Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2012, 10:13   #11
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ALO - zaczekaj z zaworkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak masz problem z odpaleniem to otwierasz skrzynkę z bezpiecznikami koło lewej nogi i dociskasz przekaźnik nr 30 jak zacznie "cykać" i odpali to jesteś w domu - często spotykana usterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, mam pytano co do tego przekaźnika, a mianowicie w moim poście zaznaczyłem fakt, że usterka występuje na gazie jak i na benzynie, czy w tej sytuacji jeżdżąc na gazie usterka przekaźnika pompy tez może wywoływać opisane objawy???

dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 10:19   #12
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Oczywiście że ma wpływ - przecież zawsze odpalasz na benzynie .

Wstępna diagnoza trwa 30s. otwierasz skrzynkę paluszek na przekaźnik i ruszasz jak cyka to wiesz gdzie trzeba naprawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 10:31   #13
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście że ma wpływ - przecież zawsze odpalasz na benzynie .

Wstępna diagnoza trwa 30s. otwierasz skrzynkę paluszek na przekaźnik i ruszasz jak cyka to wiesz gdzie trzeba naprawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki, na pewno dostosuję się do twojej wskazówki i sprawdzę ten przekaźnik dzisiaj, a nawet napiszę więcej, bardzo bym się ucieszył na fakt, że uległ uszkodzeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieję, że tak samo jak na uruchamianie auta na wpływ jak i na to, że po nagrzaniu może doprowadzić do tego, że auto zgaśnie podczas jazdy.
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 11:16   #14
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ALO - zaczekaj z zaworkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak masz problem z odpaleniem to otwierasz skrzynkę z bezpiecznikami koło lewej nogi i dociskasz przekaźnik nr 30 jak zacznie "cykać" i odpali to jesteś w domu - często spotykana usterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ponownie

Mam pytano, co w sytuacji kiedy w skrzynce po kierownicą wśród bezpieczników i przekaźników nie ma tego dla mnie najważniejszego tz Nr 30, czy może się znajdować w innym miejscu? lub oznaczony innym nr.?
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 12:18   #15
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Napisze co znalazłem w swoich zapiskach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) Jednostka Sterowania, No.30

2) 165906381

3) R3

4) FINIS 7203442 lub 95VW-11450-BA

Takie rozmaite oznaczenia może to coś ci da. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 12:28   #16
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisze co znalazłem w swoich zapiskach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) Jednostka Sterowania, No.30

2) 165906381

3) R3

4) FINIS 7203442 lub 95VW-11450-BA

Takie rozmaite oznaczenia może to coś ci da. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuję, poszukam według oznaczeń jakie otrzymałem od Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 13:11   #17
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Prawdopodobnie jest wymieniony i nie ma namalowanego oznakowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przekaźnik ma 4 grube nóżki i jedną cienką .
Wpisz w allegro - przekaźnik pompy paliwa i na 100% będziesz wiedział jak wygląda.

Powinien być w środkowym rzędzie plisko prawej strony /od kierownicy /
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 13:24   #18
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Jeszcze coś takiego znalzłem względem dopisku R3. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bez*tytułu.JPG (95.6 KB, 72 wyświetleń)
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 08:39   #19
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

witam panowie
wracam z informację, sprawdziłem czujnik pompy o którym wspominaliście, faktycznie był wymieniany i był bez oznakowania, ale jest OK, nie ma niepokojących sygnałów, zatem ten trop odpada, ale dziękuję warto wiedzieć i zapamiętać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poszedłem teraz w innym kierunku i postanowiłem sprawdzić przewody zapłonowe. W tym celu udałem się do garażu ze zraszaczem spryskałem przewody i zacząłem je obserwować po względem przebicia, zauważyłem przy kopułkach błękitne mało zauważalne iskrzenie w 4 miejscach, czy to już według was jest wyraźny sygnał aby je wymienić. Oczywiście one też mogą przyczynić się do tej wady z którą się borykam od dłuższego czasu. Dodam jeszcze, że przewody na pewno nie były wymieniane od 3 lat.

Ostatnio edytowane przez dgrabo1 ; 24-10-2012 o 13:34
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 08:15   #20
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: 2.0 115KM + gaz. Gaśnie po nagrzaniu się silnika

Dostosowałem się do wszystkich waszych podpowiedzi. Niestety dalej problem istnieje, tz gdy silnik nagrzany jest problem z jego uruchomieniem. Trzeba odczekać kilka minut odpala.
Dotychczas wymieniłem
- cewkę
- przewody, świece
- czujnik położenia wału korbowego
- sondę lambdę, bo ją tylko wskazywał komputer

i teraz przymierzam się do wymiany czujnika wała rozrządu, ja sadzicie czy on też może być przyczyną tego stanu?
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.