Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2020, 15:09   #1
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cześć.
Od niedawna mam chip na ca 200 KM zamiast seryjnej mapy 182 KM.
Chip wykonany u sprawdzonego forumowego tunera.
Pojawił się problem, którego wcześniej (rok już jeżdżę tym autem, 108 tys. przebiegu) nie było.
Mianowicie przy dużym obciążeniu ( 3 bieg, gaz w podłogę i jazda do odcięcia), zanim nastąpi odcięcie (odcina gdzieś chyba przy 7 z hakiem tyś. obrotów), przy ok. 6200 obr. coś się przełącza i moc zostaje ograniczona do poziomu auta wolnossącego. Po prostu do następnego uruchomienia, auto jeździ jak zwykłe 1.6 100 KM. Hamulce działają normalnie, nie ma ograniczeń na prędkość czy obroty, po prostu jeździ jak "wolnossak" i tyle.
Nie zapalają się żadne kontrolki (np. check engine), nie ma też żadnych ostrzeżeń na konsoli, prosty czytnik OBD2 również nie pokazuje żadnych kodów.
Ponowne uruchomienie samochodu likwiduje to ograniczenie.
Jeżeli autem jeździ się normalnie, również dynamicznie, ale bez katowania, to nic się nie dzieje, autko jeździ super i nie chciałbym wracać do seryjnego softu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Różnica w dynamice jest spora na korzyść chip-a.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał? mi przychodzi do głowy tylko to, że coś niedomaga, co przy seryjnej mapie się nie ujawnia, a po chip-ie, czyli większym obciążeniu już daje o sobie znać, tylko co to może być?
Przeglądnąłem "internety" i to forum, jak ludzie piszą o podobnych problemach, to z reguły towarzyszy temu zapalony "check engine", u mnie nic się takiego nie zapala.

Zrobiłem eksperyment jeszcze taki, że na 2 biegu pojechałem do odcięcia, ale nie z gazem w podłodze tylko tak na 50% i doszedł do odcięcia, odciął paliwo, moc dalej była, czyli to nie jest związane z odcięciem paliwa, następuje trochę wcześniej.

janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 15:17   #2
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,588
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Albo limiter, albo przeładowuje i zawór się zacina
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 15:25   #3
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy dużym obciążeniu ( 3 bieg, gaz w podłogę i jazda do odcięcia), zanim nastąpi odcięcie (odcina gdzieś chyba przy 7 z hakiem tyś. obrotów), przy ok. 6200 obr. coś się przełącza i moc zostaje ograniczona do poziomu auta wolnossącego
auto ma typowe objawy po akcji serwisowej 18S07 i nie ma co się dziwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( jeżeli była zrobiona , vin wszystko powie ) proszę sobie poczytać https://forum.fordclubpolska.org/sho...a+sprz%EAg%B3o
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 15:57   #4
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Dzwoniłem do Forda, ta akcja nie jest jeszcze zrobiona w tym samochodzie.
Tyle, że jak tam pojadę, to wyjadę z mocą 150 KM.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:02   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał janek072 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzwoniłem do Forda, ta akcja nie jest jeszcze zrobiona w tym samochodzie.
to może tuner robił już na sofcie akcyjnym , też warto zapytać lub zobaczyć jaki jest aktualnie soft w aucie inaczej to teraz pozostaje tylko wybrać się do wróżki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:16   #6
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

softy robię tylko i wyłącznie na bieżącym odczycie z auta, ale nie mam pojęcia czy to po, czy przed jakąś aktualizacją
na pewno po akcji na chłodzenie
niestety na hamowni jechał prawidłowo do odcinki, bez objawów owerboosta albo czegokolwiek innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:23   #7
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Mam na działce hamak i pewnie z tym chipem jest podobnie.
Fajnie jest mieć hamak, fajnie się na nim bujać, ale jak się przesadzi z tym bujaniem, to się człowiek wykopyrtnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:27   #8
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

ale to zaledwie 196KM 320Nm, czyli absolutny stg. 1, albo nawet stg. 0.9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:29   #9
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pewno po akcji na chłodzenie
czyli jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ma już soft po akcyjny i na nim robiłeś chips , nr softu odpowiedział by , a tak to tylko pozostaje wróżka lub złota kula , czyli mało konkretów dużo dywagacji .
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 16:45   #10
janek072
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Raszyn
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 EB Odcinanie mocy po chip-ie

Czytałem wątek o tej akcji sprzęgło i z tego co zrozumiałem, głównie chodzi o poślizg na niskich obrotach i że ma wyskakiwać błąd wtedy - WIDOCZNY dla użytkownika, nie tylko dla fachmana z komputerem diagnostycznym.
Tutaj jest trochę na odwrót - problem jest na wysokich obrotach i żadnego błędu.
janek072 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.