Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2017, 20:13   #11
Fosco
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Białystok
Model: Galaxy, Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013, 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Partner FORD to nie ASO a to roznica.
Jesli chodzi o gwarancje to wyjasnil to juz kolega wyzej.
Przerabiane wielokrotnie i na roznych czesciach w roznych warsztatach!
Chcesz byc cwany, ale polegniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wyżej nie wyjaśnił tylko napisał co mu powiedzieli w ASO. Czyli tyle ile mi.
Partner Ford ma akredytacje bo sprzedaje części oryginalne zakupione w oryginalnej dystrybucji Forda. Akredytacja jest przyznawana na rok i co roku odnawiana, jeśli nie było wpadki i były wykonane limity zakupowe. Od tych limitów zależy też rabat na pozycję asortymentową. I teraz ASO się nie dzieli rabatem z kupującym (może ale nie chce), partner może i chce. I tylko taka różnica.

Nie chcę być "cwany" a rozsądny. Chcę kupić NOWĄ, ORYGINALNĄ część ale nie chcę przepłacać. Nie jestem debilem. Jeśli mogę kupić u dealera A auto za X a u dealera B za X+30% (takie samo) to chyba jasne, że wybiorę A. Oczywiście nikt nikomu nie broni wyrzucać kasy w błoto. Jak masz chęć to proszę bardzo.

Temat nie był "wielokrotnie" wałkowany bo:
1. pochodzenie części jest z sieci sprzedaży Ford (a tak często nie jest: czyt. allegro, ebay, sklepiki bez autoryzacji itp...)
2. Naprawy chcę dokonać w ASO na podzespołach z autoryzowanej sieci sprzedaży.

ASO się mota bo jak kupię u nich: czyt. przez nich z tego samego magazynu co partner, to mam gwarancję europejską a jak nie u nich to nie mam.

Kolejne odpowiedzi kolegów powyżej się wykluczają wzajemnie:
nie ma gwarancji, jest ale tylko w ASO, w którym dokonano montażu, jest ogólnoeuropejska (tak twierdzi sam ASO).

Jeśli znasz jakiś przypadek, zapis gwarancyjny, zapis prawny, który rozjaśni tą sytuację to bardzo proszę. Reszta to po prostu opinie. A z opiniami jak z d... - każdy ma własną.

Pozdrawiam

Fosco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 20:17   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja

Nie rozumiesz ze w razie awarii skrzyni np. z wady technicznej to nie ASO jest strona z FORDEM tylko Ty? jak w takim rzaie maja dac ci gwarancje na skrzynie?
To nie oni kupili, zamowili widnieja na fakturze itd.. TY bedziesz ponosil koszta demontazu, wysylki, montazu itd..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 20:42   #13
Fosco
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Białystok
Model: Galaxy, Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013, 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja

Zakładając, że skrzynia padnie to są 3 możliwości:
1. wina kierowcy
2. wina podzespołu
3. wina montażu
Ad. 1 jasne i bez wątpliwości
Ad. 2 Wymontowuję skrzynie na swój koszt, wysyłam do Forda, dostaję skrzynie montuję na swój koszt. Chyba, że Ford wskaże winę montażu.
Ad. 3 Co wtedy?
Ford wskazuje ASO jako winnego. To kto ponosi odpowiedzialność za montaż, demontaż i wymianę uszkodzonego elementu?
Toż to chore. Ford daje gwarancję na część, ASO gwarancję na montaż. Ale ASO pracuje w imieniu i na rzecz Forda. Więc kto finalnie jest odpowiedzialny? Ford czy ASO?
Tu nie chodzi o niezależny serwis, części "skądś", niby oryginalne. Po prostu jeśli gwarantem jest producent ale pod warunkiem, że montaż jest w ASO (standardowy zapis gwarancyjny ograniczony przez dyrektywę unijną do napraw wykonanych zgodnie z procedurami producenta a nie w ASO) to obydwie przesłanki są spełnione.

oczywiście zachodzi ryzyko kopania się ASO z Fordem i przedłużania sprawy. Ale kto finalnie (ad. 3) ponosi odpowiedzialność?
Fosco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 20:45   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja

Sprobuj to sie dowiesz, zreszta nie oto pytales.
Odpowiedz na twoje pytanie brzmi Nie! koniec kropka.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 19:19   #15
Fosco
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Białystok
Model: Galaxy, Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013, 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Własne części oryginalne, naprawa w ASO a gwarancja

Witam,
chciałem napisać jak skończyła się moja przygoda z wymianą skrzyni:
1. Części zamienne Ford zakupione w autoryzowanej sieci sprzedaży podlegają gwarancji producenta czyli Ford'a realizowanej przez ASO - to informacja z Ford Polska.
2. Po uzyskaniu takiej informacji udałem się do ASO i przedstawiłem punkt widzenia FP. Uzyskałem potwierdzenie (już nie zaprzeczali) oraz zaproponowali nawet lepszą cenę u nich niż przez partnera.
3. Skrzynia wymieniona. 2 lata pełnej gwarancji europejskiej (pisemnej).

Za wszelkie porady "fachowców" od prawa dziękuję.... Gdybym się opierał na Waszej "wiedzy" byłbym lżejszy o 5K.

Innymi słowy: idziecie do ASO i mówicie: mogę kupić oryginalną część ale taniej niż mi proponujecie. Jak dacie cenę taką a taką kupię u Was. U mnie w mieście 1 serwis (ASO z autoryzacją na naprawy bez salonu sprzedaży - więc dla mnie taki "jakby" ASO) stanął okoniem. Drugi od ręki w 15 min zrobił lepszą ofertę i potwierdził informację z FP o gwarancji.
Pozdrawiam.
Fosco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.