Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2020, 23:25   #1
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Uwalony licznik...

A więc stało się. Prawdopodobnie ubiłem licznik w swojej foce MK3 fl.
Objawy
- nie dający się skasować U3000 w IPC
- forscan nie jest w stanie wejść w config licznika - czy to zwykły czy asbuilt.

A jak do tego doszło?

Próbowałem uruchomić wskazowki gmaps w IPC po prawej na tym małym samochodziku.
- chińskim ucdsem zgrałem konfig z IPC
- rowniez chińskim ucdsem wgrałem konfig zdobyty tu na forum który miał mieć poprawny config aby uruchomić ta funkcje.
- wcisnąłem zapis - i bum. Przy zapisie leciały jakieś błędy. Chodziło o adresy poza zakresem.

Od tej pory czego bym nie robił - w IPC mam U3000 i forscan nie komunikuje się z IPC. Nie pomaga przywrócenie mojego konfigu. No nie da się nic zrobić. Reset IPC również nie pomaga. Co ciekawe: samochód i licznik zdają się normalnie funkcjonować.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie przywrócić licznik do normalności czy pozostaje wymiana na nowy?

No muszę przyznać że całkowicie odechciało mi się grzebać samemu w aucie... A ten ryżowy kabelek pójdzie na śmietnik.

cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 06:47   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Mądry pomysł, pociesze cię, nie ty jeden takie miales. Licznik prawie zawsze udaje się uratować choć jakieś błędy mogą zostać. Jeśli jakimś cudem nie wstanie co jest mało prawdopodobne to dosyć tanio można go wymienić. Jeśli chcesz mogę spróbować go postawić, w razie potrzeby chyba nawet mam licznik na wymiane. Nie masz do mnie daleko.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 03-09-2020 o 06:49
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 06:54   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten ryżowy kabelek pójdzie na śmietnik
Napisz na PW ile za niego chcesz.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 06:59   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

No tak. Że pomysł nie był zbyt mądry to już niestety wiem - no ale stało się.
Generalnie on w jakiś sposób "wstaje". Auto wydaje mi się że działa całkowicie normalnie i wszystkie jego funkcje też.
Problem widać dopiero po wpięciu forscana.

Dzięki za odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PW!
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 10:36   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Licznik można całkiem wyjąć i auto będzie normalnie pracować. Takie naprawy można zrobić nawet wysylkowo. Sam ubilem tych liczników naprawdę dużo podczas różnych testów tyle że kiedyś kupowało się je po max 100zl.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 11:27   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....chińskim ucdsem wgrałem konfig zdobyty tu na forum który miał mieć poprawny config aby uruchomić ta funkcje...
Silnie zalecam - PRZEZ NAJBLIŻSZE MIESIĄCE ĆWICZYĆ SIĘ W CZYTANIU ZE ZROZUMIENIEM. Dać sobie z autem, kablem i kompem spokój i czytać jedynie czytać i czytać. A potem na głos powtarzać co się z tego zrozumiało co się czytało... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak piszę, że dany soft licznika ma tak jak ma i nie ma opcji na zmianę (w ramach softu) - to gdzieś tam było "jakieś "trudne słowo" czy też może Koledze przyszło do głowy, że ja tak "z zawiści tylko kij w szprychy wkładam"...???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 11:52   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

To się zadziało powiedzmy że równolegle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że muszę się podszkolić w czytaniu a nie grzebaniu w aucie to już dotarło do mojej świadomości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 03-09-2020 o 11:54
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 13:19   #8
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Lepiej napisz prawdę coś zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 17:00   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej napisz prawdę ...
Zapewne zrobił, to co napisał - wgrał 'direct configa' od zupełnie innego softu...
Inna struktura, inne znaczenie parametrów... Zawsze mnie dziwią Koledzy, co nie rozumieją jak to działa, ale huuurrra z kablem do auta...
Ma szczęście, że ten co mu wysłał tego directa miał niższy przebieg... Bo gdyby miał wyższy, to jeszcze do tego miałby problem z przebiegiem...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 17:57   #10
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Uwalony licznik...

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewne zrobił, to co napisał
Inny config wygenerował by dużo więcej błędów, ale cofnięcie licznika ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.