Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2018, 23:05   #11
bartekww96
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-06-2015
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Witam kolegów. Posiadam FF3 2012 Titanium, asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, limiter, itd. Czy istnieje możliwość dołożenia grzeje kierownicy w takim przedlifcie?

bartekww96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 20:05   #12
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

I jak kolega skończył projekt pt. grzana kierownica? potrzeba było jeszcze jakiś gratów poza kierownicą, przyciskiem i zwijakiem ?
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 21:29   #13
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Dałem sobie spokój chwilowo, na pewno nie tylko sam zwijak ale cały pająk jest inny, ciężko było znaleźć w przyzwoitej cenie i odpuściłem.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 20:22   #14
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dałem sobie spokój chwilowo, na pewno nie tylko sam zwijak ale cały pająk jest inny, ciężko było znaleźć w przyzwoitej cenie i odpuściłem.
Kupiłem pająka ze zwijakiem z grudnia 2017 r. za 100 zł - niestety tasiemka zerwana - mam dostać nową. Kupiłem przycisk za 100 zł (ogrzewanie, start/stop i kontrola trakcji - mam też inny do parktronica - też 3 przyciskowy) Pozostaje czekać na zwijak i zobaczymy co dalej.

Po aktualizacji firmeware'u w kablu STN1170 uruchomiłem konfigurację Foki za pośrednictwem Forscana - tempomat i limiter działa, więc nie powinno być kłopotu z aktywacją pod warunkiem, że nie wyjdzie coś jeszcze po drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
W piątek dotarł nowy-używany pająk (styczeń 2018 roku czyli nowszy, niż mój) - jest już zamontowany, jednak okazało się, że przy konfiguracji forscanem nie mogę aktywować grzanej kierownicy - mam wrażenie, że czeka mnie jeszcze wymiana BCM ponieważ mój nie ma odpowiedniego bezpiecznika (podgrzewanej kierownicy) - stąd funkcja może być niedostępna z poziomu softu ... - zaczynam poszukiwania...

Ostatnio edytowane przez Waldemarros ; 09-12-2018 o 16:32
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 08:23   #15
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Witam, dokładałem grzana kierownicę do Focusa mk3 przed liftem 14 rok. Sprawa jest następująca, wszystko podłączyłem z opisu który zrobił a4tech na rosyjskim forum jest tak samo. Jest jeden problem, kierownica cały czas grzeje. Piny z stat stop przeniosłem na 4 i 5 pin a sterowanie modułem kierownicy podłączyłem na 9 i 10 pin. Kiedy włączę przycisk zapala się dioda z informacją off a kolejne naciśnięcie wyłącza diodę, ale kierownica nadal grzeje. Gdzie mogłem popełnić błąd.
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 16:19   #16
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Jak w polifcie zdjąć poduszkę kierowcy żeby się nie umęczyć i czegoś nie uwalić ? Jest jakieś video na ten temat ?
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 20:38   #17
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

lusterko lub telefon z latarka kierujesz w stronę kierownicy od tylnej strony Włączysz w telefonie aparat, tylko zmień kamerę z przodu .Będziesz widział gdzie są otwory i jest zaczep. Pierwsze co musisz zrobić to rozebrać obudowę kierownicy, składa sie ona z dwóch części. Jak będziesz miał rozebrane te plastiki ,robisz to co napisałem już wcześniej. Chwytamy w ręce śrubokręt płaski i szerokości do 4 mm i wkładamy go od tyłu w otwór taki prostokątny ,przekręcamy śrubokręt w lewo lub prawo a drugą reką ciągniesz do siebie delikatnie poduszkę jak kliknie to zaczep puści i poduszka będzie odchylona . Blokujemy ta szczelinę np łyżką monterską z plastiku taką płaską, .Jeżeli wszystko zabezpieczyłeś przekręcamy kierownicę do kolejnego otworu i robimy taką samą czynność. Kolejna rzecz to rozłączenie przewodu od airbag i klaksonu.

tutaj masz film, jak to zrobić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dandii ; 12-02-2019 o 20:44
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 18:22   #18
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

Dzięki za opis itd ale mi chodzi konkretnie o auta po lifcie 2015 i wyżej. Tam jest inna kierownica i poduszka.
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 13:38   #19
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Grzana kierownica

kolega opisał powyżej jak to zrobić - dotyczy to również wersji lift. Robiłem to kilka razy i wierz mi, że nie potrzeba do tego żadnych filmików - zajmie Ci to za pierwszym razem około 5 minut, a z czasem zejdziesz to 1 minuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 20:09   #20
wiktor813
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 14-06-2007
Skąd: Tarnów
Model: FOCUS USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 31
Domyślnie Odp: Grzana kierownica - dołożenie

Do uruchomienia grzanej kierownicy zakupiłem kompletny "pająk". Przed założeniem chcę się upewnić, że zwijak jest w odpowiednim położeniu. Poniżej zamieściłem zdjęcie gdzie zakreśliłem dwa znaczniki które się pokrywają, a w okienku widać taśmę zwijaka. Taśmę widać tylko w tym położeniu zwijaka względem reszty. Kręcąc w prawo mam jakieś niewiele ponad trzy obroty do wyczuwalnego oporu, a w lewo niecałe trzy obroty. Czy to jest prawidłowe ustawienie zwijaka, przy którym mogę założyć kierownicę przy wyprostowanych przednich kołach ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zwijak1.jpg (84.0 KB, 226 wyświetleń)
wiktor813 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.