Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2020, 17:54   #1
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Koszt wymiany rozrządu

Witam
Jako właściciel ale nie użytkownik ( żona mi sie na dupowoza do pracy napaliła ) mam zapytanie .
Na jakie koszty sie szykować do wymiany rozrządu
Fiesta 1.3 rocznik 2005 benzyna

Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 09:26   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

W każdym mieści są inne ceny. Pytaj na miejscu albo poszukaj w Grupie śląskiej. 1,3 ma łańcuch i 8 zaworów, więc tu nie ma co wymieniać.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 09:44   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

Fiesta 1.3 2004r 221tys. łańcuch ja nówka. Starczy do końca dni samochodu.

Ostatnio edytowane przez timbersher ; 03-04-2020 o 20:39
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 14:08   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta 1.3 2004r 221tyś. łańcuch ja nówka. Starczy do końca dni samochodu.
Dokładnie tak. A przy okazji popraw - tys.* a nie tyś.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 23:21   #5
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,699
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

lepiej wymień pasek i pompę wody zamiast rozrządu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 08:55   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepiej wymień pasek i pompę wody zamiast rozrządu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tej listy dodał bym - obudowę termostatu wraz z czujnikiem temperatury cieczy. W Fieście teścia pękła /jest z tworzywa/i układ szybko tracił ciecz. Po roku padł czujnik temperatury /ten zamontowany w komplecie/ i siał dziwnymi błędami a co najważniejsze, blokował uruchomienie silnika. Teraz założyłem z powrotem czujnik ORI i jest od dłuższego czasu OK. Szukaj obudowy z aluminium dobrej firmy. To na przyszłość taka porada.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 06-04-2020 o 08:59
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 09:53   #7
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Koszt wymiany rozrządu

Co do awaryjności to większość problemów zaczyna się powyżej 200 tys.

I tak:
Przy 210 wymienione zostało sprzęgło. Ułamała się blaszka, okładziny wyglądały bardzo dobrze. Mechanik sam się dziwił.
Wysprzęglik było już słychać kilka lat wcześniej i faktycznie był przytarty.
Termostat był przeciek, jedno z odejść pęknięte.
Zbiorniczek wyrównawczy rozwarstwił się i od spodu przeciekał, dużo czasu zajęło zlokalizowanie przecieku.
Sprężyny wymienione 2-krotnie, łożyska mcpersona również. Za pierwszym przy przebiegu 110 tys., drugi raz przy 210 pękła jedna ze sprężyn.
Amortyzatory tył wytrzymały 155tys, przód jeden puścił przy 210tys. Wymienione na nowe oryginalne. Akumulator pierwszy 8 lat, drugi o dziwo jeszcze daje radę.
Cewka jak na razie tylko jedna uległa uszkodzeniu przy 115. Świece pierwszy raz przy 55tys, pękła porcelanka na jednej z nich i w sumie przez 16 lata 3 lub 4 razy zdarzyła się pęknięta świeca. Przewody oryginalne bodajże ze 150tys.

Klocki u mnie przód wytrzymywał około 110tys, drugi raz wymienione tarcze i klocki przy 210 jeszcze połowa była. Tył okładziny pierwszy raz przy 210 tys. Do tego spuchnięte były przewody z tyłu i wymieniona została linka ręcznego. Oplot w środku plastikowy łuszczył się i na jednej stronie zaczęła się zacinać.
Przy 200tys. zaczął pojawiać się check. Kompresja na jednym cylindrze spadła do 3,5bara. Fabrycznie nówką głowicę uzbrojoną kupiłem za 700zł. Przy 200tys, tu i ówdzie silnik się już pocił. Wymienione zostały wszystkie uszczelki i uszczelniacze w silniku wyczyszczony, sprawdzony wał panewki, cylindry wszystko w dobrym stanie. Głowica mimo przejechania na gazie ponad 155tys i tutaj wałek miał żery na krzywkach, Głowica bardzo ładnie wypalona w środku praktycznie bez nagaru. Problemem okazał się jeden przycięty popychacz na kolektorze wlotowym. Jak samochód się rozgrzał to chodził całkiem nieźle.
Powyżej 200tys wymieniona rura wydechowa, przy oplocie zaczęła się przepalać.
Przy 210 zrobione zostało wszystko tak aby samochód przygotować na kolejne kilka lat, razem z założeniem nowiutkiem fabrycznej głowicy, wymianą uszczelniaczy i uszczelek wszystkich, zrobieniem hamulców tył przód /oryginalne tarcze z klockami znalazłem za 210 zł/, wymianą rury, jednego ślizgu łańcucha, rolek, pompy wody, paska /był w b. dobrym stanie/ i zabezpieczeniem podwozia. Wszystko od dołu ściągnięte, sanki przód, tył. Ktoś może, powie że nie warto było ale lubię ten samochód i teraz wiem, że jeszcze kilka lat nim pojeżdżę, a jazda na gazie to odrobi. W tej chwili ma prawie 222 tys. 2 tygodnie temu wymieniona butla minęło jej 10,5 roku i przed przeglądem trzeba było.

Teraz widzisz jak to wygląda do 200 tys, koszty znikome, jazda na gazie co 15 tys lub co rok wymiana oleju, czasami regulacja i wymiana filtrów gazu. Powyżej 200 tys nie oszczędzałem i zrobiłem to co trzeba było, aby dalej spokojnie jeździć.

Teraz po wymianie chodzi jak trzeba, skrzypią plastiki ale dzisiaj i w nowych skrzypią.

Ostatnio edytowane przez timbersher ; 04-04-2020 o 09:57
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.