Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2022, 11:30   #1
piotrek00
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB 150 KM @ 182 KM
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Samochód nie wykrywa kluczyka

Od pół roku samochód pokazuje komunikat, ze mam słabą baterię w pilocie. Wymieniem baterię, komunikat nadal się pokazywał. Przeczytałem tu na forum, że to problem z komunikatem a nie z baterią. Po jakimś czasie przy próbie odpalenia silnika z przycisku zaczął pokazywać się komunikat o niewykryciu kluczyka. Pomagało położenie kluczyka na dnie podłokietnika. Raz ten komunikat się pokazywał a raz nie. Później pojawił się kolejny problem: na odpalonym silniku po otwarciu drzwi wyskakiwał komunikat na czerwono, ze nie ma kluczyka w samochodzie. Tydzień temu nie mogłem już otworzyć samochodu z tego pilota.
Ale mam drugi kluczyk i ten działał idealnie. Do czasu. Od paru dni historia się powtarza. Komunikat o słabej baterii, bateria wymieniona, komunikat o niewykryciu kluczyka, potem komunikat o braku kluczyka na odpalonym silniku.
O co może chodzić? Kluczyki umierają czy jednak coś z samochodem?
Samochód to Focus MK 3 FL z 2015, odpalany z przycisku, nie ma systemu keyless, alaram to Cobra.


Ostatnio edytowane przez piotrek00 ; 28-12-2022 o 19:15
piotrek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 19:31   #2
Periottt
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 10-01-2023
Skąd: Wohlen Ag
Model: Ford Focus 1.6TDCi Econetic
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Gdzie szukać rozwiązania problemu z nie wykrytym kluczykiem i otwieraniem drzwi

Witam!!!

Pozdrowienia dla Wszystkich użytkowników forum i prośba o pomoc w ustaleniu gdzie może tkwić problem w moim przypadku.


Po krótce sytuacja wygląda tak że wszystko zaczęło się od komunikatów o słabej baterii kluczyka, po pierwszej wymianie dziwne było już to ze około po 2 lub 3 tygodniach komunikat wrócił ponownie, więc wymieniłem baterię jeszcze raz na nową, po chwili spokoju zaczęły się problemy z wykrywaniem kluczyka, otwarcie auta kluczykiem nie sprawiało problemu lecz po wejściu do środka auto nie widzialo/rozponawało kluczyka przez krótki czas, czasami pomagało ponowne zamknięcie i otwarcie auta, lub wyjście i ponowne wejście. Na przestrzeni 3 tyg stalo się tak może ze 4 do 5 razy.

Temat na chwile sie uspokoił, bylem w serwisie podpiąć auto pod komputer ale nie było żadnych błędów, zrobilem to zaraz po sytuacji gdy po odpaleniu i przejechaniu kilku km nagle po podjechaniu pod dom przed zgaszeniem silnika wyskoczyl komunikat o braku kluczyka i czerwoną ikonką "i" na desce rozdzielczej. Od tygodnia był spokój aż do dzisiaj.

Wczoraj zostawiłem auto u siebie na warsztacie w pracy bo dzisiaj przyjeżdżała firma do naprawy szyby przedniej po uderzeniu kamienia. Auto zostawilem całą noc otwarte, nie pomyślałem o zamykaniu nawet bo warsztat zamknięty na kilka spustów. Dziś po naprawieniu nieinwazyjnym szyby(zamiast wymiany skonczylo sie na wtloczeniu żywicy żeby wypełnić ubytek) na początku problem z odpaleniem bo nie wykrywa kluczyka, jak już sie udało auto odpalić i wyjechać przed warsztat, okazuje sie że nie można go zamknąć ani otworzyc np klapy bagaznika za pomocą pilota. Nic nie mozna bylo zrobic nawet ponownie odpalic auta, zeby wrócić do domu musialem wyjac zaślepkę koło kierownicy włożyć kluczyk w przewidziany na niego plastik i dopiero wtedy odpalił, ale po zgaszeniu dalej nie odpalał gdy kluczyka nie bylo w zaslepce. Po powrocie pod dom centralny dalej nie dzialał więc wziąłem drugi kluczyk zapasowy aby zobaczyć czy też na niego nie zareaguje. Drugim kluczykiem mogłem normalnie zamknac i otworzyc auto. Po pierwszej probie zamkniecia i otwarcia sprobowalem znow kluczykiem którego uzywam na codzien i co sie okazało zaczął również działać normalnie.

Teraz pytanie co to może byc gdzie szukać przyczyny? Pojeżdżę teraz z drugim kluczykiem trochę zeby wykluczyć ewentualnie czy to problem tkwi w kluczyku czy gdzies indziej.
Z tego co patrzylem anteny o ile dobrze znalazlem to w tym dokladnie modelu sa jedna na srodku pod podlokietnikiem gdzieś a druga za klimatronikiem, natomiast moduł komfortu za schowiem ale czy to tylko te wspomniane rzeczy maja na to wplyw? Bezpieczniki sprawdzałem z tylu w bagażniku, bo gdzieś wyczytalem ze jest tam jeden 15a od bezkluczykowego odpalania auta, tak czy inaczej wszystkie są sprawne. Czy nasuwają się Wam jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić lub co moze być powodem moich problemów?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!!!
Periottt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 07:09   #3
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Samochód nie wykrywa kluczyka

Jak drugi kluczyk będzie działać dobrze, to zamieniłbym bateriami (to, że kupujesz nowe to nic nie świadczy - patrz na termin ważności i napięcie). Jeżeli po zamianie baterii będzie dalej nie działał 1 kluczyć to on padł.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 10:08   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Samochód nie wykrywa kluczyka

Swojego czasu zamawiałem sporo baterii typu blister 10xCR2032.
Baterie te potrafiły działać max 5-7 dni i auto wyrzucało komunikat, że bateria jest słaba.
Sprawdzając miernikiem nie miałem żadnych zastrzeżeń co do napięcia.
Termin ważności na blistrze również nie wzbudzał podejrzeń.
Tak kupiłem chyba z 3-4 blistry po 10 sztuk.
Za każdy uzyskałem zwrot a do kluczyka wsadziłem po prostu Duracella kupionego w supermarkecie (cena za 2 szt tylko co 2x blister po 10 sztuk z amazona).
Komunikat nie pojawia się przez przynajmniej rok czy 2 lata.

kolega wyżej dobrze zaznaczył, żeby spróbować z drugim kluczykiem i na podstawie tego ocenić czy czasami kluczyk nie wyzionął ducha.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.