Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2009, 09:39   #31
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

A ja dalej swoje. Rozumiem, że są to dla Ciebie koszty skoro sam tego nie zrobisz. Ale zobaczyłbym (wyjął) pompę wody.
Oczywiście przez cały czas zakładam, że poziom płynu OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Cytat:
Napisał ekokk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co dziwne załancza się cały czas wentylator z klimy
cały czas, czyli od razu po odpaleniu. Nawet jak jest rano zimny? Czy dopiero po nagrzaniu?
Bo jest jeszcze jedna opcja uszkodzony czujnik temperatury. Wtedy najczęściej włączają się wentylatory od razu po odpaleniu.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 09:52   #32
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
wentylaor z kimy włancza się tak jak by chodziła klima tz.włączy się ,po jakimś czasie wyłączy - znowy włączy ,jak przy działającej klimie mimo że przycisk AC się nie świeci
- poziom płynu oki
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 09:58   #33
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Jak masz gdzie złapać płyn, to zluzuj najniżej położony przewód. Niech zleci ile się da. Całość ma ok 10l. Tylko na zimnym silniku. Potem ustaw grzanie w kabinie na max temperaturę i wlej płyn z powrotem do zb. wyrówn. Jak będzie stan uruchom (z grzaniem włączonym) i niech sobie chodzi na wolnych jakiś czas. Jak trzeba dolej do stanu. Masz wtedy okazję obserwować co się zagrzewa, jak wentylator. Ciepłe w kabinie powinno być w miarę szybko. Próbuj i się nie denerwuj, a zwłaszcza nie denerwuj żony.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 12:46   #34
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
w aucie nadal temp. ...mrożąca ....
co do temp. silnika........ jechałem przez 15 km przez miasto bardzo delikatnie i na bardzo małych obrotach i wtedty temp. oki norma (wskazówka ne górze lekko w lewo) jak wyjechałem za misato i tylko troszkę więcej gazu i wyższe obroty to już pod czerwone pole podchodziła.....
1.pytanko ???? czy jest mozliwość iż pompa wody coś tam jednak tłoczy i przy delikatnej jeździe to wystarca
wąż z pompy do chłodnicy był ciepły (nie gorący) lecz chłodnica i wąż z niej już zimny
2.czy to prawda że woda (płyn chłodniczy)zawsze przechodzi przez nagrzewnicę niezależnie od ustawionej temp. i tylko przegrody (sterowane elektrycznie???) ustawiają strugę powietza - przez nagrzewnicę gdy ustawiamy na grzanie lub bezpośrednio z dworu (jednym słowem - czy jak chłodnica jest ciepła to i nagrzewnica też????/)
3.bo jeśli to prawda to tak sobie wykumałem !!!! że jak padła pompa nie ma obiegu wody - więc nagrzewnica zimna i dlatego w aucie piździawka jak diabli (normalnie kozy w nosie zamarzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
pozdrawaim........
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 12:54   #35
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Termostaty napewno OK?
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 13:06   #36
Keliopis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Miałem podobny problem, samochód sie grzał i tracil moc, a obiegu w plynie chlodzacym nie bylo ... U mnie byla to pompa wodna, niestety trzeba tez bylo wymienic pompe wspomagania, poniewaz oba elementy sie lacza , i mimo ze pompa wspomagania byla ok , trzeba ja bylo wymienic ze wzgledu na zjechany trzpien (gwint). Ja jedynie sprawdzilbym jeszcze termostaty... Powodzenia
Keliopis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 13:17   #37
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
oddałem auto do fachmana i zobaczymy co gość wyduma ????????
ale nadal prosze o informację jak to jest z tą nagrzewnią ?????????
czy nagrzewa się zawsze równocześnie z wzrostem temp. płyny chłodniczego
....mały wymieniałem w tamtym roku ...poczekam na diagnozę fachmana
pozdrawiam..........

Ostatnio edytowane przez ekokk ; 11-12-2009 o 13:19
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 13:22   #38
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Nagrzewnica dostaje płyn z bloku, tak że ciepłe powietrze powinno dmuchać dość szybko. Jak temp. na nagrzewnicy masz ustawiona na min, to zawór nagrzewnicy jest zamknięty i nie puszcza z bloku ciepłego płynu. Im wyższą ustawisz tym bardziej się otwiera.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 13:56   #39
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
o to mi chodziło........ czyli jak dam min. -to przez nagrzewnicę nie ma przepływu i wieje zimno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to znaczy że może tylko jakiś zawór (przy nagrzewnicy) jest niesprawny i dlatego nie puszcza ciepłego
pozdrawiam.....dzięki
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 16:12   #40
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Cytat:
Napisał ekokk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy nagrzewa się zawsze równocześnie z wzrostem temp. płyny chłodniczego ....mały wymieniałem w tamtym roku ...poczekam na diagnozę fachmana
W coraz większej ilości aut jest zawsze ciepłe.
Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak temp. na nagrzewnicy masz ustawiona na min, to zawór nagrzewnicy jest zamknięty i nie puszcza z bloku ciepłego płynu. Im wyższą ustawisz tym bardziej się otwiera
Nie zgadzam się z tym.

Chcecie dowód?
Ustawcie nawiew na np 4 biegu z 7 możliwych.
Dajcie powietrze na max zimne, a potem szybko klikajcie na max ciepłe.
Słyszycie zmianę dźwięku? To zmienia się ukształtowanie kanałów dolotowych przez nagrzewnicę, a nie obok. Mało tego na gorącym wieje ciutkę słabiej bo przepływa strumień przez użebrowanie nagrzewnicy.

Po prostu zawory chyba były zbyt awaryjne. W np. nie jednym Polonezie po lecie zapiekał się zawór. I tak zdarzało siew innych markach pojazdów.

Latem w Oplu Astrze kumpla sie zapomniałem i dotknąłem nagrzrzewnicy jak był już długo odpalony, a akurat tam grzebałem. Się trochę oparzyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]

Ostatnio edytowane przez karex ; 11-12-2009 o 16:15
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.