Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2015, 17:04   #11
Tomp
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 23-01-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

odpowietrzyłem rurkami, nie zdążyłem przykręcić rurki już odpalił. Jestem szczęśliwy... ale zaślepiłem na kolektorze wydechowym otwór po rurce od zaworu EGR, a otwór w zaworze zostawiłem nie zaślepiony. Podczas pracy silnika, otwór w zaworze zasysa powietrze. Jak zatykam otwór dłonią, minimalnie spadają obroty i dźwięk pracy silnika jest głośniejszy. Wydaje mi się, że przy wersji nie zatkanego otworu, silnik jakby był mocniejszy i cichszy. Czy jeśli, zostawię nie zatkany ten otwór, będzie to miało wpływ na większe spalanie lub na coś innego? Czy zawór EGR-a powinien być zamknięty?

Tomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 18:25   #12
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Ja EGR mam działający ale zlikwidowałem zwłoke z jaką otwierała się przepóstnica w kolektorze dolotowym, no i osiołek jest zrywniejszy cichszy no i mniej pali. Czyli tlenu i jeszcze raz tlenu.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 19:18   #13
Tomp
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 23-01-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W moim przypadku to, że bierze powietrze poza filtrem to dobrze czy źle, czy nie ma to znaczenia?
Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zlikwidowałem zwłoke z jaką otwierała się przepóstnica w kolektorze dolotowym,
może coś więcej i jaśniej na ten temat.
Tomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 20:43   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Cytat:
Napisał Tomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpowietrzyłem rurkami, nie zdążyłem przykręcić rurki już odpalił. Jestem szczęśliwy... ale zaślepiłem na kolektorze wydechowym otwór po rurce od zaworu EGR, a otwór w zaworze zostawiłem nie zaślepiony. Podczas pracy silnika, otwór w zaworze zasysa powietrze. Jak zatykam otwór dłonią, minimalnie spadają obroty i dźwięk pracy silnika jest głośniejszy. Wydaje mi się, że przy wersji nie zatkanego otworu, silnik jakby był mocniejszy i cichszy. Czy jeśli, zostawię nie zatkany ten otwór, będzie to miało wpływ na większe spalanie lub na coś innego? Czy zawór EGR-a powinien być zamknięty?
Hm...
Przewód podstawowy EGR, czyli ten którym wraca część spalin z wydechu do kolektora ssącego całkowicie niepotrzebnie demontowałeś. W silniku 2,5D EGR sterowany jest podciśnieniowo, więc wystarczy odłączyć gumową rurkę od tzw gruszki EGR-a (w gruszce jest membrana, uruchamiająca zawór) a EGR wówczas pozostanie stale zamknięty. I po problemie, nigdy więcej go nie dotykasz. Czyli nie ma potrzeby stosowania żadnych blaszek w kanale spalin.
Ale najprościej jest odłączyć cięgno przepustnicy i podwiązać ją tretytką tak, by była stale maksymalnie otwarta. EGR pozostanie wówczas stale zamknięty, a silnik będzie dostawał maksymalną ilość powietrza.


Otwór o którym piszesz musi być zamknięty, nie może być przecież zasysane do silnika nie filtrowane powietrze...


Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja EGR mam działający ale zlikwidowałem zwłoke z jaką otwierała się przepóstnica w kolektorze dolotowym, no i osiołek jest zrywniejszy cichszy no i mniej pali. Czyli tlenu i jeszcze raz tlenu.
EGR w zasadzie otwiera się całkowicie na wolnych obrotach i lekko przy małych dawkach gazu. Podciśnienie potrzebne do uruchamiania EGR-a uzyskuje się w silniku z pompą Boscha poprzez przymykanie przepustnicy w dolocie - silnik zasysa powietrze, a przymknięta przepustnica dławi jego wlot, więc w dolocie powstaje podciśnienie. Gumowa rurka łączy dolot z gruszką EGR-a i podciśnienie uruchamia EGR. Przepustnica sterowana jest krzywką od dźwigni gazu, odpowiednio ukształtowaną, tak by odpowiednio otwierał i zamykał się EGR.

Jeżeli EGR jest odłączony od sterowania podciśnieniem i stale zamknięty lub w inny sposób zaślepiony, to można (a nawet trzeba) na stałe otworzyć przepustnicę - jak w przyklejonym wątku o podnoszeniu mocy silnika 2,5D. Jej istnienie jest uzasadnione tylko potrzebą sterowania EGR-em.

W silnikach z systemem Lucas Epic EGR też sterowany jest podciśnieniowo, ale podciśnienie dostarcza pompa vacu od serwa hamulcowego poprzez specjalny elektrozawór sterowany przez PCM. Dodatkowo EGR ma czujnik położenia połączony z PCM, więc metoda odłączenia wężyka w celu zamknięcia na stałe EGR-a nie zdaje egzaminu - PCM widzi że EGR nie działa i wprowadza układ w tryb awaryjny.
Cytat:
Napisał Tomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W moim przypadku to, że bierze powietrze poza filtrem to dobrze czy źle, czy nie ma to znaczenia?
Bardzo źle. Skoro już nie masz EGR-a, zlikwiduj (otwóż na stałe) przepustnicę, a otwór po kanale EGR-a zamknij.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-01-2015 o 16:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 09:52   #15
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Odpowiadam koledze Tomp.
Chodzi oto by przepustnica na kolektorze dolotowym powietrza reagowała jednocześnie i natychmiastowo z pedałem dodawanego gazu czyli zgrana jest z pompom Boscha.
Ja dokonałem regulacji za pomocą dzwigięki zdejmując ją delikatnie z jednej strony i wykręcając jej plastikową końcówkę.
Chciałem przepustnice otworzyć i zablokować na stałe ale były wypowiedzi innych forumowiczów że silnik głośniej pracuje.Ja wyprałem sposób pośredni taki który wydawał się mi najlepszym.

Ostatnio edytowane przez Set2000 ; 28-01-2015 o 10:04
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 10:42   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dokonałem regulacji za pomocą dzwigięki zdejmując ją delikatnie z jednej strony i wykręcając jej plastikową końcówkę.
Te cięgno przepustnicy (sztanga) to jest tzw. śruba rzymska - z jednej strony jest prawy gwint, na drugim końcu cięgna lewy. Wystarczy poluzować kontrnakrętki z obu stron i odpowiednio obrócić cięgno aby się wydłużyło lub skróciło. Nie trzeba rozłączać plastikowej końcówki kulistej...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-01-2015 o 10:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 12:36   #17
Tomp
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 23-01-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

to znaczy że przepustnica otwarta max na stałe to bez różnicy.Fakt, trochę głośniejszy, ale w normie,no i zrywniejszy jest , a jak ze spalaniem?Tak jak było?
Tomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 14:31   #18
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Spalanie, już z tego co widzę po wskazaniu to jestem mile zaskoczony ale do końca nie mam wiedzy bo jestem w trakcie litrażowania. Mam nadzieje że może zejdzie poniżej 7/100km.
No dlatego żeby nie był taki głośny a mieszanka nie była zbyt uboga to zrobiłem to jak w poprzednim moim poście.

Ostatnio edytowane przez Set2000 ; 28-01-2015 o 14:34
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 14:47   #19
Tomp
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 23-01-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Witam,
dzisiaj wyjechałem w dłuższą trasę - ok 60 km. Wszystko ok. , ale pod koniec zaczął mi skakać wskaźnik temperatury. Zauważyłem, że zjeżdżając w dół wskazówka wchodziła prawie na czerwone pole, a jadąc pod górę i na płaskim normowało się. Silnik na dotyk miał temperaturę w normie wg mnie. Płynu chłodzącego nie ubywa, nie przybywa. Przed naprawą spuściłem trochę płynu, potem uzupełniłem. Na górze w zbiorniczku robi się pianka, ale nie bulgocze. Nie wiem, czy się odpowietrza. To może być termostat albo czujnik?
Tomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 16:37   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: utrata mocy, stukanie i dymienie silnika. Jaki może być powód

Cytat:
Napisał Tomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może być termostat albo czujnik?
Może być termostat, może być czujnik, ponadto jeszcze chłodnica może być zawalona brudem.
Wiskoza (wiatrak) raczej przy takich temperaturach nie ma znaczenia, ale warto sprawdzić...
Jest także możliwość, że uszkodzony jest stabilizator napięcia obwodu czujnika temperatury i poziomu paliwa.

Niedobrze, że ta piana jest w płynie, obserwuj to, czy się nie powiększa. Czy płyn jest szklisty (dobrze), czy mleczny (niedobrze)?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-01-2015 o 16:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.