Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2019, 21:30   #1
Brother_of_Steel
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2019
Skąd: mazowieckie
Model: Transit
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Obejście czujnika zamknięcia drzwi

Standard: zamknięte wszystkie drzwi, pali się lampka niezamknięcia drzwi. Problem nie nowy, ale staje się naprawdę uciążliwy. Była przetarta wiązka drzwiowa od strony kierowcy, wymieniłem - za jakiś czas problem powrócił, z nieregularną częstotliwością, tj. raz drzwi się zamykały, raz nie. Rozebrałem drzwi, użyłem obficie WD-40 na całym mechanizmie od zewnątrz i wewnątrz (psikałem przez dziurkę klucza i do otworów co tam były w obudowie), co spowodowało, że po paru trzaśnięciach drzwi działały, czasem za drugim, trzecim trzaśnięciem. Niestety to pomogło tylko chwilowo, potem było różnie, raz lepiej, raz gorzej. No i w końcu zdechło na amen, nawet WD-40 już nie pomaga. Niby wiadomo co jest grane, czujnik w zamku, pewnie syfem zapchany na amen, ale tu się zaczynają schody.
Nie mogę w żaden fizyczny sposób wyjąć wkładki zamka, żeby to naprawić. Bębenek nie chce wyjść. Procedura kluczyk z kierunkiem zegara plus mały śrubokręt w dziurce od wewnątrz nie idzie. Generalnie trudno trafić w zamek, śrubokręt wchodzi cały i nic. Nawet jak się tam na czymś opiera, to nie idzie przekręcić zamka w stronę przeciwną ruchu zegarka (wraca do punktu zero i tyle). Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale od zawsze tym zamkiem mogłem tylko zamknąć samochód, nie dało się go otworzyć.
Więc tak sobie myślę, że pal to licho, ciągle z tym są jakieś jaja, może w takim razie obejść "na krótko" kontrolkę drzwi i po problemie na zawsze.
No właśnie, tylko które to są przewody? W Mk6 był osobny przewód do czujnika, ale w Mk7 zrobili jedną kostkę i cześć.
Czy ktoś się może orientuje które piny należy ze sobą połączyć?
Znalazłem jakieś kolory na forum amerykańskim, ale mój transit ma czarne przewody i tyle. Potrzebuje numerów pinów we wtyczce.

Chyba że ktoś podpowie co z tą wkładką, ale to chyba ślepa uliczka.

Brother_of_Steel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 21:17   #2
marksmall
ford::amateur
 
Imię: Markus
Zarejestrowany: 28-12-2019
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Obejście czujnika zamknięcia drzwi

ktores drzwi masz nie domkniete chodzi o ktorys zamek nie domyka do konca mimo ze drzwi zamkniete

Bump: ktores drzwi masz nie domkniete chodzi o ktorys zamek nie domyka do konca mimo ze drzwi zamkniete
marksmall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 22:05   #3
rafik7979
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-09-2017
Skąd: Telford
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Obejście czujnika zamknięcia drzwi

Witam. Ja mogłem zamknąć auto z kluczyka tak samo, lecz otworzyć niestety nie. Okazało sie że poprzedni właściciel zmienił zamek... a kluczyk zostawił stary. Czyli w fordzie zamknąć możesz każdym kluczykiem, a otworzyć tylko odpowiednim. Fachowcowi zajęło 5 min i dorobił mi kluczyk do zamka i dodatkowo dał kod jak bym chciał zmienić zamek w aso zeby otwierać tylko 1 kluczykiem.
rafik7979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.