Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 20:38   #1
solidit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Witam. Mam problem w moim focusie mk2 kombi. Podczas jazdy na nierownosciach cos mi trzeszczy z tylu auta. Zawieszenie sprawdzone... Mysle ze to klapa. Mozliwe ze jak wymienie silowniki klapy to cos sie poprawi? Czy moze to zużycie zamka? Nie chce wymieniac w ciemno bo szkoda kasy... Bede wdzieczny za pomoc.

solidit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 20:42   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Najpierw wszystko posmaruj jak nie pomoże to posadź żonę w bagażniku i niech słuchaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 20:54   #3
solidit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Wszystko czyli co? Do tej pory jak wymylem uszczelke od klapy plynem do naczyn to pomagalo na 2-3 dni. Psiknalem tez wd40 w zamek tez pomoglo na chwile wiec sam juz nie wiem...
solidit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 22:02   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Cool Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Moim zdaniem nie klapa, ale można sprawdzić ją na postoju, tak jakbyś sprawdzał czy jest zamknięta, zwłaszcza w kombi, bo wiadomo że często się nie zamykają. Poszarp za listwę do góry kilka razy, jak sie ma luzu i nie stuka na postoju, to w czasie jazdy też nie. Siłownikami też możesz poruszać i sprawdzić czy nie są luźne, ale moim zdaniem nie klapa. Nie słyszałem jeszcze o stukającej klapie. Moim zdaniem to coś w zawieszeniu, stabilizator, łączniki lubią stukać, może któraś guma gdzieś wybita. A w tym aucie jest tak, że może być wybita z tyłu, a w aucie słychać jakby było z przodu i na odwrót.

WD40 nie psikaj wszędzie, zwłaszcza na gumy, uszczelki, plastiki, bo je przeżera i niszczy, niestety sam się o tym przekonałem. Psiknąłem kiedyś sprężynę od schowka w desce, żeby się ciszej podnosił i przeżarło plastik dookoła i pękł po paru dniach i tylko problem miałem. Poza tym WD nie jest smarem, a wręcz przeciwnie, wypiera smar.

U mnie też całe auto skrzypi, po dziurach nie da się tym jechać. Skrzypią wszystkie uszczelki w drzwiach i na karoserii i u mnie skórzana tapicerka na szwach. Na dziurach jest dramat, buda się wygina, wszystkie drzwi trzeszczą, a skóra skrzypi od podskakiwania na fotelu, dramat. Na skóry pomaga nawilżanie przeznaczonym do tego mleczkiem/olejkiem, pomaga tak na 1,5 roku, a uszczelki smaruje się silikonem w sprayu lub w sztyfcie, bierzesz taki smar silikonowy, szmatkę i jedziesz wszystkie uszczelki, żadnym płynem do mycia, czyścisz i smarujesz silikonem, pomaga na 3-6 miesięcy, zależy czy dobry smar i czy porządnie zrobisz.

A tego użytkownika wyżej nie polecam, nastukał dwieście postów bez żadnej wartości merytorycznej i nikomu jeszcze nie pomógł, a wypowiada się w co drugim temacie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 22:37   #5
PiotrB72
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-01-2018
Model: MK2 2009
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Witaj, sprawdź luz na zawiasach, poprzeciągaj ją na boki na w pół otwartą, miałem taki przypadek...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
PiotrB72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 23:03   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Polecam wciągniecie sznura gąbkowego fi8 w uszczelkę klapy. Cudów nie zrobi, ale jest tanio i bezinwazyjnie.

Miałem też wciągać w drzwi, ale odechciało mi się inwestować w ten pojazd (bo szkoda czasu i pieniędzy).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 05:35   #7
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Sprawdz zamek tylniej lewej kanapy u mnie on powodowal trzeszczenie i lekkie piski rygiel izolalcja obwinelem.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 07:31   #8
Anton G.
ford::average
 
Avatar Anton G.
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 Estate
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2005
Postów: 108
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

U mnie jest podobny problem, ale to przez brak jednego z obojników - tak przynajmniej podejrzewam, jeszcze nie znalazłem czasu, żeby na szrot się bujnąć i dokupić żeby sprawdzić czy to to (nówka w sklepie to ponad 40zł).

Co do psikania WD-40 to nie, nie, nie - to nie jest panaceum. WD służy do pryszczenia tylko gdy nie możemy czegoś rozkręcić, a jak już rozkręcimy to ładnie wszystko wyczyścić i przesmarować środkiem smarującym wedle potrzeb. Spryskanie WD to "pomoc" na bardzo bardzo, krótko, a niekiedy poźniej potrafi być nawet gorzej... Panowie z głową

Co do zamków i meachanizmów nierozbieralnych to polecam CX-80 podobne działanie jak WD tylko dodatkowo zawiera teflon, który przesmaruje element. Ale tutaj też z głową, warto najpierw przedmuchać sprężonym powietrzem żeby wszystkie syfy wydmuchać.
Anton G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 08:03   #9
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Cytat:
Napisał solidit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Psiknalem tez wd40 w zamek tez pomoglo na chwile wiec sam juz nie wiem...
wd nie nadaję się do smarowania
spróbuj czymś innym
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 10:13   #10
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Stuki z tyłu auta - czyżby klapa?

Mi też klapa trzeszczała i stukała. Wymiana tych gumowych odbojników wyeliminowało stukanie. Posmarowanie uszczelki i odbojników silikonem do uszczelek naprawiło problem. Od roku nic nie trzeszczy.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.