Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2017, 20:00   #61
HardRockfan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Vignale 180KM PS 4x4 Ruby Red+Nero
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Ceramika może i droga ale wosk to tylko połysk i nic więcej, przy ceramice otrzymujesz jeszcze utwardzenie powierzchni co wg mnie nie jest sprawą bagatelną. Jak już wcześniej pisałem użytkuję auto z tą powłoką od lipca i nie mam żadnej rysy pochodzącej z mycia auta czy przy klamkach od paznokci, mało tego podczas ostatniej trasy na Włochy zagapiłem się i najechałem na taki ok 30 cm plastikowy pachołek oddzielający pasy ruchu, przywaliło tak że byłem przekonany że zderzak do wymiany, a tu o dziwo nic, cały szlif ( ślad plastiku w miejscu kontaktu z ceramiką ) zszedł pod palcem to samo z drzwi, praktycznie zero śladów. Tak więc złego słowa na ceramikę nie mogę powiedzieć.


Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od siebie polecę Carpro Hydro2 dla leniwych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ładować 2k zł w ceramikę z którą trzeba się później pieścić to według mnie średni pomysł. Lepiej raz w roku nałożyć dobry wosk i w międzyczasie używać Carpro Hydro2 i efekt pewnie będzie nawet lepszy.

Ktoś tu miał wstawić zdjęcia czarnej podsufitki... Czekam z niecierpliwością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

HardRockfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 20:03   #62
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro rano będzie bo po ciemności słabo to wychodzi na zdjęciu .. a w ciągu dnia urwanie dupy przedświąteczne ..... cierpliwości jutro sobota.
Sprawdzę również te chromowane końcówki ale jestem niemal pewien że mam ...
Możesz mieć bo masz 2.0 eb a kolega ma diesla i pewnie 150 ps i dlatego nie ma
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 22:19   #63
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobry wosk 100 zł do tego cleaner 80zł i ewentualnie glinkę za 30 i masz zestaw na 3 lata spokojnie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wosku sam robił nie będę, mam opory - trzeba jednak pod to glinkować i dobrze doczyścić. No i nakładanie samego wniosku też wymaga trochę wprawy. Ja na umyta i wysuszoną ceramikę daję taki płynny detailer. Auto ładnie błyszczy a dodatkowo znikają ewentualne smugi po myciu i suszeniu. Tyle że wosk kapitalnie podnosi głębię tego lakieru

Bump:
Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ładować 2k zł w ceramikę z którą trzeba się później pieścić to według mnie średni pomysł.
Wziąłem, gdyz dostałem promocyjnie za 1.2k zł jako stały klient. Nie musze się męczyć z woskiem. No i brud się kapitalnie łatwo spłukuje na myjce. Po deszczu woda schodzi dużymi kroplami nawet przy wolnej jeździe i nie pozostają zacieki. No i nie mam praktycznie żadnej rysy - mimo ze myję ręcznie często, więc zawsze jest jakieś ryzyko - nie mówiąc już o "ocieraczach podmarketowych"

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 15-12-2017 o 22:23
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 08:07   #64
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do pełni piękna brakuje chromowanych końcówek
wiesz 5k za 30 km wiecej (a mozna to zrobic duzo taniej i wesprzec naszych kolegow z forum) i za te 2 wyloty uznalem ze to stanowczo za duzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 08:35   #65
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiadomo, że co kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie akurat woskowanie samochodu to nie jest problem odkąd do glinkowania używam specjalnej szmatki - Selaclean microfiber clay. To coś działa cuda! Po nałożeniu wosku raz w roku i użyciu carpro hydro2 co jakiś czas "efekt kropel" utrzymuje się praktycznie cały rok. Jest to mój pierwszy rok z hydro2 ale mycie na myjni bezdotykowej po pierwszych dwóch miesiącach zimy i ostrego solenia pokazało, że brud się nie trzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brzmię może trochę jak jakiś sprzedawca ale wymienione wyżej produkty naprawdę działają...
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 09:26   #66
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś tu miał wstawić zdjęcia czarnej podsufitki... Czekam z niecierpliwością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia nie oddają jak to wygląda w realu - dużo lepiej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez adam127777 ; 16-12-2017 o 09:36
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 10:27   #67
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiadomo, że co kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie akurat woskowanie samochodu to nie jest problem odkąd do glinkowania używam specjalnej szmatki - Selaclean microfiber clay. To coś działa cuda! Po nałożeniu wosku raz w roku i użyciu carpro hydro2 co jakiś czas "efekt kropel" utrzymuje się praktycznie cały rok. Jest to mój pierwszy rok z hydro2 ale mycie na myjni bezdotykowej po pierwszych dwóch miesiącach zimy i ostrego solenia pokazało, że brud się nie trzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brzmię może trochę jak jakiś sprzedawca ale wymienione wyżej produkty naprawdę działają...
Chyba mnie skusisz .... na wszelki wypadek zapisze sobie te nazwy
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 10:46   #68
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za zdjęcia - super to wygląda. Szkoda, że nie było takiej opcji te 3 lata temu...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Polecam, a szczególnie tą glinkę w szmatce. Nie wiem, czy można to kupić w PL ale to coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 11:00   #69
Paul Hunter
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 st-line
Silnik: EcoBoost 2.0 203km
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba mnie skusisz .... na wszelki wypadek zapisze sobie te nazwy


Petarda!!! Już się doczekać nie mogę!

Deski macie sony?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Paul Hunter ; 16-12-2017 o 11:03
Paul Hunter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 11:48   #70
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał Hrdcr_real Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesz 5k za 30 km wiecej (a mozna to zrobic duzo taniej i wesprzec naszych kolegow z forum) i za te 2 wyloty uznalem ze to stanowczo za duzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no PS to nie problem ale dołożenie końcówek to już troche większa rzeźba ale fakt 5 kPLN pieszo nie chodzi. Ja długo myślałem ale chromy mnie przekonały bo tak byłby 1,5 EB

Bump:
Cytat:
Napisał Paul Hunter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Petarda!!! Już się doczekać nie mogę!

Deski macie sony?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja mam sony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.