Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2017, 08:59   #1
malisz182
ford::average
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Żyrardów/Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Cześć,

Kolega ma prblem w Focusie mk3 1.0 benzyna.
W chłodniejsze dni klima elegancko działa.
W upalne nie...

Miał ktoś może podobny problem?

malisz182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2017, 09:44   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Niech podjedzie do klimiarza, podepnie maszynę, zrobi co trzeba, i nie będzie problemu.

Pewnie za mało czynnika, i w upały jest niewydolna.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2017, 09:59   #3
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

ja bym sprawdził czy chłodnica nie jest zamulona kurzem - do wymycia delikatnym strumieniem wody z odległości 40-50cm (nie ciśnieniowo).

Zobaczyłbym czy ma całą osłonę dolną silnika od przedniego zderzaka, aż do nadkoli. jesli cała to cały strumień powietrza przechodzi przez chłodnice i nie ucieka dołem.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 08:32   #4
malisz182
ford::average
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Żyrardów/Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech podjedzie do klimiarza, podepnie maszynę, zrobi co trzeba, i nie będzie problemu.

Pewnie za mało czynnika, i w upały jest niewydolna.
Czynnik jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym sprawdził czy chłodnica nie jest zamulona kurzem - do wymycia delikatnym strumieniem wody z odległości 40-50cm (nie ciśnieniowo).

Zobaczyłbym czy ma całą osłonę dolną silnika od przedniego zderzaka, aż do nadkoli. jesli cała to cały strumień powietrza przechodzi przez chłodnice i nie ucieka dołem.
Faktycznie nie ma osłony, ale czy klima nie powinna się załączyć tak czy siak na postoju?
malisz182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 11:34   #5
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Wiesz z tym dobiciem to nie jest tak, że klima nie działa jak jest gorąco a jak zimno to działa.
W moim nissanie, jest nabite zgodnie z ciśnieniem zalecanym przez producenta a w czasie jazdy miejskiej dynamicznej - klima się wyłącza. Powiedziano umyj chłodnicę, bo jest zapchana od much, kurzu. To zrobiłem - na razie przy 29st nie wyłączała się.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 12:14   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Ja też mam podobnie, do powiedzmy 28 stopni fajnie chłodzi, powietrze leci lodowate, wczoraj było 33 i powietrze było ledwo chłodne. To mówicie że to nie za mało czynnika ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 14:46   #7
loki34
ford::average
 
Avatar loki34
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznan
Model: Focus MK 4 ACTIVE
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Ja tez miałem podobna sytuacje jak autko stało cały dzien w upale w pełnym słoncu. moze to jest subiektywne odczucie ale wydawało mi sie ze klima nie działa.na drugi dzien wszystko juz było ok.
loki34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 14:56   #8
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Jak miałem mało czynnika to też mi nie chciała się włączyć klimatyzacja gdy auto stało w słońcu cały dzień. Naprawa nieszczelności i uzupełnienie czynnika naprawiło problem całkowicie.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 11:48   #9
marcyan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi (90 KM)
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.

Cześć, mam identyczny problem w Focusie 1.0 EB 125 KM. W chłodzie klima działa, a w u upale nie. No może przez kilka minut a potem juz tylko leci letnie powietrze. Sprężarka się włącza, klimatronik też niby reguluje natężeniem pracy dmuchawy, ale powietrze nie jest schładzane.
Jeden serwis klimy stwierdził uszkodzenie zaworu rozprężnego klimatyzacji, drugi serwis wykluczył tą usterkę ale doszukał się błędów w komputerze i zwalił winę na elektronikę sterującą.
Dopiero serwis Forda po diagnostyce komputerowej stwierdził uszkodzenie modułu sterującego na wentylatorze chłodnicy. Do wymiany jest cały wentylator, ponieważ moduł nie występuje osobno jako element wymienny. Masakra - koszt całkowity ok. 1200 PLN.
Ale to nie wszystko...
Przy okazji stwierdezono wyciek płynu chłodzącego z silnika. Za wyciek odpowiedzialny jest jakiś oring, którego wymiana wiąże się z rozebraniem połowy silnika, a konkretnie jego przedniej pokrywy. Koszt całkowity tej naprawy to ponad 2 tys. PLN.
Kosztorys naprawy obejmuje ponad 20 pozycji samych części (głównie śruby), które po demontażu zgodnie z instrukcją Forda muszą być wymienione na nowe.
Jestem z tego powodu po nieprzespanej nocy. Auto ma przejechane 19 tys. km i taka awaria... Co ciekawe płyn chłodniczy ubywa bardzo powoli i nie systematycznie. Raz szybciej, raz wolniej (wręcz niezauważalnie). Temperatura też nigdy nie wzrosła powyżej 90 st.
marcyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 20:06   #10
cstach
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 30
Angry Klimatyzacja nie chłodzi

Witam wszystkich

Mam następujący problem z moją foką - nie chłodzi mi klimatyzacja (manualna).

Dziś jednak przy tym upale, przekręciłem regulator temp na zimno i stwierdziłem, że klimatyzacja nie chłodzi.
- ikonka na przycisku się świeci
- spalanie po włączeniu/wyłączeniu klimatyzacji nie zmienia się
- wentylator się nie załącza
- ciśnienie w układzie chyba jest (wcisnąłem wentylek służący do napełnienia, słyszeć wyraźnie uciekający gaz.

Proszę o radę co mogło się zdarzyć (Klima napełniana rok temu we wrześniu - ubytek środka wtedy był minimalny).
Silnik to 1.6 Diesel 95KM.
cstach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , klimatyzacja focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.