Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podkarpacka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2017, 17:10   #1
Amisto
ford::amateur
 
Avatar Amisto
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: ST170
Silnik: 2.0 Duratec ALDA
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Wycena po stłuczce

Witam,

dwa dni temu niestety pewien "Pan" wjechał mi w zadek mojej foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po ogledzinach przez ubezpieczyciela została mi zaoferowana śmieszna mała kwota za naprawę samochodu. Czy zna ktoś osobę, firme ktora mogła by wystawić własną wycenę uszkodzeń abym miał podstawę do negocjacji ?
Oczywiście co do odwdzięczenia się za to myślę że dojedziemy do porozumienia ;D

Amisto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 17:51   #2
ryba884
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Jedź do ASO. Tam Ci dadzą kosztorys po swoich cenach i na oryginalnych częściach.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
ryba884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 18:26   #3
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Druga opcja PZMot. Jeśli sprawa pójdzie kiepsko i trzeba będzie iść do sądu to w 90% sąd powoła rzeczoznawcę właśnie z PZMotu. Wtedy rzeczoznawcy, którzy się miedzy sobą znają nie robią sobie wzajemnie problemów i wycena biegłego sądowego nie będzie niższa niż Twoja pierwsza. Nie wiem jakie są uszkodzenia, ale zakładam: klapę, tylny pas, tylne błotniki, światła, zderzak, może podłoga - to już jest kasa, którą warto przypilnować.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 12:40   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Szkoda, że nie wstawiłeś fotek uszkodzeń. Bez tego tylko wróżka potrafi określić zakres prac i wartość szkody.
Cytat:
Napisał Amisto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
została mi zaoferowana śmieszna mała kwota za naprawę samochodu.
Potrafię zweryfikować poprawność sporządzonego kosztorysu, mogę też zrobić nowy (niezbędne są fotki uszkodzeń, kosztorys ubezpieczyciela i podstawowe dane pojazdu z nr VIN włącznie). Sporządzenie odwołania z uzasadnieniem, skargi do rzecznika finansowego, czy pism procesowych także nie stanowi problemu.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 17:26   #5
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Zawieź auto do ASO. Powiedz ze maja naprawic w serwisie z ubezpieczenia sprawcy. Ford zrobi wlasna wycene i wysle do akceptacji do ubezpieczyciela. Mialem tak - wycena rzeczoznawcy ubezpieczyciela 5k a ASO 15k. Ubezpieczyciel zaakceptowal i naprawa. Nie daj się.
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 00:01   #6
TYFI
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 29-01-2015
Skąd: Oslo
Model: Ranger
Silnik: 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Cytat:
Zawieź auto do ASO. Powiedz ze maja naprawic w serwisie z ubezpieczenia sprawcy. Ford zrobi wlasna wycene i wysle do akceptacji do ubezpieczyciela. Mialem tak - wycena rzeczoznawcy ubezpieczyciela 5k a ASO 15k. Ubezpieczyciel zaakceptowal i naprawa. Nie daj się.

Dobrze ci kolega podpowiada - naprawa bezgotówkowa w ASO z OC sprawcy + auto zastępcze na cały okres naprawy i temat zamknięty.

W przypadku drogi sądowej, to sąd dopiero wybiera z listy i zleca opinie biegłego sądowego która kosztuje 4x więcej niż normalnie.
Po otrzymaniu opinii wypłaca dokładnie to co wyliczone przez rzeczoznawcę.
TYFI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 07:28   #7
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Wg. stopki kolegi auto to Focus MK1 - myślę, że w takim przypadku ze względu na małą wartość auta TU będzie chciało pójść w szkodę całkowitą.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 11:47   #8
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Cytat:
Napisał TYFI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku drogi sądowej, to sąd dopiero wybiera z listy i zleca opinie biegłego sądowego która kosztuje 4x więcej niż normalnie.
Po otrzymaniu opinii wypłaca dokładnie to co wyliczone przez rzeczoznawcę.
Nic bardziej mylnego!
Kolego, dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela to sprawa cywilna, a zatem w myśl art 6 kc "Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne". To poszkodowany musi udowodnić, że jego szkoda jest warta więcej niż to wyliczył ubezpieczyciel.
Nie ma za co.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 13:32   #9
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic bardziej mylnego!
Kolego, dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela to sprawa cywilna, a zatem w myśl art 6 kc "Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne". To poszkodowany musi udowodnić, że jego szkoda jest warta więcej niż to wyliczył ubezpieczyciel.
Nie ma za co.
Jednak przedstawioną wycenę sąd i tak musi zweryfikować, dlatego powołuje "swojego" rzeczoznawcę, który robi ponownie wycenę - najczęściej jest to rzeczoznawca z PZMot.

Brat miał kilka lat tamu stłuczkę, samochód - Fiat Linea, w chwili zdarzenia miał niecały rok. Wycena PZU 9000zł, wycena jego rzeczoznawcy (PZMot) 13000zł, wycena powołanego rzeczoznawcy sądowego (też z PZMot) 17000zł + 2500zł za utratę wartości auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego uważam, że nie ma co ubezpieczycielom odpuszczać.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 14-09-2017 o 13:38
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 14:39   #10
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wycena po stłuczce

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przedstawioną wycenę sąd i tak musi zweryfikować,
Nie musi, bo ubezpieczyciel (zwykle wiedzą na ile "przegięli" swoją wycenę) może zgodzić się z wyceną rzeczoznawcy powołanego przez poszkodowanego. Pracuję w tym fachu kilkanaście lat i na palcach jednej ręki mogę wyliczyć przypadki, gdy to sąd powołuje biegłego w celu rozstrzygnięcia sporu (nadal chodzi o sprawy cywilne przeciwko ubezpieczycielowi). Z ostatnim Twoim zdaniem nie wypada mi się nie zgadzać.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.