Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2016, 00:12   #71
PatKaz95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Koledzy proszę o podanie kompletu tych uszczelek jakie są potrzebne pod wtryskiwacze. Na stronie Forda znalazłem inne, a na stronie z PSA inne? Są jakieś różne typy? Posiadam Fokę z 2005r. wtryskiwacze Bosch

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 15:59   #72
eLski
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam czesto przegladam forum korzystajac z roznych informacji, tutaj zaciekawil mnie szczegol mianowicie na 7 fotce jest pokazane uszczelnienie wtrysku stare i nowe, stare jest jakby na zewnatrz tulei a nowe jest nad tuleja bezposrednio na wtrysku i teraz pytanie jak ma byc prawidlowo czy tuleja ustalajaca przy dociskaniu wtryskiwacza nie przetnie gumowej uszczelki , poza tym opis jest bez zastrzezen bajecznie prosta robota bez kanalu i komplikacji asekuracyjnie mozna przed wymiana kolejno (na cwierc obrotu) poluzowac nakretki na szpilkach mocujacych wtryski odpalic na chwile jak wtryski sie zluzuja mozna sie brac do roboty .
eLski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 09:31   #73
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam.
Przymierzam się też do wymiany uszczelnień wtryskiwaczy, bo i w mojej nowo nabytej Foce mokro.
Do zestawu zaproponowanego w pierwszym poście przez tztz23 na pewno dorzucę jeszcze nowe miedziane podkładki pod wtryski (numer bodajże Ford 1432205)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytając sporo wokół tego tematu nie mogę się tylko zdecydować, czy wymieniać śruby i nakrętki (poz 11 i 12 na zdj) na nowe czy tylko uszczelnić stare silikonem ( oczywiście jeżeli nie rozlecą się przy demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Znalazłem też na A...o zestaw naprawczy do tego silnika, w którym są jeszcze takie długie metalowe tulejki - opisane jako " RURKA OSADCZA WTRYSKIWACZA W GŁOWICY 9646510880 - 4 szt." jest sens to też wymieniać?

Kupując tylko poz. 7, 8 i 9 z rys wychodzi ok 150 zł, dorzucając ok 20 zł jest ten zestaw z rurką osadczą i śrubami ( bez nowych nakrętek).
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 17:21   #74
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Korzystając z okazja zapytam. Przy przelewie wtryskiwacza widać wydostający się olej, szczególnie przy podniesieniu końcówki blokowanej zawleczką widać że końcówka w nim pływa. Wygląda to tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie - czy to jedynie kwestia uszczelki przelewu czy uszczelnienie całego wtryskiwacza nawala?
I czy jest sens wymiany samej uszczelki - jaki jest jej numer i czy można je kupić na sztuki, bo widziałem sprzedawane w zestawie po 4 szt. (razem koło 40 zł) a pozostałych trzech nie za bardzo chcę ruszać, skoro nic się tam nie dzieje.
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 13:01   #75
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Panowie, czy przy wszelkich pracach przy kolektorze i wtryskach potrzebny jest klucz dynamometryczny? Czy można się bez niego obejść? Sam niestety mam zdolność do zbyt silnego przykręcania "wszystkiego" co bardzo często kończy się "ukreceniem" dokrecanego...
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 19:38   #76
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał dd1511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przymierzam się też do wymiany uszczelnień wtryskiwaczy, bo i w mojej nowo nabytej Foce mokro.
Do zestawu zaproponowanego w pierwszym poście przez tztz23 na pewno dorzucę jeszcze nowe miedziane podkładki pod wtryski (numer bodajże Ford 1432205)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytając sporo wokół tego tematu nie mogę się tylko zdecydować, czy wymieniać śruby i nakrętki (poz 11 i 12 na zdj) na nowe czy tylko uszczelnić stare silikonem ( oczywiście jeżeli nie rozlecą się przy demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Znalazłem też na A...o zestaw naprawczy do tego silnika, w którym są jeszcze takie długie metalowe tulejki - opisane jako " RURKA OSADCZA WTRYSKIWACZA W GŁOWICY 9646510880 - 4 szt." jest sens to też wymieniać?

Kupując tylko poz. 7, 8 i 9 z rys wychodzi ok 150 zł, dorzucając ok 20 zł jest ten zestaw z rurką osadczą i śrubami ( bez nowych nakrętek).
Znając życie, gwinty uszkodzisz przy demontażu, one wychodzą dopiero po drastycznych zabiegach.

Bump:
Cytat:
Napisał pablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korzystając z okazja zapytam. Przy przelewie wtryskiwacza widać wydostający się olej, szczególnie przy podniesieniu końcówki blokowanej zawleczką widać że końcówka w nim pływa. Wygląda to tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie - czy to jedynie kwestia uszczelki przelewu czy uszczelnienie całego wtryskiwacza nawala?
I czy jest sens wymiany samej uszczelki - jaki jest jej numer i czy można je kupić na sztuki, bo widziałem sprzedawane w zestawie po 4 szt. (razem koło 40 zł) a pozostałych trzech nie za bardzo chcę ruszać, skoro nic się tam nie dzieje.
A nie możesz sobie dobrać jakiegoś oringu który by ci pasował? Grubszy...
Ja do pompy wspomagania np. założyłem 2...

Bump:
Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy przy wszelkich pracach przy kolektorze i wtryskach potrzebny jest klucz dynamometryczny? Czy można się bez niego obejść? Sam niestety mam zdolność do zbyt silnego przykręcania "wszystkiego" co bardzo często kończy się "ukreceniem" dokrecanego...
Dokręcałem kluczem, ostatnio mineło przeszło 9 miesięcy od prac i już na wyczucie dokręciłem wtryskiwacze. Co jakiś czas należy, chociaż wydaje się że nakrętki są dobrze dokręcone to i tak poszły dalej i to dość luźno. Jeżeli nie masz wyczucia, zleć to znajomemu, przynajmniej na kogoś innego będzie jak spier...
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 12:56   #77
Radzio Focus II FL
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja nap

Witam,
Borykałem się z nieszczelnością silnika a dokładnie stojącymi „kałużami” oleju na pokrywie silnika, ciekło również z pod pompy vacum. Po przeczytaniu kilka postów na forum zebrałem informację i zabrałem się za kompletowanie niezbędnych uszczelek. Na początek zakupiłem oringi do kolektora dolotowego i zleciłem mechanikowi wymianę co okazało się w pewnym stopniu sukcesem ponieważ olej przestał się gromadzić przy dolocie. Następny etap to uszczelnienie wtrysków oraz szpilek mocujących wtryski (bardzo ważne). Mój zestaw naprawczy składał się z miedzianych podkładek pod wtryski oraz gumowych podkładek uszczelniających oraz kleju do szpilek. Po tych operacjach do dnia dzisiejszego pokrywa jest sucha. Kolejny etap to uszczelka pompy vacum, zużyta powodowała zalanie całego boku silnika olejem. Po wymianie sucho. I tak uporałem się z wyciekami w mojej foce.
Koszty jakie poniosłem za materiały:
- oringi dolotu 6szt cena 10 zł szt,
- miedziana podkładka wtrysku 4szt cena 6zł szt,
- gumowa podkłada uszczelniająca wtrysk 4 szt cena 13,5zł szt
- uszczelka vacum 1szt 65 zł szt
- uszczelniacz silikonowy do szpilek 1szt 26,5 zł szt
- koszty przesyłek dokładnie nie pamiętam ale około 20 zł
Materiał w sumie mnie kosztował 249,5 zł + robocizna ale z tego co pamiętam to zamknąłem się w kwocie 550 zł.
Radzio Focus II FL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:44   #78
Kamil2222
ford::amateur
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 21-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam, może mi ktos opisać jak krok po kroku zamontować uszczelki wtrysku, które jak zamontować. Tylko prosilbym szczegółowo. Z góry dzieki
Kamil2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 20:02   #79
danrokk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 21-05-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mazda 3 BK
Silnik: Y6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Hej,

sorry jeśli odgrzebuje kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest to mój pierwszy post na forum ponieważ posiadam Mazdę 3 z silkiem PSA, ale na forum Mazdy nie do końca mogę znaleźć informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio zauważyłem że delikatnie zaczyna mi się pocić drugi wtrysk od strony rozrządu. Byłem w Boschu we Wrocławiu gdzie regenerowali mi wtryski, ale stwierdzili, że to olej i nie ma sensu nic z tym robić. Nie daje mi to jednak spokoju i chciałem Was zapytać, czy to coś groźnego, czy nawet sam mogę spróbować wyciągnąć wtrysk póki nic wielkiego się nie dzieje i wymienić mu uszczelnienie? Co myślicie? Dodam, że ostatnio miałem czyszczony dolot i mechanik odkręcał listwę WC, ale sam wtrysk powyżej łapy jest czyściutki. Załączam poniżej zdjęcia (mam nadzieję, że wystarczą).

https://zapodaj.net/c672f481ae281.jpg.html

https://zapodaj.net/e4e5005a4faa6.jpg.html

https://zapodaj.net/e8eac646e8880.jpg.html

Z góry dzięki za pomoc!

Ostatnio edytowane przez danrokk ; 16-09-2016 o 20:05
danrokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 20:18   #80
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Trzeba dokladnie zlokaizowac skad ten olej sie bierze , bo jak wykrecisz wtrysk to musisz nie tylko sama uszczelke gumowa kupic trzeba uszczelke pod wtryskiwacz . A jezeli faktycznie wydostaje sie z pod wtryskiwacza to niech Fa.Bosch wymienia a nie zbywa ludzi bo to tak moze byc a nam nie chce sie to robic
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , kolektor ssący , uszczelka pokrywy zaworów , wtryskiwacze , wyciek oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.