Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2007, 10:54   #1
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Witam,

Wydaje sie ze zarty sie skonczyly, niestety.

Wczoraj silnik przeszedl mi w tryb awaryjny, nie pomagalo gaszenie i ponowne odpalanie - po przegazowaniu pojawiala sie znowu komtrolka swiec zarowych no i moc na pol gwizdka. WDS pokazal mi P132a czyli blad turbiny a dokladnie - blad silownika eletrycznego obrotowego. Rzeczywiscie - w momencie jak sie nacisnie mocniej gaz na tyle ze wlaczy sie turbina - silownik sie przekreca i nie wraca - pojawia sie sprezynka i tryb awaryjny. Tak jakby wyszedl poza swoje skrajne polozenie i komputer nie mogl go wysterowac w powrotne polozenie. Co ciekawe po ponownym odpaleniu silownik wraca na swoje miejsce (postaram sie zrobic pozniej zdjecie).

Teraz najlepsze - aby usunac te usterke trzeba wymienic CALA turbine - nie mozna tylko silownika, modulu sterowania - CALA turbine. Koszt takiej wymiany - okolo 4600 i to z powodu silownika i ewentualnie modulu sterowania. Troche mnie ..... trafia.

Zastanawiam sie czy macie moze jakie doswiadczenia z tego typu przypadkami lub znacie kogos kto moze naprawic (najlepiej w okolicach Krakowa).

Czy moze to byc usterka mechaniczna - zatarta prowadnica etc. Moze klepnac mlotkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. delikatnie zeby sie odblokowalo ??


Bede bardziej niz wdzieczny za jakiekolwiek uwagi i sugestie ktrore pomoga mi rozwiazac problem (zaoszczedzic 4600 )

Czekam na sugestie

[ Dodano: 2007-08-12, 16:43 ]
Widze ze moj przypadek jest alb o bardzo odosobniony, albo jest sezon wakacyjnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Strasznie zalezy mi na jakiejkolwiek sugestii!!!!!!!


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 01-12-2015 o 16:39
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 22:11   #2
krzysm
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-03-2007
Skąd: Łódź
Model: FORD MONDEO 2.0 TDCi 155KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie tez mam ten blad :(

tez mam p132a i dodatkowo p2288
jade jeszcze raz na wds i chyba nie obejdzie sie bez wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
krzysm
z "wiruskiem" Unitronic
154KM, 390 Nm
troszke kopci ale sam miodek
krzysm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2007, 08:08   #3
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: tez mam ten blad :(

Cytat:
Napisał krzysm
tez mam p132a i dodatkowo p2288
krzysm - Masz caly czas wlaczony tryb awaryjny (sprezynka)?

Znacie moze jakis zaklad w Krakowie, ktory specjalizuje sie w turbinach?
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2007, 08:11   #4
krzysm
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-03-2007
Skąd: Łódź
Model: FORD MONDEO 2.0 TDCi 155KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie

tak caly czas wlaczony tryb awaryjny

kiedys udalo mi sie przy zduszeniu silnika na wstecznym jak mocniej szarpnelo ze odskoczyl ten mechanizm ale teraz juz jest nonstop
__________________
krzysm
z "wiruskiem" Unitronic
154KM, 390 Nm
troszke kopci ale sam miodek
krzysm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 22:37   #5
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Witam ponownie.

Ciekaw jestem Waszej opini, ekspertyzy.

Dzisiaj, po czterech dniach jazdy w trybie awaryjnym z powodu P132a przejechalem do pracy i z pracy bez bledu. Autko pracowalo poprawnie - przyspieszenia po staremu i generalnie tak jak bylo.

Stad moje pytanie - czy w takim ukladzie blad P132a spowodowany jest padnietym modulem sterowania, czy po prostu gdzies cos nie styka, zawiesza sie itp.?? Jesli tak gdzie i czego szukac?

Nie spodziewam sie ze problem zostal wyeliminowany i predzej czy pozniej pojawi sie sprezynka, ale coraz bardziej zastanawiam sie nad rzeczywista przyczyna....

Wiem ze nie ma wielu takich przypadkow na forum, ale bylbym wdzieczny za Wasze opinie.

Jak zwykle - z gory dzieki.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 10:48   #6
arekxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie

Było by to kolejne potwierdzenie że instalacja elektryczna w fordach jest do d....!
W poprzednim MKII szukałem przyczyn samogaśnięcia i odnalazłem kostka od przepławki i kostka od czujnika temperatury. Poginęły mi światła z przodu, straciłem stop i jeszcze kilka innych mniej ważnych. Więc teraz wszystko zaczynam sprawdzać od instalacji elektrycznej :fcp2
__________________
AREK
arekxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 13:15   #7
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Tez tak zrobie - dzisiaj dla odmiany znowu tryb awarynjy, wczoraj jezda bez problemow.


Moze znacie jakies miejsca gdzie mozna kupic takie moduly sterowania turbo?
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 21:32   #8
m_at
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-08-2007
Postów: 6
Domyślnie

Nie klep prowadnicy młotkiem a polej ją olejem silnikowym.Powinno pomóc na jakiś czas.Miałem to samo i skończyło się regeneracją turbiny (1200,-).
W Warszawie jest specjalistyczny serwis turbin.
W Krakowie też musi być.
Dają roczną gwarancję bez ograniczenia przebiegu.
m_at jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 21:35   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Wiem ze lezacego sie nie kopie ale ... zebyscie nie zapominali jakim jezdzicie tanim bezawaryjnym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mimo drozszego zakupu i napraw ktore pewnie wyniosa 4 cyfry zaoszczedziliscie zapewne na paliwie :fcp2

:fcp2

Zreszta sosnek Ty chyba od samego zakupu tego auta ciagle cos masz , jak nie urok to sraczka. Mam nadzieje ze wkoncu sobie z tym poradzisz.

regeneracja turbin duzo potaniala. Wydaje mi sie ze 1200zl troche duzo szczegolnie ze tutaj obudowa lopatki wirniki bedzie ok.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2007, 13:57   #10
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Zreszta sosnek Ty chyba od samego zakupu tego auta ciagle cos masz , jak nie urok to sraczka. Mam nadzieje ze wkoncu sobie z tym poradzisz.
Sraczka powiadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ano sraczka - generalnie nie bylo by problemu bo zdaje se sprawe z tego czym jezdze i z faktu awaryjnosci. Jestem w stanie zaplacic za naprawde autka pod warunkiem ze naprawda ta siega rzeczywistej przyczyny awarii a nie stwierdzenia - na kompie nic nie ma wiec jezdzic.

Moj problem polega na tym ze probuje dociec rzeczywistych powodow i stad duza ilosc pytan. Uchronilo mnie to juz przed kilkoma kosztownymi naprawdami (zamiast wentylatora - taka byla diagnoza 1400pln, wymienilem bezpiecznik 30plnGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

No i to wlasnie taka sraczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ile sie przy tym nauczylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.