Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2019, 00:51   #1501
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Te chińskie można zamontować w prosty sposób do kierownicy 3 ramiennej a 4 mi się nie podobają.
Więc byłem zmuszony.Sprawdze ten test jutro z rana.Mam czujniki przy pedałach a z gema kable napewno ida.Do kostki wpiąłem kable sztuk 2 od tempomatu do otwór opisanych 2,3 w 4,5 był klakson a z lewej storny wychodziły kable od poduskzi.
Co oznacza jak test nie wykryje przycisków.Bledne ich podpięcie czyli brak doprowadzonych kabli do wtyczki w kierownicy czy może to być spowodowane błędnym wgranie do pcm bo do gema i hec nie mogłem zepsuć zbyt proste xd .


Ostatnio edytowane przez lokot2 ; 13-06-2019 o 01:17
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 04:51   #1502
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Jak jest ptaszek w pcm i auto jezdzi to pcm jest ok.
Jaki numer GEM?

Albo przyciski zle/nie podłączone albo gem nie obsluguje tempo.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-06-2019 o 04:56
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 08:20   #1503
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał lokot2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te chińskie można zamontować w prosty sposób do kierownicy 3 ramiennej a 4 mi się nie podobają.
Więc byłem zmuszony.Sprawdze ten test jutro z rana.Mam czujniki przy pedałach a z gema kable napewno ida.Do kostki wpiąłem kable sztuk 2 od tempomatu do otwór opisanych 2,3 w 4,5 był klakson a z lewej storny wychodziły kable od poduskzi.
Co oznacza jak test nie wykryje przycisków.Bledne ich podpięcie czyli brak doprowadzonych kabli do wtyczki w kierownicy czy może to być spowodowane błędnym wgranie do pcm bo do gema i hec nie mogłem zepsuć zbyt proste xd .
we wtyczce od zwijacza (u dołu kolumny kier. lekko po prawej stronie, blisko stacyki) przewody 1 i 2 są od poduszki, potem jest puste miejsce (nr 3) a potem są 4 i 5 to których właśnie trzeba podłączyć klawisze tempomatu.
Po zrobieniu tego należy wejść w tryb diagnostyczny GEMa i sprawdzić czy klawisze "pikają"
Zakładam że polift z 2.0 Pb będzie miał wystarczająco bogatą wersję GEMa aby obsłużyła tempomat
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 13:07   #1504
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
we wtyczce od zwijacza (u dołu kolumny kier. lekko po prawej stronie, blisko stacyki) przewody 1 i 2 są od poduszki, potem jest puste miejsce (nr 3) a potem są 4 i 5 to których właśnie trzeba podłączyć klawisze tempomatu.
Po zrobieniu tego należy wejść w tryb diagnostyczny GEMa i sprawdzić czy klawisze "pikają"
Zakładam że polift z 2.0 Pb będzie miał wystarczająco bogatą wersję GEMa aby obsłużyła tempomat
Przyszedł mayak i wszystko wyjaśnił ale teraz rodzą się nowe pytania.Kable od tempomatu wpiąłem tu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozumiem że dobrze to zrobiłem lecz musza one zostać doprowadzone jeszcze do wiązki tej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lecz zastanawiam się jak mam podciągnąć kable z kierownicy do tej wtyczki jak to wszystko tak zabudowane

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


a jak te moje połączenia mają się do tych z instrukcji

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mogę sie domyślać że kabel czerwony i czarny to kable od temponatu które "podpina" pod już włożone tam kable których jak widać na zdj ja ich nie mam.A sprawdzałem to kable z gema które miały wychodzić wychodzą wiec gdzieś muszą dochodzić.
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 13:34   #1505
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał lokot2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyszedł mayak i wszystko wyjaśnił ale teraz rodzą się nowe pytania.
Bez przesady, napisałem Ci to samo.

Przewody we wtyczkę kierownicy wpiąłeś dobrze.
Schowek01.jpg

Wtyczka z kierownicy idzie w zwijak i od spodu masz drugą wtyczkę, która również ma być obsadzona, w tym przewodami białym i brązowym.
Zwijak odkręca się z całym pająkiem.

Teraz otwierasz schematy do Focusa mk2 i patrzysz ile złącz jest po drodze między GEM a zwijakiem.
C896 i C103

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-06-2019 o 13:43
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 13:57   #1506
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powyżej jest wtyczka od zwijacza z zaznaczonymi pinami tempomatu, trzeba skąd poprowadzić dwa przewody do GEMa w to miejsce:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 13:59   #1507
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

ok to już zaczynam przeprowadzać jak bym mógł tylko prosić jeszcze jakie to piny w tej kostce bo przed zakupem sprawdzałem ją i wychodziły z niej już kable stąd moje zdziwienie.

jak by co to gem do DX

Przysyłam zdjęcie mojej kostki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy nie mam racji że kable już z niej wychodzą ??

Ostatnio edytowane przez lokot2 ; 13-06-2019 o 14:14
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 14:18   #1508
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

nie widac ich
a jedno miejsce na bank jest puste
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 14:20   #1509
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

ogarnąłem chyba ty trzymasz na odwrót kostkę dlatego mi się wydaje że są pociągnięte a jednak nie są ....

To jak mi ktoś tylko napiszę miejsca pinów w tej 2 większej wtyczce w której mam wpiąć to będą bardzo wdzięczny
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 14:49   #1510
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

10 i 18
przecież masz w instrukcji pdf i na zdjeciach
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.