Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2019, 23:27   #31
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja myślę ,że wiele osób ma ale nie każdy chce się z tym obnosić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się nie obnoszę tylko cieszę, w szczególności że przez 2 miechy go miałem i nie miałem, bo stał w ASO, nie rozumiem takiej zwykłej polskiej złośliwości, obnoszonej przez niektórych jak trofeum, smutne...

kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 10:50   #32
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie rozumiem takiej zwykłej polskiej złośliwości, obnoszonej przez niektórych jak trofeum, smutne...
nie nie ... nie o tym myślałem . Nie chodzi o złośliwości . Po prostu nie każdy lubi o tym pisać
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 11:16   #33
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie nie ... nie o tym myślałem . Nie chodzi o złośliwości . Po prostu nie każdy lubi o tym pisać
W takim razie ok.
Choć pisałem głównie o mojej przez 2 miesiące walce a ASO o to by działały światła.
Pzdr
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 14:24   #34
Kenny
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-08-2019
Skąd: Gdańsk
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Witam serdecznie. Jak spisuje się silnik diesla w tym samochodzie? Jeste w miarę cicho i bez awarii? Do tej pory zawsze miałem Volvo i tam ani z benzyną ani z D4 i D5 nie było nigdy większych problemów. Swoją drogą szkoda, że nie ma u nas wersji z silnikiem benzynowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kenny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 12:07   #35
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał Kenny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie. Jak spisuje się silnik diesla w tym samochodzie? Jest naprawdę w miarę cicho i bez awarii? Do tej pory zawsze miałem Volvo i tam ani z benzyną ani z D4 i D5 nie było nigdy większych problemów. Swoją drogą szkoda, że nie ma u nas wersji z silnikiem benzynowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Heja
Silnik sprawuje się ok, zawsze jeździłem dieslami (tylko zastępczy był mondeo benzyna hybrid). Jest cicho, czasami w ogóle go nie słychać dieslowo tylko jak benzyna. Nawet przy muzyce można swobodnie rozmawiać.
najlepiej różnice słychać jak się otworzy okno czy to na postoju, czy to przy wolnej jeździe.
mnie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na awarie silnika jeszcze za wcześnie przebieg ok 8 tysi, a lubi te lepsze paliwo, diesel power etc.

Ostatnio edytowane przez kasjopeja ; 22-08-2019 o 13:44
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:45   #36
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pierwszą uwagę, coś lekko brzęczy na wolnych obrotach w diselu i automacie, mija po wciśnięciu hamulca lub zwiększeniu obrotów. Ktoś miał taki objaw?
Mam podobnie. Lekkie "świerszczenie" przy przyspieszaniu, mija przy zdjęciu nagi z gazu lub hamowaniu... Takie delikatne nakłanianie producenta do jazdy eko :-) Ktoś już rozkminił przyczynę?
Drugiego świerszcza mam w podsufitce przy uchwycie od strony kierowcy. Uaktywnia się przy jeździe po nierównościach. Pomaga lekkie dociśnięcie podsufitki. Na chwilę. ASO nie zlikwidowało - będę się upominał.

Samochód o małej sztywności nadwozia - słychać jak pracuje przy np. wjeżdżaniu na wysoki krawężnik.
Odczuwalnie wybiera też krótkie nierówności - to mnie trochę denerwuje. Ale Vignale tylko na 20 calach - może to jest przyczyną. Chciałem na zimę 19-tki - ale podobno ta wersja nie ma homologacji na niższą średnicę felgi.

Co do silnika - jak na razie (17k km) działa jak trzeba. Spalanie z kompa około 8.5 litra.
Skrzynia przy wrzucaniu na D potrafi szarpnąć, odczuwalne lekkie "uderzenie" napędu.

Drzwi kierowcy już do regulacji - trochę opadły - ale to już podobno po 1500 km nie wchodzi w zakres gwarancji niestety.

Nieco krzywo zamontowana klapa bagażnika w trakcie upałów spowodowała otarcie lakieru o powierzchni ok. 1 cm2. ASO w Gliwicach nie uznało zgłoszenia odsyłając na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Mail poszedł 18.08 - jak na razie bez odzewu.

Ogólnie EDGE to przyjemny samochód do codziennego wożenia swoich 4 liter. Kanadyjska produkcja daje sporo przestrzeni do poprawy jakości montażu. Mam nadzieję, że znaczna unifikacja z innymi modelami Forda ułatwi serwis pogwarancyjny.

Przy okazji - polecacie Ford Protect?
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 14:48   #37
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

"około 8.5 litra.
Skrzynia przy wrzucaniu na D potrafi szarpnąć, odczuwalne lekkie "uderzenie" napędu."

Hi
u mnie skrzynia na D potrafi porządnie szarpnąć, potem się uspokaja i za jakiś czas znowu.
po mieście pali około 9 wg kompa, ale w Wawie korki non stop.
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 20:54   #38
swiety
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 31-10-2018
Skąd: Nowy Sącz
Model: Escape + EDGE ST + Raptor 23 + Transit Custom
Silnik: ecoboost 2.0 + 2.7 + 3.0 + ecoblue 2.0
Rocznik: 2017 + 2019 + 2022 + 2022
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Właśnie z urzędu celnego odbieram Edge ST 2019 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ASO chciałem zamówić lampę tylną przeciwmgielną a oni nie maja katalogu części do modelu poliftowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ZAŁAMKA czy ktoś z posiadaczy wersji EU JEST mi w stanie podać numer lampy przeciwmgielnej ?
swiety jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 16:44   #39
slickx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2015
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

EDGE ST 2019 / szarpanie skrzyni A8

Podczas bardzo powolnego przyspieszania, skrzynia szarpie w okolicach 2k obrotow, moze troche nizej czasami. Na pierwszych biegach, przy wyzszej predkosci (od okolo 70) juz tego nie ma.

Ktos mial cos podobnego?
slickx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 15:13   #40
82bob
ford::beginner
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: siedlce
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Mieszkam w Siedlcach i u nas w planet car ford mają katalogi wszystkich części do tego auta bo sam dużo zamawiałem do swojego polifta, a tak z ciekawości zapytam gdzie zapala się to świątło konkretnie którą lampa bo też muszę zrobić.


Cytat:
Napisał swiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie z urzędu celnego odbieram Edge ST 2019 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ASO chciałem zamówić lampę tylną przeciwmgielną a oni nie maja katalogu części do modelu poliftowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ZAŁAMKA czy ktoś z posiadaczy wersji EU JEST mi w stanie podać numer lampy przeciwmgielnej ?
82bob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.