Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2018, 21:52   #221
Matthai
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2017
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Mały update dla zainteresowanych:

Dziś podpiąłem kompa w celu ponownej weryfikacji tych czujników i okazało się, że nadal nie działa ten sam co pierwotnie. Nadmieniam, że na wszelki wypadek postanowiłem przy wymianie dodatkowo zamienić miejscami czujniki z rzekomo sprawnym. Więc wszystko wskazuje na wiązkę lub co gorsza moduł. Nie udało mi się też wyłączyć przednich czujników, żeby chociaż tył działał.

Tak więc niestety nadal jestem bez czujników i wszystko wskazuje na to, że bez wizyty u elektronika samochodowego się nie obejdzie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Matthai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 21:54   #222
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Sensory/czujniki cofania nie działają

Jeżeli zamieniles miejscami i wskazuje dalej ten sam czujnik to wiązka nie moduł. Moduł gdyby padł to były by inne błędy.
A dlaczego nie udało Ci się wyłączyć przodu?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 22:12   #223
Matthai
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2017
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sensory/czujniki cofania nie działają

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego nie udało Ci się wyłączyć przodu?
Prawdopodobnie mój skaner z softem (dziś pierwszy raz go użyłem) nie ogarnia wszystkiego. Pierwsza diagnoza na ten czujnik padła na "normalnym" warsztacie w Wiedniu. Przynajmniej wiem, że faktycznie z tym jednym jest problem...
Matthai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 22:20   #224
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Sensory/czujniki cofania nie działają

Trzeba było dać znać, wylaczyl bym to.
Teraz do niedzieli mnie nie ma akurat.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 17:48   #225
Matthai
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2017
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania

Udało mi się wyłączyć dzisiaj przednie czujniki i dzięki temu tylnie działają prawidłowo. Przy okazji włączyłem też światła skandynawskie. Zestaw Viaken z ElmConfigiem dał radę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matthai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 21:16   #226
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Nie działają czujniki parkowania

Witam,
Kilka dni temu kupiłem Galaxy z 2008 roku. Przy zakupie sprawdziłem czujniki pobieżnie - "pipczały" zarówno z przodu jak i z tyłu gdy zbliżała się przeszkoda. Na spokojnie, kiedy chciałem sprawdzić na jakiej odległości jest sygnał ciągły, okazało się, że jeden z czujników nie działa. Długo nie czekałem jak zabrałem się do dochodzenia.
Wypinam czujnik i ku mojemu zdziwieniu skrajny pin (nie zapamiętałem dokładnie ale chyba nr1) był zagięty tak że nie wchodził do wtyczki. Szybko naprostowałem zagięty drucik i zamontowałem z nadzieją, że będzie działać. Niestety dalej nie działał. Zamieniłem więc miejscami z innym potwierdzając, że to czujnik a nie kable czy wtyczka. Niestety po dłuższym sprawdzaniu wywaliło mi błąd czujników parkowania (migająca lampka i długi sygnał dźwiękowy.
Chciałem powrócić do sytuacji początkowej, jednak nie potrafię zagiąć pinu tak jak na początku.. Zamówiłem już nowy czujnik, ale parę dni będę parkował bez asysty autem, którego jeszcze nie poznałem..

Czy ktoś z Was słyszał o takim sposobie oszukania softu? W końcu czemu jeden zepsuty czujnik ma dezaktywować pozostałe czujniki? zarówno z przodu jak i z tyłu..

Edit:
Właśnie zamontowałem poprawnie wadliwy czujnik i pozostałe funkcjonują. Gdy tylko przyłożę coś blisko wadliwego czujnika, nie ma żadnej reakcji poza tym, że wyskakuje błąd i dezaktywuje wszystkie czujniki.. Czekam na dostawę zamiennika i dam znać jak sytuacja się rozwija. Może przyda się potomnym..

Edit2:
Zamiennik zamontowany i wszystko działa. Był deszcz, blisko zera i działa. Zobaczymy jak długo. Gdy padnie będzie trzeci edit XD.

Ostatnio edytowane przez ander000 ; 07-11-2018 o 22:38 Powód: Dodatkowe informacje
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 21:27   #227
DJ Pietrek
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-12-2015
Skąd: Kraków
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Niedziałające czujniki parkowania

Witam,
Jak w temacie. Czujniki mi przestały działać. Przestudiowałem wątki o czujnikach na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. U mnie problem wygląda następująco. Po uruchomieniu czujników jest długi sygnał dźwiękowy i miga przycisk czujników, po przybliżeniu ucha do czujników nie słychać żadnego cykania ani innych dźwięków ani wibracji przy żadnym z nich (ani tył, ani przód). Po podpięciu komputera wychodzi komunikat o uszkodzeniu czujnika przód i tył bez wyszczegolnienia który. Po wejściu w opcje odczytu jaka odległość dzieli czujnik od przeszkody wychodzi wartość 255 w każdym z czujników z przodu i z tyłu. Czy to może oznaczać że są padnięte wszystkie czujniki?? Czy może to być moduł?? Jeśli ktoś z was zna kogoś z Krakowa kto może mi pomóc proszę o kontakt.
DJ Pietrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 21:44   #228
rp222
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 125
Domyślnie Odp: Niedziałające czujniki parkowania

Z czujnikami jest tak, że jak jeden przestaje działać wyłącza się cały system. Ja miąłem przetarty jeden przewód w wiązce idącej w peszelu pod tylnym zderzakiem do czujników. Przetarł się od peszela, jakość instalacji czasem zaskakuje. Posprawdzaj kabelki w newralgicznych miejscach.
rp222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 09:39   #229
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Niedziałające czujniki parkowania

Dokładnie jak wyżej u mnie np jak kupiłem auto to takie same objawy, okazało się, że zaśniedziała kostka w jednym i po poprawieniu od 4 lat spokój.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 12:47   #230
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Niedziałające czujniki parkowania

Forscan na kabelku z komputerem i jedziesz z koksem - powinien powiedzieć który czujnik zdechł, te czujki padają jak muchy jednego dnia wymieniłem jeden z przodu drugiego dnia zaraz z tyłu padł następny. Ten system jest na tyle słaby że zdechnięcie jednej czujki powoduje rozłożenie całego systemu.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.