Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2018, 16:11   #31
Lipstein
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Kraków/Nowy Sącz
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 110KM
Rocznik: 2009
Postów: 60
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

U mnie oba głośniki po prostu padły. Co polecacie na wymianę? Używany czy nowy oryginał? A może jakiś zamiennik? Nie jestem audiofilem, tak nieśmiało tylko dodam...

Bayerp, dzięki za empatię...

Lipstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 08:51   #32
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

ja wymieniłem na używki 'premium' które były montowane z radiem sony (niebieskie membrany). Do tego dołożyłem oryginalne małe tweety w tylnych drzwiach, rozwiercając dziury w boczku.
Do tego też wymieniłem głośniki z przodu na te z niebieską membraną i założyłem ori radio Sony owalne - różnica diametralna na plus. Ja akurat bardzo lubię słuchać muzyki w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chciałbyś wymienić na głośniki 'premium' polecałbym założyć też tweety, bo w tych niebieskich jest mocniejszy bas i może trochę przytłumiać wysokie tony, no i od razu do kompletu warto byłoby też wymienić w przednich drzwiach, coby ładnie wszystko brzmiałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 10:46   #33
Lipstein
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Kraków/Nowy Sącz
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCI 110KM
Rocznik: 2009
Postów: 60
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Sprawdzałeś przed zakupem, czy radio Sony które nabywasz ma wejście na moduł BT? Jeśli Tak, jak to zrobiłeś? Po numerze seryjnym? Znalazłem takie radio w dobrej cenie o oznaczeniu 7M5T-18C939-JD - dasz radę je sprawdzić, czy współpracuje z BT?
Lipstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 11:00   #34
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Muszę i ja zdjąć ten boczek i zajrzeć ale na dworze beznadziejna pogoda i boję się że coś pourywam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 11:41   #35
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Cytat:
Napisał Lipstein Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś przed zakupem, czy radio Sony które nabywasz ma wejście na moduł BT? Jeśli Tak, jak to zrobiłeś? Po numerze seryjnym? Znalazłem takie radio w dobrej cenie o oznaczeniu 7M5T-18C939-JD - dasz radę je sprawdzić, czy współpracuje z BT?
niestety jeszcze nie mam BT, ale z tego co się interesowałem każde radio Sony owalne ma możliwość podłączenia BT. Bardziej zwróciłbym uwagę na rodzaj radia, czy pochodzi z Focusa (oznaczenie KW2000) czy z Mondeo (oznaczenie GGDS). Z Mondeo nie zawsze współpracują z Focusami (choć ja mam z Mondeo i działa).

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę i ja zdjąć ten boczek i zajrzeć ale na dworze beznadziejna pogoda i boję się że coś pourywam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, pogoda nie sprzyja, ale tak jak wcześniej wspominałem, nie zajmuje to dużo czasu. Boczek raczej ciężko uszkodzić, jest zrobiony z dość twardego materiału, jedynie można zepsuć zatrzaski, dlatego zawsze jak rozbierałem boczek, miałem parę nowych w zapasie.
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 12:00   #36
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Mondeo nie zawsze współpracują z Focusami
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wspominał, że to kwestia wtyku anteny (przy niektórych modelach) i to Mondeo ma problemy z radiami z Focusa, na odwrót działa.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 14:15   #37
mn92
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: Focus MK2 FL Trendanium ;-)
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Też jestem po wymianie głośników. Przy okazji dokładania elektrycznych szyb z tyłu wymieniłem tylne boczki na takie z tweeterami. Po jakimś czasie zauważyłem, że nie grają oba tylne dolne głośniki (tweetery dalej działały). Jeden rzut oka na schematy i wiadomo było, że to na 100% głośniki, bo wiązka przychodząca do drzwi idzie najpierw do dolnych głośników, a potem dopiero do tweeterów. Gdyby była uszkodzona, tweetery by nie działały. Za jednym zamachem wymieniłem wszystkie dolne na te z niebieską membraną. Subiektywnie wydaje mi się, że jest poprawa dźwięku.

Przy okazji, czy są również dwa rodzaje przednich tweeterów? Zwykłe i premium?
mn92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 08:58   #38
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Moze ktos konkretnie opisac jak wyciagnac szybe z tylnych drzwi w kombi?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 11:35   #39
roberts90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Witam, a jak u was po ponownym zamontowaniu tapicerki ja mam problem z maskownicą klamki jest delikatnie luźna i nie siedzi tak jak przed demontażem to samo z zaślepką rączki drzwi.
roberts90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 11:44   #40
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Demontaż tapicerki drzwi tył oraz szyby - manual

Znalazlem cos takiego, dzisiaj sprawdze czy sie uda.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.