Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2016, 00:03   #1
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Cześć chcę się dziś podzielić z Wami czymś co mnie parę dni temu spotkalo. Mianowicie chcąc polepszyć sobie jakość pracy silnika, by nim nie trzęsło wyczytałem na forum że można lekko podnieść obroty silnika regulując właśnie srubą która jest w przepustnicy, jest ona wykonana z plastiku. W jej wnętrzu jest specjalny bolec, sprężyna oraz zaślepka która wszystko trzyma. I teraz najlepsze gdy chciałem wkręcić tą śrubę kluczem usłyszałem chrup i było tyle śruba pękła. Krew mnie zalała co teraz, myślę sobie dobra kupię śrubę i git, niestety nie da się trzeba kupić razem z Przepustnicą cena kosmos. No to myślę jak to naprawić i pomyśl przyszedł co widać na foto. Należy jednak zwrócić uwagę na to iż oryginalna śruba to 9 mm więc 8 mm się nie da trzeba dać śrubę 10 mm, należy zrobić z korpusie gwint nic trudnego. Opisu produkcji nowej śruby nie będę robił bo na foto wszystko widać dobrze, jedynie co ważne to koniec śruby gdzie wystaje boleć musi być mniejszy niż reszta, by nam nie wyskoczył. Przed złożeniem w całość dać dużo smaru z środek gdzie będzie sprężyna. Po złożeniu boleć musi płynnie się chować i wysuwać. Przed wkręceniem śruby dajemy nakrętkę, by można było zrobić kontrę śruby, by się nie odkręciła. Wkręcamy śrubę ustawiając w pozycji wyjściowej przepustnicę i gotowe. Myślę że komuś mój opis się przyda moje auto śmiga aż miło teraz i problem z drganiami silnika znikł po podniesieniu troszkę obrotów.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 09:20   #2
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Małe g... a tyle roboty.Podziwiam.Super pomysł.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 14:36   #3
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Bardzo przyzwoite wykonanie. Szacun za jakość.

Natomiast co do samej śruby, która jest w oryginale plastikowa, to te śruby są ponoć po ustawieniu przyklejane do otworu, więc nic dziwnego, że potem przy próbie przekręcenia się łamią. Ot taki Fordowski patent.

I jeszcze kilka słów do samego podnoszenia obrotów, za pomocą tej śruby. Obawiam się Panie kolego, że poprawa - jeśli faktycznie jest - będzie chwilowa i problem wróci. Jest to bowiem najprawdopodobniej część znanego dobrze w tych silnikach problemu falowania obrotów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 17:11   #4
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo przyzwoite wykonanie. Szacun za jakość.

Natomiast co do samej śruby, która jest w oryginale plastikowa, to te śruby są ponoć po ustawieniu przyklejane do otworu, więc nic dziwnego, że potem przy próbie przekręcenia się łamią. Ot taki Fordowski patent.

I jeszcze kilka słów do samego podnoszenia obrotów, za pomocą tej śruby. Obawiam się Panie kolego, że poprawa - jeśli faktycznie jest - będzie chwilowa i problem wróci. Jest to bowiem najprawdopodobniej część znanego dobrze w tych silnikach problemu falowania obrotów.
A widzisz może i masz rację że to jest na klej tego nie wiedziałem i nikt o tym nie pisał tak naprawdę co do falowania obrotów to niby tym właśnie można zlikwidować i u mnie stało lepiej odpala itp, kilka osób pisało na forum że problem też im ustał właśnie póki co mam właśnie ok działa dobrze.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 21:49   #5
kordi74
ford::beginner
 
Avatar kordi74
 
Imię: Kordian
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Gorzów Wielkopolski (*****_***)
Model: Ford Transit Custom & Skoda Kodiaq
Silnik: 2,0 & 1,5
Rocznik: 2020 & 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to bowiem najprawdopodobniej część znanego dobrze w tych silnikach problemu falowania obrotów.
mam pytanko czy może kolega , no koledzy , wiedzą co ugryźć w temacie falowania obrotów , otóż:
mój 2,3i na zimno pikniusio pracuje ale już po dłuższych jazdach gdy jest w pełni rozgrzany to na wolnych obrotach na P falują mu obroty , nic się nie dzieje , auto jeździ , przyśpiesza ok , tyle że po wyjściu przed auto to istna siara akustyczna spod machy się wydobywa , aż wstyd na takie auto , oczywiście mechanicy są dobrzy , ale jak powiesz co i z czym , a zupełnie zielony jestem , nie chcę metodąprób i błędów wymieniać połowę osprzętu , proszę o radę...
__________________
FORD Transit Custom 2,0 170km 2020 & Skoda Kodiaq 1,5 DSG 150km 2019
kordi74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 11:57   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Jak się ma instalację lpg to trzeba co jakiś czas kontrolować i korygować luzy zaworowe. Po korekcie luzów trzeba wyregulować instalację lpg.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 12:20   #7
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się ma instalację lpg to trzeba co jakiś czas kontrolować i korygować luzy zaworowe. Po korekcie luzów trzeba wyregulować instalację lpg.
No u mnie jest akurat z tym problem ponieważ nikt z okolicy nie chce się tym zająć bo tam się reguluje płytkami itp i zbyt dużo roboty jest i tak naprawdę jak zobaczą że tam są płytki i za ich pomocą się robi regulacje to nikt się tego podjąć nie chce, a w serwisie to wiadomo duży koszt.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 12:32   #8
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Płytkami to się tylko sprawdza wartości luzów. Kasowanie to zabawa z wymianą / zamianą popychaczy hydraulicznych. Roboty dużo i długo trwa ze względu na oczekiwanie na szklanki o właściwych grubościach, które można zamówić dopiero po ich wyciągnięciu i sprawdzeniu grubości nominalnej.

No i trochę to kosztuje.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 12:42   #9
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Tylko widzisz ja u siebie zauważyłem tego typu problem gdy mam full paliwa benzyny to gada aż miło nie falują obroty nic się nie dzieje kompletnie gdy tylko zjadę z paliwem do poziomu połowy zbiornika to zaczyna się właśnie falowania itp ale gdy przełączy się na LPG to już jest ok, więc podejrzewam że coś może dziać się z pompką paliwa gdy jest mniej paliwa może niedomagac lub filtr paliwa może już być brudny który jest w pompie, więc możliwe że gdy silnik zimny to potrzebuje więcej paliwa a go nie dostaje więc może w tym tkwi problem co wy na to
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 14:18   #10
wroob6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2017
Model: focus
Silnik: Duratec HE 1.8l
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Przepustnica naprawa śruby regulacji wolnych obrotów

Czy są jeszcze zdjęcia bo śrubka mi się dziś uszkodziła?
wroob6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.