Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2018, 20:06   #1
blaszek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Jest na forum ktoś kto przerabiał w Mondeo MK4 montaż dwóch fotelików typu RWF? Mam zamontowany już jeden i za pare miesięcy muszę dołożyć drugi a boje się o miejsce. Przedni fotel pasażera musiał podjechać sporo do przodu. Jeśli fotel kierowcy tez będzie musiał tak mocno przesunąć to lipa... Może ktoś przerabiał montaż środek i lewa/prawa strona? Czy może tylko skrajne miejsca wchodzą w grę? Ja mam Axkid Minikid i drugi tez raczej taki będzie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

blaszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 20:39   #2
ddzilins
ford::advanced
 
Avatar ddzilins
 
Zarejestrowany: 18-05-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 163PS (184PS by Polarny/Heko)
Rocznik: 2011
Postów: 251
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Mam zamontowane u siebie dwa foteliki. W jednym za kierowcą, tyłem do kierunku jazdy jeździ mój dwuletni syn. W drugim, też tyłem, za pasażerem jeździ drugi dwutugodniowy syn. Wszystko się zmieściło bez problemu chociaż ja do niskich nie należę (189 cm). Pewnie to kwestia fotelików także może będziesz musiał poszukać co pasuje do Ciebie. Co do montażu na środku to gdzieś na YouTube oglądałem że jest z tym kiepsko. Raczej dwóch RWFow nie zmieścisz obok siebie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 1.6 16V GHIA -> Focus MK2 2.0 TDCI Titanium -> Mondeo MK4 2.0 TDCI Titanium X

Ostatnio edytowane przez ddzilins ; 16-01-2018 o 20:42
ddzilins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 05:53   #3
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Obok siebie nie zmieścisz niestety... Nie dość, że środek kanapy jest podwyższony, to to miejsce jest węższe i nie wepniesz się pasem w zaczep.
Też miałem ten problem i jako drugi fotel wybór padł na BeSafe Izi modular, w którym młodsza pojeździ do około 4 lat. Pierwszy fotel to Axkid Duofix za fotelem pasażera mocowany na pasach żeby był bliżej oparcia i zachować jako takie miejsce dla pasażera z przodu.
Niestety Mondło pod tym względem słabo wypada... W takim Superbie można oba z tyłu zamontować na Isofixie, a z przodu jeszcze wielkolud znajdzie sporo miejsca.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 08:14   #4
Mykk
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Wawa
Model: Mondeo, S-Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007, 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z montażu dwóch fotelików AXKID RWF w S-MAXie? W moim Mondeo III po montażu pierwszego fotel pasażera musi być mocno przesunięty do przodu. Spodziewam się drugiego dziecka, a mam ponad 190 i szukam czegoś gdzie zmieszczą się dwa RWF i z przodu będą mogły jeździć 2 osoby.
Mykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 22:34   #5
zaku75
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Czeladż
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

A to czemu tyłem do kierunku jazdy coś się zmieniło w przepisach, zaspałem?
zaku75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 22:53   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Teoretycznie jak tatuś przesadzi i się nie wyrobi przodem to dziecko mniej ucierpi. Gorzej jak ktoś wjedzie w tył
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 00:04   #7
pltomek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Cytat:
Napisał Mykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z montażu dwóch fotelików AXKID RWF w S-MAXie? W moim Mondeo III po montażu pierwszego fotel pasażera musi być mocno przesunięty do przodu. Spodziewam się drugiego dziecka, a mam ponad 190 i szukam czegoś gdzie zmieszczą się dwa RWF i z przodu będą mogły jeździć 2 osoby.
A ile lat ma starsze dziecko? Póki co drugie będziesz woził w łupinie, to podejrzewam że się zmieści.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
pltomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 05:32   #8
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Cytat:
Napisał Mykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z montażu dwóch fotelików AXKID RWF w S-MAXie? W moim Mondeo III po montażu pierwszego fotel pasażera musi być mocno przesunięty do przodu. Spodziewam się drugiego dziecka, a mam ponad 190 i szukam czegoś gdzie zmieszczą się dwa RWF i z przodu będą mogły jeździć 2 osoby.
Masz Axkda na pasy czy na isofix? Na pasach możesz przesunąć fotel bliżej oparcia kanapy i zyskasz trochę miejsca z przodu, a dziecko i tak będzie co miał zrobić z nogami. Co do drugiego fotela, to możesz pójść w BeSafe Izi Go modular. Też jest tyłem (do 18kg) mocowany na isofix, ale zajmuje mniej miejsca niż Axkid i też ma Test Plus. Mam taką kombinację w Mk4 i pomiędzy fotelikiem, a fotelem kierowcy jest jeszcze miejsce (choć nie jestem wysoki, to lubię siedzieć nisko i dalej od kierownicy)
grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 09:31   #9
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Cytat:
Napisał zaku75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to czemu tyłem do kierunku jazdy coś się zmieniło w przepisach, zaspałem?
A temu, że nie urwiesz głowy maluchowi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 16:02   #10
Damian-jg
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 224
Domyślnie Odp: Dwa foteliki tyłem do kierunku jazdy

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A temu, że nie urwiesz głowy maluchowi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No było coś takiego kiedyś ze dziecko zginęło w niedalekiej kolizji, kobieta się zarzekala ze fotelik z górnej półki i taki był tylko ze dziecko poradziła przodem do kierunku jazdy i niestety kark nie wytrzymał. Specjaliści się wypowiadają że najlepiej jak dziecko jeździ tyłem do min 4 roku życia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami niby bardzo poważna usterka ma bardzo proste rozwiązanie........
Damian-jg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.