Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2018, 21:23   #31
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Troszkę problem z tym kanałem ale ogarnę to. Dzisiaj zrobiłem dłuższa trasę ,podłaczyłem laptopa a ta cholera nie uruchomiła dopalania i nawet wskażniki LOAD i SOAP sie nie zwiększyły. Zauważyłem tylko ze pomiar z czujnika różnicy ciśnień DPF wskazuje mi tylko jedności , nie pokazuje nic po przecinku , czy to sie gdzieś ustawia dokładność?
Pozdrawiam

flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 14:03   #32
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

polift ma świecę i dopalacz, przedlift nie ma, tak ogólnie rzecz biorąc
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 16:13   #33
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Sprawdziłem , mam 3 czujniki temperatury i różnicy ciśnień.
flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 20:24   #34
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

A propos wypalania DPF, u mnie zauważyłem pewną regularność - DPF wypala się zawsze co 750-800km - czyli mniej więcej co każde tankowanie. W trakcie wypalania wskaźnik różnicy ciśnień na DPF skacze od 380 do 800 i tylko po tym daje się poznać u mnie w przedlifcie że DPF się wypala. Jeszcze ciekawsze jest to że wypalanie nie trwało nigdy długo (zazwyczaj na odcinku max 2KM!!)
Jak dotąd zrobione mam autem masę kilometrów i kłopotów z DPF żadnych ale ja głownie jeżdżę w trasy (minimum 50km w jedną stronę) z ruchem po DK i autostradach.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 07:18   #35
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

To tylko się cieszyć że wszystko masz OK bo ja mam makabrę. Najbardziej mnie wkurza jak uruchamia coś co mozna nazwać dopalaniem bo wentylator aż chce wyskoczyć a temperatury na czujnikach DPF w tym czasie mam ok 200"C więc jak ma dopalić przy 200st , nigdzie nie moge doczytać co się dzieje w tym momencie i co mam zrobić aby w momencie podnieć temperaturę do 600-800 bo nawet jak podniosę obroty do 4tyś to temperatura wzrasta do ok 350"C ale to też jest mało aby dopalić. Już nawet myslałem że coś z czujnikami temp jest zle ale jak SOOP dobije do 90% to dopalał jak bajka temperatury 700"C więc jednak potrafi. Tyle jest pisania a nigdzie nie mogę doczytać jakie są warunki kiedy CPU to uruchamia, wszędzie są użyte mądre zwroty " że auto analizuje sposób prowadzenia i sam decyduje o tym kiedy dopalać, można to to śmiało uznać za złoty zwrot. To pytam po co "baran" uruchamia dopalanie skoro nie podnosi temperatury do parametrów optymalnych do zrealizowania tego i oczywiście ponieważ nie osiągnął tego to na następny dzień rano robi to samo. Naczytałem się żeby wyskoczyć na trasę , więc jak się uruchomiło to ja szybko na S1 i tak jeżdziłem 40 minut i obserwuję a tu temperatury do 300"C( więc stwierdziłem że to bez sensu ta jazda bo mógłbym do śmierci jeżdzić a "książe ma to gdzieś i się nie dopali". Coś mi się widzi że "DZIADA" wywalę. Tak samo miałem w Passacie i jak wywaliłem u HEKO to cieszyłem się jak dziecko następne 5 lat z auta i niech te dur.. ekolodzy sami sobie zakładają to dziadostwo.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez flashhh ; 27-10-2018 o 07:23
flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 22:23   #36
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Ale jesteś pewien ze to co się tak czesto uruchamia to jest dopalanie? Skoro potrafi odpalać przy 600-700st to może jednak przy niższych temperaturach chodzi o coś innego?
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 11:05   #37
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jesteś pewien ze to co się tak czesto uruchamia to jest dopalanie? Skoro potrafi odpalać przy 600-700st to może jednak przy niższych temperaturach chodzi o coś innego?
Słuszna i ciekawa teza która spedza mi sen z powiek. Od miesiąca próbuję się dowiedzieć co to za zjawisko, może jakieś czyszczenie bo objawy są takie jak przy dopalaniu tzn. obroty wentylatora na max i spalanie na wolnych obrotach miedzy 0,8-1,3l/h. A najbardziej mnie dziwią warunki kiedy się to uruchamia:
-silnik to DW10C
-silnik zimny bo po 1 minucie od uruchomienia a na dworze 4"C
-obroty 1200 bo ja nie męczę auta jak jest zimne
-prędkość 40km/h bo mam takie ograniczenie w tej okolic
-a temperatury na DPF nie przekraczają 200-250, przy 3000obr wzrasta do 300"C
-kiedyś postanowiłem dokończyć i tak jeżdziłem na S1 40 minut i cały czas ta sama mała temp. i na koniec zamiast się zmniejszyć wartości LOAD i SOOT to jeszcze sporo wzrosły.
Teraz już nie czekam żeby skończył tylko gaszę ale jak na razie oleju mi nie przybywa. Nie wiem dlaczego ale pomiar róznicy cisnień DPF pokazuje mi tylko jedności, nic po przecinku( może coś wiecie na ten temat)??
Jak równiez moze ktoś co podnosi temperaturę dopalania w tym silniku bo nie ma żadnej świecy dopalającej przed DPF???
Pozdrawiam
flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 14:47   #38
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Wentylator może się włączać od wielu rzeczy - klima, nieprawidłowe chłodzenie (termostat, zapowietrzony układ chłodzenia?), wiatrak na maxa to ciut większe zapotrzebowanie na prąd wiec i kozę spalanie lekko w górę, szczególnie że silnik zimny. Z tego co opisałeś to nie jest dopalanie DPF. Może warto gdzieś podjechać takim zimnym autem, żeby ktoś fachowo rzucił okiem? Bo objaw jest dziwny i raczej nieprawidłowy, wiec coś się dzieje i warto to zlokalizować zanim walnie.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 15:42   #39
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Przy wypalaniu DW10C ma 2L/h

Ostatnio edytowane przez woro_woro ; 17-11-2018 o 16:31
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 18:36   #40
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Filtr DPF -wypalanie

Bump:
Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy wypalaniu DW10C ma 2L/h
Czy może to ktoś potwierdzić ze jest takie spalanie jak pisze kolega? A co do klimy to zawsze wyłączam całkowicie wentylację oraz radio oraz wszystko co tylko można zawsze jak słyszę wentylator ale to nie zmniejsza spalania wiec to jednak nie to.
Nigdzie nie znalazłem info jak jest uzyskiwana tak wysoka temperatura .Skoro DW10C nie ma w żadnej świecy dopalajacej to wydaje mi się że najważniejsze jest aby w odpowiednim momencie podczas cyklu wydech dostał porcie ropy co wywołuje coś w rodzaju wybuchu i wzrost temp do 800"C. Jeśli moja teza jest poprawna to znaczyłoby że u mnie wali paliwo ale w złych momentach cyklu pracy 4 suwa. To są moje spostrzeżenia. Jestem już umówiony na wizytę w ASO bo chyba sam sobie z tym nie poradzę.
A może mi powiedzieć do kiedy w silniku DW10C była montowana swieca dopalająca bo znalazłem wiele wypowiedzi ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) że była montowana ale jej roczku 2014 na pewno jej nie mam??
Pozdrawiam

Dodam tylko że nigdy nie zapalił mi się check ani nie ma błędów z wydechem.

Ostatnio edytowane przez flashhh ; 28-10-2018 o 19:03
flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.