Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2011, 09:44   #1
akol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Model: Mondeo+Tansit
Silnik: 2L TDCI+2,2TDCI
Rocznik: 2003+2009
Postów: 5
Domyślnie Wył automatycznego ryglowania

Witam wszystkich po raz pierwszy.Czy może zna ktoś sposób wyłączenia funkcji automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu z miejsca.Poruszam się po krótkich trasach w mieście i stopień degradacji pilota (jedynego) jest zastraszający.Chodzi głownie o przestrzeń ładunkową bo kabinę otwieram klamką.Pozdrawiam

akol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 12:31   #2
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Wył automatycznego ryglowania

Tylko ASO albo ktoś kumaty z kompem Fordowskim.

Informacja 100% pewna, nie ma żadnego tricku aby samemu się tego pozbyć (np. kombinacja wciśnięć jakiś tam przycisków). Sam osobiście to robiłem poza ASO w znanej firmie z Radomia.
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 19:14   #3
akol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Model: Mondeo+Tansit
Silnik: 2L TDCI+2,2TDCI
Rocznik: 2003+2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wył automatycznego ryglowania

Czyli muszę poszukać kogoś z odpowiednim komputerkiem .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 12:15   #4
yeti_mk7
ford::amateur
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: 3city
Model: ford transit mk7
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

witam wszystkich mam pytanko jak dezaktywować central zeby paka sie sama nie zamykała po przekroczeniu 7km/h bo jestem kurierem i bardzo mi to przeszkadza wg mojego kompa diagnostycznego 3 razy zamknąc central guzikiem przy klamce i otworzyc i powinien daćsygnał dzwiekowy ale niestety nie ma zadnej reakcji a dokładnie wg opisu procedure meczylem 2 godziny i dalej nie wiem rozkładam rece Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomocy
yeti_mk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 16:03   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,985
Domyślnie Odp: jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

Niestety - tylko wizyta w stacji posiadającej fordowskiego IDS-a.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 17:35   #6
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

Ryglowanie/odryglowywanie - automatyczne zamykanie centralne

W zależności od konfiguracji pojazdu, pojazd zostanie zaryglowany przez automatyczne centralne ryglowanie, gdy spełnione są następujące warunki:

Włączniki zapłonu zostanie przestawiony z położenia "0" przez "I" i "II" do "III" i z powrotem do "II" (silnik pracuje).
Drzwi i drzwi tyłu nadwozia są zamknięte.
Prędkość jazdy jest wyższa od 7 km/godz.
Automatyczne centralne ryglowanie drzwi może przy pomocy następującej sekwencji programowej zostać w ciągu 30 sekund aktywowane lub dezaktywowane (podczas programowania wszystkie drzwi muszą być i pozostać zamknięte):

Włącznik zapłonu przestawić w położenie "II".
Trzykrotnie nacisnąć i pociągnąć klamkę wewnętrzną drzwi przednich lub trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania w kabinie pojazdu.
Włącznik zapłonu przestawić w położenie "0" lub "I".
Trzykrotnie nacisnąć i pociągnąć klamkę wewnętrzną drzwi przednich lub trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania w kabinie pojazdu.
Włącznik zapłonu przestawić w położenie "II".
Automatyczne centralne ryglowanie zostanie przełączone w tryb programowania (potwierdzenie krótkim sygnałem dźwiękowym).
Nacisnąć i pociągnąć wewnętrzną klamkę lub przycisnąć przycisk ryglowania w kabinie pojazdu, po czym przycisnąć przycisk odryglowania.
Na skutek tego dezaktywowane dotąd automatyczne centralne ryglowanie zostanie aktywowane, lub dotąd aktywne centralne ryglowanie zostanie dezaktywowane.

Dezaktywacja automatycznego centralnego ryglowania zostanie potwierdzona krótkim sygnałem dźwiękowym; aktywacja krótkim sygnałem dźwiękowym, po którym następuje długi sygnał dźwiękowy.

Wyjście z trybu programowania nastąpi bądź poprzez przestawienie włącznika zapłonu w położenie "I" lub "0", lub po upływie 5 minut od wejścia w tryb programowania (potwierdzenie przez krótki sygnał dźwiękowy).

Pojazdy przeznaczone na rynek europejski są dostarczane z zablokowaną funkcją automatycznego zamka centralnego. W razie potrzeby funkcję tą można odblokować za pomocą WDS.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 18:17   #7
yeti_mk7
ford::amateur
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: 3city
Model: ford transit mk7
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

dzięki koledzy ten post "ryglowanie/odryglowywanie - automatyczne zamykanie centralne

W zależności od konfiguracji pojazdu, pojazd zostanie zaryglowany przez automatyczne centralne ryglowanie, gdy spełnione są następujące warunki:

Włączniki zapłonu zostanie przestawiony z położenia "0" przez "I" i "II" do "III" i z powrotem do "II" (silnik pracuje).
Drzwi i drzwi tyłu nadwozia są zamknięte.
Prędkość jazdy jest wyższa od 7 km/godz.
Automatyczne centralne ryglowanie drzwi może przy pomocy następującej sekwencji programowej zostać w ciągu 30 sekund aktywowane lub dezaktywowane (podczas programowania wszystkie drzwi muszą być i pozostać zamknięte):

Włącznik zapłonu przestawić w położenie "II".
Trzykrotnie nacisnąć i pociągnąć klamkę wewnętrzną drzwi przednich lub trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania w kabinie pojazdu.
Włącznik zapłonu przestawić w położenie "0" lub "I".
Trzykrotnie nacisnąć i pociągnąć klamkę wewnętrzną drzwi przednich lub trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania w kabinie pojazdu.
Włącznik zapłonu przestawić w położenie "II".
Automatyczne centralne ryglowanie zostanie przełączone w tryb programowania (potwierdzenie krótkim sygnałem dźwiękowym).
Nacisnąć i pociągnąć wewnętrzną klamkę lub przycisnąć przycisk ryglowania w kabinie pojazdu, po czym przycisnąć przycisk odryglowania.
Na skutek tego dezaktywowane dotąd automatyczne centralne ryglowanie zostanie aktywowane, lub dotąd aktywne centralne ryglowanie zostanie dezaktywowane.

Dezaktywacja automatycznego centralnego ryglowania zostanie potwierdzona krótkim sygnałem dźwiękowym; aktywacja krótkim sygnałem dźwiękowym, po którym następuje długi sygnał dźwiękowy.

Wyjście z trybu programowania nastąpi bądź poprzez przestawienie włącznika zapłonu w położenie "I" lub "0", lub po upływie 5 minut od wejścia w tryb programowania (potwierdzenie przez krótki sygnał dźwiękowy).

Pojazdy przeznaczone na rynek europejski są dostarczane z zablokowaną funkcją automatycznego zamka centralnego. W razie potrzeby funkcję tą można odblokować za pomocą WDS." prawie pokrywa sie z tym co mi podpowiadał mój komputer tyle ze w moim ta procedura była taka sama do momentu ""ryglowanie/odryglowywanie - automatyczne zamykanie centralne

W zależności od konfiguracji pojazdu, pojazd zostanie zaryglowany przez automatyczne centralne ryglowanie, gdy spełnione są następujące warunki:

Włączniki zapłonu zostanie przestawiony z położenia "0" przez "I" i "II" do "III" i z powrotem do "II" (silnik pracuje).
Drzwi i drzwi tyłu nadwozia są zamknięte.
Prędkość jazdy jest wyższa od 7 km/godz.
Automatyczne centralne ryglowanie drzwi może przy pomocy następującej sekwencji programowej zostać w ciągu 30 sekund aktywowane lub dezaktywowane (podczas programowania wszystkie drzwi muszą być i pozostać zamknięte):

Włącznik zapłonu przestawić w położenie "II".
Trzykrotnie nacisnąć i pociągnąć klamkę wewnętrzną drzwi przednich lub trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania w kabinie pojazdu.
Włącznik zapłonu przestawić w położenie "0" lub "I".
i tyle w sumie i coś tam o tym ze wylączenie funkcji kodowania bedzie po krótkim dzwieku przy dezaktywowaniu a przy aktywowaniu bedzie krótki a potem długi ... ;/ czyli w sumie zabrakło polowy procedury jutro sprubuje to zrobić tak jak kolega SRS podpowiada mam nadzieje ze sie uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez yeti_mk7 ; 08-03-2014 o 18:20
yeti_mk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 08:21   #8
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

Dokładam pytanie do tematu: Jak zamknąć obwód zamków paki aby zamykać tylko kabinę?
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 20:44   #9
rafal_kr
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków
Model: TRANSIT
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: jak wyłączyć funkcje centralnego zamka ?

Cytat:

Pojazdy przeznaczone na rynek europejski są dostarczane z zablokowaną funkcją automatycznego zamka centralnego. W razie potrzeby funkcję tą można odblokować za pomocą WDS.
Czy jest może na forum ktoś z Krakowa lub małopolski kto by mi uruchomił funkcję automatycznego ryglowania ?
rafal_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2022, 11:07   #10
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Wyłączenie automatycznego ryglowania.

Witam.

Na wstępie napiszę tylko, że przeszukałem forum (jest jeden taki wątek) lecz odpowiedzi nie znalazłem.

Mam pytanie do Szanownych kolegów:
- czy jest możliwość wyłączenia automatycznego ryglowania drzwi w Transicie 2006 Forscan-em?
Byłem już u różnych elektryków co mają komputery/interfejsy(nie wiem jakie to były, więc nie pytajcie) i każdy mówił że się nie da, tylko komputerem w serwisie.

Jeśli jest taka możliwość, to czy któryś z kolegów mógłby wskazać mi w którym module co trzeba zmienić aby to wyłączyć.
Jest też inna opcja która by mnie satysfakcjonowała - jakiś przycisk w kabinie
do wyłączania zamków na pace, tak aby nie trzeba było gasić samochodu i wyciągać kluczyka.

Dzięki Leszek
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.