Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2019, 21:17   #1
Dystion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 09-06-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie 2.0 tdci 130 km. Spadek mocy, kontrolka świec, auto przyspiesza

Witam, jestem od niedawna właścicielem mk3 2. 0 tdci 130km 2004r . Jak zrobiło się cieplej zacząłem mieć problemy takie jak:
*po wbiciu biegu i odpuszczeniu gazu auto często samo przyspiesza, na jedynce do 1.5k obr, na dwójce do 1.800-2000 na trójce do 2500, i dalej wyżej lekko. Ogólnie dosyć mocno przyspiesza. Na tempomacie również przyspiesza mimo że ustawie jedna wartość. Wciśnięcie sprzęgła sprawia że obroty spadają, odpuszczę i przyspieszy albo nie. Ale jak wbije sprzęgło albo luz, czy to na postoju czy w drodze obroty nie faluja
*jak przycisne go mocniej to zapala się kontrolka świec zarowych i tracę moc, wszystko wraca do normy jak wyłączne i włączę auto
*po resecie aku włączył się check engine i tak się świeci, żadnych zmian przy tym

Nie znam się na dieslach, to mój pierwszy, ale myślę że powietrze nie leć po zapaleniu się świec zarowych i do turbiny tym wąskim wężem, nie wiem jak on się nazywa, wychodzi od frontu turbiny, chyba od sterowania geometria

Co to może być? I czy to wszystko może być ze sobą powiązane?


Ostatnio edytowane przez Dystion ; 10-06-2019 o 21:27
Dystion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.