Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2017, 08:28   #11
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Falowanie na zimnym

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mapy paliwowe reguluja jedynie dawke paliwa w stosunku do dawki powietrza,
i właśnie to powoduje opisane przez autora problemy na zimnym.
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy to zwiekszone spalanie,
na PB tak ale jak jeździsz na LPG to się o tym nie przekonasz bo nie zużywasz PB.
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj autor ma problem ze na zimnym faluja obroty a czasem ich nie trzyma wiec ni jak sie to trzyma do map.
uwierz mi że ma.
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej gdyby sam sie wypowiedzial
jak narazie niestety cisza.
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak typowy Janusz o Passeratti"
dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 11:04   #12
Wonsuz93
ford::amateur
 
Imię: Tadek
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Witam,
Wiem, że takich tematów jest dosyć sporo, próbowałem kilka rozwiązań wprowadzić samemu ale niestety bezskutecznie. Poniżej szczegółowy opis problemu. Autko to Mondeo mk 3 silnik 2.0 PB z instalacją gazową STAG. Od razu mogę powiedzieć że usterka pojawia się i na benzynie i na gazie więc LPG nie ma wpływu na ten stan rzeczy.

Otóż mój samochód dopadło słynne falowanie obrotów na zimnym silniku. Wygląda to mniej więcej tak: uruchamiam samochód po dłuższym postoju, silnik trzyma wyższe obroty na ssaniu (ok. 1100), po dłuższej chwili schodzi na 750 obr. i zaczyna się falowanie w zakresie ok. 500 do ok 1200. Ten stan trwa około 2 minut i następnie praca silnika wraca do normy. Jedyne co to od czasu do czasu mocniej zatrzęsie silnikiem na biegu jałowym.

Stan ten trwa już bardzo długo i niestety nie jestem w stanie nic więcej wymyślić. Komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnych błędów. Jeden mechanik uważa, że to problem spowodowany wyrzuceniem klapek z kolektora. Nie wiem czy to może być to ale wiem że klapki wyrzucone zostały kilka miesięcy przed wystąpieniem tej usterki więc to bym odrzucał (chyba że ktoś bardziej jest obeznany w tym temacie?). Drugie jego podejrzenie to jakieś luzy zaworowe. Co o tym myślicie?

Moje próby rozwiązania problemu:
- w międzyczasie pojawił się problem z szarpaniem i migającą kontrolką check-engine. Kable wymienione, okazało się jednak, że to cewka zapłonowa. Obydwie rzeczy wymienione na nowe.

- pierwsze podejrzenie to silnik krokowy. Wyciągnięty i wyczyszczony. Zrobiłem nawet taki test, że odpaliłem auto mając wykręcony silniczek (dziurę przy przepustnicy zaślepiłem). Wtedy auto pracowało bardzo równo, ale widziałem że silniczek pracuje więc tutaj raczej wszystko jest ok. Nie mam niestety silniczka na podmianę więc jedyne co to musiałbym zamówić taki, żeby sprawdzić czy będzie różnica. Dodatkowo próbowałem go po prostu wypiąć ale wtedy silnik w ogóle nie potrafił ustabilizować obrotów.

- kolejna opcja, którą podejrzewałem (ale nie do końca) to sonda lambda. Jednak jak pisałem wyżej, komputer nie wyrzuca żadnego błędu co przy sondach jest raczej normą. Wypinałem każdą pojedyńczo i obydwie naraz, przy jednej konfiguracji było trochę poprawy (wahania obrotów były w mniejszym zakresie i krótsze) ale z tego co wiem wtedy komputer bierze jakieś dane zastępcze, więc raczej to nie przyczyna.

- kolejne podejrzenie padło na MAP-sensor. Wykręcony okazało się że jest totalnie zasyfiony (tak jakby jakiś nagar czy olej?). Wyczyszczenie nic nie dało.

Co do tego oleju w kolektorze - słyszałem że jest taka możliwość jeśli uszkodzone jest coś w separatorze oleju, ale tutaj wiem, że trzeba by ściągać cały kolektor a nie jestem jakimś ekspertem w dziedzinie mechaniki żeby się w to bawić. czy ewentualnie jest inna opcja weryfikacji tej usterki? Ewentualnie jeszcze słyszałem o jakimś wężu z odmy lub od podciśnienia.

Moje pytania do forumowiczów:
1) Czy ktoś może doradzić, co jeszcze mógłbym sprawdzić z pomniejszych rzeczy?
2) Czy to, że silniczek krokowy pracuje może totalnie wykluczyć jego usterkę?
3) Które węże posprawdzać dokładnie pod kątem jakichś nieszczelności?
4) Czy MAP mógł ulec uszkodzeniu i nie daje sygnału o błędzie do kompa? To samo z sondami.
5) Czy ewentualnie ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika na górnym śląsku, który byłby w stanie zaradzić tej usterce i nie naciągnie mnie na koszy wymieniając co popadnie?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tym temacie.
Wonsuz93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 12:22   #13
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: "Popularny" problem z falowaniem obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Cytat:
Napisał Wonsuz93 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytania do forumowiczów:
1) Czy ktoś może doradzić, co jeszcze mógłbym sprawdzić z pomniejszych rzeczy?
2) Czy to, że silniczek krokowy pracuje może totalnie wykluczyć jego usterkę?
3) Które węże posprawdzać dokładnie pod kątem jakichś nieszczelności?
4) Czy MAP mógł ulec uszkodzeniu i nie daje sygnału o błędzie do kompa? To samo z sondami.
5) Czy ewentualnie ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika na górnym śląsku, który byłby w stanie zaradzić tej usterce i nie naciągnie mnie na koszy wymieniając co popadnie?
Odpowiadanie na Twoje pytania nie do końca ma sens. Co powinieneś zrobić, moim zdaniem, to dać do diagnostyki auto komuś kto się zna na podglądzie parametrów pracy a nie tylko oczekiwać błędu wyświetlonego. Taka diagnostyka da odpowiedź na pytania 2, 3 i 4.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 12:22   #14
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: "Popularny" problem z falowaniem obrotów na zimny silniku 2.0 PB

A może mapa benzyny rozjechała się od jazdy na gazie. Odłącz Aku na jakiś czas. I pojezdzij na benzynie. Nie się zaadoptuje.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 15:20   #15
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

wątpliwa sprawa by to była kwestia map skoro problem występuje na lpg i pb. Choć opis problemu nie do końca jest dla mnie jasny - problem występuje na zimnym a dzieje się na lpg i pb? zimny silnik więc i na lpg jak ma pracować? Kolejno wykręcony silniczek krokowy i zaślepiony otwór po nim i silnik pracuje równo - silniczek założony a wypięta wtyczka = silnik nie może ustabilizować obrotów. Coś mi tu się kłóci, bo nawet gdyby to było lewe powietrze to w jednym i drugim przypadku powinien zachować się tak samo.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 15:26   #16
Wonsuz93
ford::amateur
 
Imię: Tadek
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wątpliwa sprawa by to była kwestia map skoro problem występuje na lpg i pb. Choć opis problemu nie do końca jest dla mnie jasny - problem występuje na zimnym a dzieje się na lpg i pb? zimny silnik więc i na lpg jak ma pracować? Kolejno wykręcony silniczek krokowy i zaślepiony otwór po nim i silnik pracuje równo - silniczek założony a wypięta wtyczka = silnik nie może ustabilizować obrotów. Coś mi tu się kłóci, bo nawet gdyby to było lewe powietrze to w jednym i drugim przypadku powinien zachować się tak samo.
Kwestia wygląda tak, że silnik jest lekko dogrzany więc gdzieś w trakcie tej obrotowej dyskoteki zdąży się przełączyć na LPG. Ale sprawdzałem tą usterkę również na wyłączonym LPG - bez różnicy. Co do tego krokowca - też mi się to kłóci ale faktycznie tak jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. + przy wypiętym wywaliło checka.
Wonsuz93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 15:34   #17
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

to, że przy wypiętym krokowym walnie check to normalne.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 15:57   #18
Wonsuz93
ford::amateur
 
Imię: Tadek
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to, że przy wypiętym krokowym walnie check to normalne.
Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Natomiast jak krokowiec był wpięty ale wykręcony, to w zależności w jakim stopniu, próbowałem "otworzyć" ten zaślepiony przez mnie otwór (zrobiłem to metodą na szpachelkę), silniczek krokowy wtedy właśnie pracował próbując jakoś regulować obroty.
Wonsuz93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 16:09   #19
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

czyli pracuje, pytanie czy prawidłowo.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 18:13   #20
Wonsuz93
ford::amateur
 
Imię: Tadek
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli pracuje, pytanie czy prawidłowo.
Wrzucam zdjęcie, na podstawie którego będzie mi łatwiej opisać jako że nie znam fachowych nazw. Mechanizm w środku pracuje płynnie. Rusza się w środku taka czarna jakby tulejka ale tylko na wysokości tego pierwszego otworu który zaznaczyłem na czerwono. Wyżej nie wychodzi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200528_180858.jpg (80.5 KB, 30 wyświetleń)
Wonsuz93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falowanie obrotów , mondeo mk3 , obroty silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.