Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2017, 21:09   #101
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weź olej ... nie patrz na pozorne oszczędności i kupuj VIAKENA na STN1170 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo jeszcze lepszego na STN2120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie planuje siedzieć 24h z podłączonym kablem tylko raz na jakiś czas. 150 niby nie dużo ale tylko czy warto. Czy ten a 60zł potrafi to samo?

__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2017, 21:53   #102
szupek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Witam Panowie,
Mam drobny problem ze spięciem się z S-maxem przy użyciu kabelka od MARI, który jest niby polecany. Mam laptopa z windowsem 10 i ten kabel, który jest rozpoznawany w systemie jako USB Serial Port i widnieje pod portem COM2. W Elmconfig 2.17c zarówno w (v)cp jak i ftdi po kliknięciu w adapter setup >Open port otrzymuję error "BAudrate setting failed. Please reset the adapter.". Po kliknięciu wyższego Open port mam informację "Link to adapter failed." Powyżej opisane błędy są dla VCP, po wybraniu FTDI adapter wyswietla się poddevice jako FTDI USB UART... i po kliknięciu open port jest błąd "Can't communicate with FTDI: SetBaudRate failed." Jakieś pomysły?

Próbowałem zrobić to tak pro forma z interfejsem USB na BT, ale to samo. Forscan łączy się z kilkoma modułami ładnie przy użyciu kabla od MARI.
szupek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 00:09   #103
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Cytat:
Napisał bankarobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie planuje siedzieć 24h z podłączonym kablem tylko raz na jakiś czas. 150 niby nie dużo ale tylko czy warto. Czy ten a 60zł potrafi to samo?
Popatrz na post kolegi wyżej. Zamiast łączyć się bez problemu i nie tracić czasu, będzie szukał pomocy i gimnastykował się. Ja rozumiem, że nie ma co wydawać kasy bez sensu, ale w tym przypadku zakup tych tańszych kabelków kończy się zawsze jakimiś problemami.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 16:33   #104
szupek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Polarny, pragnę zwrócić Ci uwagę, że używam kabla polecanego przez towarzystwo wzajemnej adoracji, więc Twoje stwierdzenie jest trochę bez sensu...
szupek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 16:45   #105
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Nie wiem jak inni ale ja kupiłem kabelek od viakena stn i nie mam od tego momentu żadnych problemów
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 19:27   #106
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Cytat:
Napisał szupek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polarny, pragnę zwrócić Ci uwagę, że używam kabla polecanego przez towarzystwo wzajemnej adoracji, więc Twoje stwierdzenie jest trochę bez sensu...
To mam wrażenie, że mamy różne towarzystwa wzajemnej adoracji, bo moje towarzystwo adoruje inny kabelek niż zdecydowałeś się zakupić. Zapraszam do pierwszego postu w tym temacie. Jasno nawet sam napisałem, że decydując się na zakup kabelka MARI należy potem go przerobić.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 19:39   #107
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasno nawet sam napisałem
Z ciekawości tej dyskusji postanowiłem przyjrzeć się temu postowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tam kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] rzeczywiście o tym wspomina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Również polecam kabelek oparty na STN1170 lub jeszcze lepszy na STN2120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 20:02   #108
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

A jakie są różnice pomiędzy wymienionymi przez kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 20:03   #109
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oparty na STN1170 lub jeszcze lepszy na STN2120
A na czym polega ta lepszość kabelka STN2120 ? Jak na mój gust to w praktyce to samo.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 20:04   #110
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Prędkość, no i stn 1170 kupisz np od viakena a stn2120 nie.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elmconfig , interfejs , interfejs diagnostyczny , mk4 , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.