Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 15:44   #1
saddamck
ford::beginner
 
Avatar saddamck
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-08-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Radio z Androidem, ma ktoś?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ktoś zainwestował w takie radio? A może miał ktoś możliwość testować je u kogoś? Macie jakieś wyrobione opinie? Jestem ciekaw co o tym sądzicie i czy warto zainwestować w taką zabawkę?


Ostatnio edytowane przez saddamck ; 25-10-2016 o 15:52
saddamck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:46   #2
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Re: Radio z Androidem, ma ktoś?

Ta stacja z linka jest od polifta, więc do przedlifta może nie pasować. 500$ z przesyłką to dużo, może jeszcze się przyczepić jakieś cło. Ja zastanawiam się na kupnem z Polski z 2 letnią gwarancją z Androidem 5. Takie znalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Też jestem ciekawy czy ktoś ma doświadczenie z takim radiem.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:01   #3
Rechor
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 km
Rocznik: 2016
Postów: 78
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Świetna sprawa gdyby jeszcze montowali to w tej cenie chociaż i tak jest wysokaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie niestety najbiedniejsza wersja a takie cudo byłoby piękneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rechor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:04   #4
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Witam, mam chinczyka w swoim focusie od miesiąca. Android 5.11. Ogólnie może powiem co mi przeszkadza: brak obsługi asystenta parkowania (ale czujniki przód tył działają ładnie). Długo się odpala, około 20-30 sekund trzeba czekać aż się załaduje menu, później jest jeszcze problem z zamulaniem, np chcemy od razu pogłośnić, albo zrobić ciszej muzykę - radio nie reaguje --> wszystko normuje się gdzieś po minucie i śmiga jak należy. Gdy słonce pada na ekran praktycznie nic nie widać. To tyle z minusów, reszta to same pozytywy, ogromna funkcjonalność, rozmowy przez bluetooth, mam mobilny router w schowku więc internet cały czas łapie przez wifi , kupiłem też chińską kamerkę cofania, banalny montaż wszystko ładnie śmiga. Zmieniłem sobie podświetlenie guzików bo fabrycznie bardzo mocno raziły w nocy( ostre białe światło), teraz mam niebieskie delikatne, rozebrałem radio i nakleiłem na ledy kawałki niebieskiej taśmy izolacyjnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawigacja google maps czy inne działają pięknie. Android działa bardzo płynnie (po minucie od uruchomienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), obsługa z kierownicy (można zmieniać przypisane klawisze), dużo lepsza jakość muzyki (mam zewnętrzny wzmacniacz, który dopiero pokazał na co go stać). Odtwarzanie filmów przeróżnych formatów, kupiłem też adapter obd2 na stałe mam wpięty w gniazdo, i ładnie widać parametry na bieżąco. Nie działa usb ze schowka (nie ma jak podłączyć tego chińskiego kabla) więc musiałęm pociągnać gniazdo do schowka koło kierownicy)
Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:30   #5
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Re: Radio z Androidem, ma ktoś?

Możesz podać linka gdzie kupiłeś i które, bo od chińczyków jest ich pełno. Czyli teraz nie możesz używać asystenta parkowania. Czy w jakiś inny sposób sobie radzisz. Jaką masz kamerę cofania> Ciągnąłeś przewody przez cały samochód, czy jakaś bezprzewodowa? Odnośnie podświetlania to piszą, że można zmienić kolor na jaki się chce (są różne do wyboru) Czy komunikaty z klimatyzacji się poprawnie wyświetlają?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:51   #6
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z asystenta parkowania i tak nie korzystałem, ale pozostaje jakiś niesmak, człowiek lubi gadżety i jakoś psychicznie lepiej jak wszystko działa i można wykorzystać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czujniki przód tył i kamera cofania wystarczają w zupełności do parkowania. Kabel do kamery puszczałem progiem z prawej strony, musiałem jednak dorobić około 0,5 kabla bo tyle brakło do radia :O. Zasilanie od lampki cofania i śmiga przy wrzuceniu wstecznego. Bezprzewodowej nie polecają bo sieje obraz. Ta stacja nie ma możliwości zmiany koloru, próbowałem jest dostęp do ukrytych fabrycznych opcji niby można zmienić ale fizycznie efektu nie było, wiec okleiłem taśmą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimatyzację mam manualną, ale wiem, że z automatyczną wszystko działa i wyświetla
Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 07:39   #7
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Ja dwa tygodnie temu kupiłem z tej aukcji 342 $ + 89 zł cła, podatku czy jak to się nazywa sprzęt przyszedł pod drzwi po czterech dniach w tym sobota, niedziela.
Ogólnie jestem zadowolony wszystko śmiga ok ale mapy googla działają tylko na fabrycznej wersji, po aktualizacji nie chce prowadzić nawigacji. Gdy odinstalowałem aktualizacje wszystko działa ok. Mam pytanie jak kolega zmienił podświetlenie. Też próbowałem, nawet w dodatkowych opcjach(po wpisaniu kodu 126) jest Menu zmiany podświetlenia ale nie ma tego programu do zmiany kolorów, czy nawet zmiany intensywności. Gdyby ktoś wiedział jak zmniejszyć intensywność podświetlenia. Dodatki jak kamerę cofania z zestawem bezprzewodowym też kupiłem ale na innych aukcjach z free shipingiem i czekam pewnie ze dwa miesiące. Co do jakości bezprzewodowej transmisji to wypowiem się jak dojdzie i założę. Jak będzie źle to pciągne kable.
Jeszcze mam jeden mały problemik, jak wyłączę stację przyciskiem POWER to giną mi zaprogramowane stacje radiowe. Gdy sprzęt sam się włączy to wszystko zostaje.
Na kilku filmach na YT widziałem możliwość zmiany nazwy stacji radiowej, mnie się nie udało tego dokonać, gdyby ktoś wiedział jak ustawić?
Norek89
Ja bez problemu podłączyłem USB w komplecie jest przejściówka USB na mikro USB i tam można podłączyć USB w podłokietniku

Ostatnio edytowane przez xywameg ; 28-10-2016 o 10:36 Powód: Info dla Norek89
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 16:15   #8
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Pisałem wyżej, że okleiłem diody led taśmą izolacyjną niebieską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stąd fajny efekt błękitnego światła. Możesz mi podesłać zdjęcie tej przejściówki? Radio kupiłem z drugiej ręki i jej nie dostałem... Powiedz mi jeszcze, jak przekręcasz kluczyk, radio wyłącza się? Czy jest podtrzymanie po wyjęciu kluczyka?
Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 21:36   #9
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Przejściówka to taka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Niestety taką jak ja dostałem ze sprzętem nie mogę znaleźć ani na allegro, Ebayu czy alliexpres moje te dwa złącza są oddzielne 10 cm kabelkiem. nie wiem jak z miejscem za radiem czy się zmieści? Jeżeli chodzi o podtrzymanie to u mnie jest ale jeszcze do końca nie ogarnąłem wszystkich ustawień Na początku miałem wrażenie, że po wyłączeniu radia z guzika "power off" to częstotliwości ulatują. Teraz pozmieniałem coś w ustawieniach i radio wyłącz się po wyjęcia kluczyka i otwarciu drzwi lewych lub prawych nie sprawdzałem co z tylnymi. Oczywiście jakakolwiek ingerencja w ustawienia systemowe powoduje reboot systemu i "ucieczkę" częstotliwości z pamięci. Diody kozacko już dzisiaj byłem blizko rozebrania sprzętu do podobnego stanu ale trochę przeraziłem się chwiejnością, delikatnością śrubek trzymających to do kupy. teraz boję się, że jak jeszcze to rozkręcę to już nie będzie w co wkręcić je spowrotem . Rozkręcałem bo mam inny problem CD nie chce zasysać płyt a co za tym idzie nie odtwarza ich. Nie specjalnie się tym przejmuję jest w końcu tyle innych możliwości odtwarzania, że dam radę a na tę pierdołę nie będę odsyłał do Chin na gwarancję.
Ciekawe czy jest możliwość w tym sprzęcie zmieniać jasność podświetlenia w ustawieniach niby są jakieś opcje ale nie za bardzo są aktywne i brakuje app do tego. Na YT widziałem jak można sobie dopasować to podświetlenie
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 22:40   #10
tomfor
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 95 KM
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Cześć. Ja zamówiłem dzisiaj takie radio. Na pewno będę chciał zmienić podświetlenie. Efekt osiągnięty przez Norek89 jest naprawdę niezły. Chciałbym jednak uzyskać kolor podświetlenia dokładnie taki jak w fabrycznym radiu. Wiece może czy podświetlenie w fabrycznym radiu jest realizowane też przez ledy? Czy są to białe ledy z niebieskimi kapturkami? Zastanawiałem się czy nie dałoby rady przełożyć tych kapturków.

Bump: Xywameg,
Jeżeli dobrze rozumiem to masz lub miałeś rozkręcone to radio. Czy jeżeli dalej masz je nieskręcone to czy możesz podesłać foty? Chciałbym zobaczyć jak wyglądają te ledy od podświeltenia

Ostatnio edytowane przez tomfor ; 06-11-2016 o 22:52
tomfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.