Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2017, 09:22   #81
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

W takiej cenie, to bardziej się opłaca zrobić podwójną wymianę (co zresztą czasami zalecają przy dużym zanieczyszczeniu oleju).

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 09:30   #82
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takiej cenie, to bardziej się opłaca zrobić podwójną wymianę ...
Tu się pozwolę z kolegą nie zgodzić... Wymiana z płukaniem "nową metodą dynamiczną dedykowaną dla PS" jest wielokrotnie bardziej efektywna niż dwukrotna (raz-za-razem) wymiana tradycyjna. Po wymianie dynamicznej układ olejowy PS jest tak czysty jak tylko może być beż mycia otwartej skrzyni.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 09:52   #83
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Krok do przodu z tą wymianą oleju.
Skoro zwykły ( a może niezwykły ) warsztat opracował taką metodę to dlaczego w ASO tak nie robią ? A może zaczną jak się zainspirują u pana Sławka
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 11:34   #84
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Skoro zwykły ( a może niezwykły ) warsztat opracował taką metodę ...
Z całą sympatią dla Pana Sławka - to nie jest "jego" metoda, tylko coś, na co wpadły firmy produkujące sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach...
Na podobnej zasadzie opracowały np. przystawki do VAGowego DSG...

Poza wszystkim - to nie jest też "rocket science" - przystawkę jak napisałem wkręca się zamiast filtra oleju (jest tam ponoć zawór odcinający, że można wkręcić to na pełnej skrzyni) a sama przystawka wygląda niezbyt efektownie (sorki za niezbyt ostre zdjęcie):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Clou programu" jest w procedurze pracy maszyny do dynamicznej wymiany oleju...

BTW - a propos ASO - nie znam ASO, które by miało maszynę do dynamicznej wymiany oleju... Więc nie bardzo mają koledzy jak "iść w ślady"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-01-2017 o 11:48
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 11:58   #85
lesiu999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo MKIV Titanium X Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Myślę że takie czyszczenie to na bank warto zrobić po przejechaniu z 200k km.
Ja chyba się skuszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lesiu999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:03   #86
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całą sympatią dla Pana Sławka - to nie jest "jego" metoda, tylko coś, na co wpadły firmy produkujące sprzęt do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach... Na podobnej zasadzie opracowały np. przystawki do VAGowego DSG...
Ja też jestem sceptykiem. Pytanie czy faktycznie ta wymiana dynamiczna jest tak idealna, czy to raczej zaspokajanie potrzeb rynku.
Bo na razie to wszystko co czytałem brzmi jak marketingowe slogany i trochę magii (" "Clou programu" jest w procedurze pracy maszyny do dynamicznej wymiany oleju...").
Oczywiście nie twierdzę że to nie działa, bo musi działać. Ale chciałbym poznać np badania zanieczyszczeń oleju po wymianie statycznej, po dwóch wymianach statycznych i po wymianie dynamicznej.

W przypadku tradycyjnych hydraulicznych skrzyń to się sprawdzało, ponieważ tam dało się spuścić jedynie 40-60% oleju, reszta pozostawała m.in. w konwerterze.

W przypadku PS zlewamy ok 83% oleju, więc przy podwójnej statycznej wymianie zostaje poniżej 3% starego oleju.
Analogicznie, przepompowywanie nowego oleju przez filtr można porównać do dolewania czystego spirytusu do szklanki czystej wody poprzez ciągle naprzemienne wylewanie 1 łyżeczki wody i dolewaniu 1 łyżeczki czystego spirytusu. Ciekawe mnie po jakim czasie osiągnęlibyśmy stężenie 97% alkoholu.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W maszynie do dynamicznej wymiany oleju widać co jest "na wejściu" (czyli co wchodzi z PowerShifta) i co wraca z powrotem. Najogólniej - "wchodzi błoto", "wraca czysty olej".
Patrzenie na te przeźroczyste wężyki jest na prawdę pouczające...
Patrzenie na to co zlewasz i co wlewasz podczas wymiany statycznej, jest równie pouczające. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:10   #87
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał Marcin L. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Ale chciałbym poznać np badania zanieczyszczeń oleju po wymianie statycznej, po dwóch wymianach statycznych i po wymianie dynamicznej.
...
A co kolegę powstrzymuje - jako sceptyka, w odróżnieniu ode mnie - przed podjęciem takich badań?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:16   #88
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co kolegę powstrzymuje - jako sceptyka, w odróżnieniu ode mnie - przed podjęciem takich badań?
Koszty, czasochłonność operacji, niepowtarzalność warunków, lub chociażby odległość do serwisu który się w tym specjalizuje. Ja nie mówię że Ty lub ja mamy takie badania robić.

Skoro jakiś producent wprowadza takie narzędzie, to znaczy że zasadność używania tego narzędzia została poparta jakimiś badaniami. No chyba że nie zostało poparte badaniami, lub bazuje na badaniach dotyczących hydraulicznych skrzyń, wtedy jest tym czym pisałem wcześniej.

Ja na prawdę nie neguję niczego, po prostu lubię wiedzieć więcej niż mniej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteśmy w końcu na forum technicznym, możemy podyskutować, a nie tylko bezkrytycznie przyjmować pewne informacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:25   #89
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał Marcin L. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to znaczy że zasadność używania tego narzędzia została poparta jakimiś badaniami. ...
Przypomnę jedynie, że na początku stosowania PowerShiftów (2008 rok) powszechna była opinia, że nie należy w nich wcale wymieniać oleju (jak nie przymierzając w jakimś Aisin'ie...). Potem Ford bez publikacji żadnych badań wprowadził resurs 60kkm na pojedynczą wymianę oleju... Nikt nie wie w oparciu o jakie dane wyszło 60kkm... I jednakowoż wszyscy teraz grzecznie co te 60kkm jadą na wymianę...
Oprócz wyników badań jest jeszcze ogólna wiedza techniczna.
No i - co najważniejsze - nie ma na razie obowiązku korzystania z nowinek!
No chyba, że w nocy coś uchwalili, o czym nie wiem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:27   #90
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypomnę jedynie, że na początku stosowania PowerShiftów (2008 rok) powszechna była opinia, że nie należy w nich wcale wymieniać oleju (jak nie przymierzając w jakimś Aisin'ie...). Potem Ford bez publikacji żadnych badań wprowadził resurs 60kkm na pojedynczą wymianę oleju... Nikt nie wie w oparciu o jakie dane wyszło 60kkm... I jednakowoż wszyscy teraz grzecznie co te 60kkm jadą na wymianę...
No i - co najważniejsze - nie ma na razie obowiązku korzystania z nowinek!
No chyba, że w nocy coś uchwalili, o czym nie wiem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
You win. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr,
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.