Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2021, 18:49   #1061
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał aliatic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może lepiej po zakupie auta jechać do innego punktu i sobie dokupić
Można, jednak lepiej jest mieć fabrycznie;
możesz konfigurować przez pulpit
masz dwa akumulatory, co przy piecu jest bardzo korzystne
masz fabrycznie mocniejszy alternator
piec współpracuje z kontrolą stanu paliwa
wszystkie przyłącza itp fabryczne, a nie dorabiane itp
Cytat:
Napisał aliatic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(eberspaecher), to można dokupić w opcji
Teraz dokładnie już nie pamiętam, ale któreś wersje customa już mają nagrzewnice elektryczną na wyposażeniu

tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2021, 19:11   #1062
aliatic
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można, jednak lepiej jest mieć fabrycznie;
możesz konfigurować przez pulpit
masz dwa akumulatory, co przy piecu jest bardzo korzystne
masz fabrycznie mocniejszy alternator
piec współpracuje z kontrolą stanu paliwa
wszystkie przyłącza itp fabryczne, a nie dorabiane itp
Dodawałem jako opcję rozruch w -29 stopni który zawiera dwa akumulatory. Więc chyba zastąpię to programowaną nagrzewnicą spalinową i tam też zawarte będą te dwa akumulatory. Dzięki wielkie za pomoc i rady!

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz dokładnie już nie pamiętam, ale któreś wersje customa już mają nagrzewnice elektryczną na wyposażeniu
Nagrzewnice elektryczne (PTC) wg. katalogu mają wszystkie wersje Tourneo Custom. Podobnie jest z nagrzewnica w tylnej części pojazdu, wodną. Natomiast do dokupienia jest programowana nagrzewnica spalinowa z pilotem lub bez.
aliatic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2021, 19:33   #1063
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zdecydowanie bierz z pilotem. Łatwo, zdalnie i bez wcześniejszego programowania włączasz kiedy chcesz,a nie jak zaprogramowałeś wczoraj to na godz musisz wyjść z łóżkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa, zeby uruchomić piec bez opcjonalnego pilota trzeba przejść kilka opcji w menu po wcześniejszym włączeniu zapłonu, co trwa dwie wieczności, z wyłączeniem taka sama droga
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 18:24   #1064
ziutek128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam moi mili, z racji iż znacznie powiększyła mi się rodzina planuje zakup busa i padło na Tourneo Custom L2 2.0 185km. Wszystko zasadniczo jest jasne, problemy z dpf, adblue, liczę się z tym iż brzmi to trochę kuriozalnie, ale za 200tys nic lepszego nie dostanę, a na Klasę V nie stać mnie.
Pytanie mam następujące, z waszego doświadczenia dordzy forumowicze, jaką skrzynie brać?
M6 czy A6,
Chodzi mi głównie o jazdę, wpływ automatu na dpf, egr, i inne dziadostwa, koszty eksploatacji itd, żywotność przy dużej masie wlasnej
I oczywiście zależy mi na Waszej opinii i odczuciach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Ziutek
PS jeśli ktoś w ogóle uważa zakup Tourneo jako porażkę, proszę o uzasadnienie i podrzucenie lepszych propozycji
ziutek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 19:32   #1065
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Już nie pamiętam dokładnie, ale do wersji 185km to zakładana jest tylko skrzynia a6, prosty automat bez czary mary, przynajmniej tak w konfiguracji było w furgonie. Musisz wziąć pod uwage że osobowe mają niewydolny układ ogrzewania w zimowe pory, więc rozważ treść z kilku postów wyżej
Osobiście ja bym brał m6, ale jestem starej daty i mam swoje fanaberieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 02-10-2021 o 23:29
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 20:00   #1066
ziutek128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam, czy ktoś jeszcze ma jakieś własne opinie, porady i odczucia?
Co mozna zrobić z tą nagrzewnica?
Bardzo proszę o porady bo we wtorek jadę wpłacić zaliczke
ziutek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 21:11   #1067
viking77
ford::amateur
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 30-09-2021
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Galaxy
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ja z duza rodzinką - 6 osób też patrzyłem na takie autko, a wypatrzyłem Galaxy Hybryde.
Czekalem 7 miesiecy po czym okazalo sie ze nie ma zamówionego pakietu X (top led, aktywny temponat, elektryczny składany hak iyp) po negocjscjach zmieściłem się 160k
Na razie jestem zachwyvony i dzieci tez. Polecam z małym ale, podobno to pierwsze takie modele i ... ostatnie

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
viking77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 12:15   #1068
pbiernacki
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: łódzkie
Model: Ford Tourneo Custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam.
Ja w listopadzie 2019 zamawiałem Tourneo Custom 185KM Titanium L1 M6 rocznik modelowy 2020. Dłuższy nie zmieściłby mi się do garażu. Z nowości wtedy był za dopłatą mHEV, ale odradzono mi, że za duża nowość w Fordzie. W tej chwili przebieg ponad 24tys. km. Na jeździe próbnej jechałem z automatyczną skrzynią biegów (bo w wersji manualnej nie mieli). Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wolę tradycyjną manualną. Dwójka jest krótka, poza tym ok. Przydaje się BLIS wraz z kamerą tylną, ksenony mimo że słabsze (w VW Touranie miałem mocniejsze ze spryskiwaczami) i tak uważam, że są lepsze od halogenów. Park Assist nieprecyzyjny, przy parkowaniu prostopadłym uparcie prowadził w krzaki. Wziąłem nagrzewnicę elektryczną PTC oraz webasto (programowaną nagrzewnicę spalinową) z pilotem. Garaż 3m od domu więc można odpalić przez okno bez wychodzenia. Ujście spalin przy progu kierowcy nie objęte chyba żadną ekologią bo śmierdzi tradycyjną spaloną ropą. Ale sprawdziło się poprzedniej zimy przy większych mrozach. W pierwszej kolejności nagrzewa silnik, dopiero później grzeje wnętrze. Przy dużych mrozach można się zdziwić, że 40 minut grzania a w kabinie chłodno, ale po ruszeniu w ciągu paru minut robi się upał. Dosłownie. Trzeba tylko pamiętać że musi być co najmniej 18 litrów w baku. Raz zapomniałem zatankować i po 12 km po mieście nadal było chłodno. Wziąłem także SVO –manualną regenerację filtra DPF. Najczęściej robię jednorazowo odcinki 12-20km po drogach lokalnych (dziennie 60-150km). Dla fordowskiego diesla ecoblue jest to krótki odcinek i zapycha się po 80-200km. A to dla mnie oznacza wypalanie codziennie/co drugi dzień. Nie mam czasu na codzienne jazdy po autostradzie specjalnie, żeby wypalić DPF, zresztą tam też zdarzają się korki, a wg instrukcji: jedź z prędkością powyżej 50km/h przez co najmniej 20min. Na postoju trwa to 12-13min (w duże upały i mrozy trochę dłużej), musi być co najmniej 12 litrów paliwa w baku.
pbiernacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.