Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2020, 21:34   #1
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Exclamation Jak wyregulować spasowanie maski do zderzaka?

Witajcie.

Mam takie szybkie pytanie - w jaki sposób można wyregulować maskę by po zamknięciu ładnie "usiadła" na uszczelce i spasowała się ze zderzakiem? Chodzi mi o miejsce zaznaczone na foto poglądowej. Zauważyłem że trochę maska jest w tym miejscu za wysoko, a jak silnik się nagrzeje mocniej, to widać to jeszcze bardziej. Da się to jakoś zniwelować, wyregulować zamkiem? Dodam że te gumowe ograniczniki już próbowałem i zero efektu. Ewidentnie maska siedzi za wysoko w zamku. Chyba że takie spasowanie to norma u Forda...?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Inkedi-ford-focus-mk3-1-5-tdci-105km-econetic-titanium_LI.jpg (97.8 KB, 186 wyświetleń)

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 09:01   #2
Dart8
ford::average
 
Avatar Dart8
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Pszczyna
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak wyregulować spasowanie maski do zderzaka?

U mnie jest to samo. tyle, że Ty masz ciemniejszy kolor i się tak nie rzuca w oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w moim aż kole w oczy. Też zastanawiałem się nad regulacją, ale mam trochę na głowie i czasu brak. Pamiętam, że przy zamkniętej masce gdy się jeszcze dociśnie to ma ona margines/skłonność do głębszego osadzenia i nie koliduje z innymi elementami np.reflektorami. Co do spasowania elementów to zauważyłem, że nienajlepsze jest w Fordzie. Np. tylna klapa bagażnika w kombi. Szczeliny ok na całym obwodzie, górna płaszczyzna klapy z dachem ok, szyba ze słupkami ok, ale już w obszarze między szybą a kloszami lamp część lakierowana klapy już "ucieka" w stosunku do boków karoserii. Poniżej wysokości lamp też ok jeśli chodzi o płaszczyzny oraz szczeliny(również w stosunku do zderzaka.
Znajomy kupił ECOSPORT'a nowego. Ten egzemplarz mial tak kiepsko spasowane elementy ze sobą, że zareklamował go i zwrócił (mimo, że był po rejestracji). Był z tym u rzeczoznawcy sądowego, który stwierdził jedynie złe spasowanie, auto nie było nawet salonowo stuknięte. Wziął innego Ecosporta w innym salonie i było dużo lepiej.
Co do maski silnika będę robił z odpryskami to spróbuje pokombinować ze spasowaniem.

EDIT
Przyznam, że po przyglądnięciu się to byłoby trudno obniżyć mocowanie zamka i tym samym maskę. Tzn zamek posiada otwory okrągłe, nie "fasolki". Oczywiście można zrobić przeróbkę otworów , ale czy to warte tego...
Dociskając maskę musi nieco się jeszcze poddawać- sprężyna zamka. Próbowałeś zdjąć uszczelki i zobaczyć jak będzie maska leżała bez nich - oczywiście tylko z ciekawości, nie zostawiać tak do eksploatacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dart8 ; 18-05-2020 o 12:12
Dart8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 09:36   #3
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Jak wyregulować spasowanie maski do zderzaka?

Czy przy otwartej masce silnika po jakimś czasie system "uśnie" tak jakby maska była zamknięta?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 10:30   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,758
Domyślnie Odp: Jak wyregulować spasowanie maski do zderzaka?

Uśnie tak samo jak przy otwartych drzwiach lub klapie bagażnika.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2022, 09:04   #5
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Jak wyregulować spasowanie maski do zderzaka?

Dzięki, też tak mi się wydawało, ale chciałem się upewnić. Przy okazji, po jakim czasie FF MK3 "usypia na dobre"?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.