Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2020, 21:52   #711
piotrek55
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał kaczor99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej chodzi o czujniki parkowania, i to, że ich stanu nie wyświetla SYNC 3
ok, ich stanu nie ma na ekranie komputera - są tylko na zegarach - ale jakis związek softu, który wgrywamy jako S3 i tego co te zegary wyświetlają chyba jest - u mnie po aktualizacji S3 do 19205 zmieniły się ustawienia tych zegarów (wyłączył się asystent pasa ruchu, wyświetlanie "komputera pokładowego", te nieszczęsne czujniki kolizji.

Poza ostatnimi - wszystko dało się włączyc i przywrócić.

piotrek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:14   #712
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał piotrek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie po aktualizacji S3 do 19205 zmieniły się ustawienia tych zegarów (wyłączył się asystent pasa ruchu, wyświetlanie "komputera pokładowego", te nieszczęsne czujniki kolizji.

Poza ostatnimi - wszystko dało się włączyc i przywrócić.
cuda się czasami dzieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób aktualizację drugą która Ci proponuje strona Forda (1.30h) siedzenia w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:19   #713
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał piotrek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....u mnie po aktualizacji S3 do 19205 zmieniły się ustawienia tych zegarów (wyłączył się asystent pasa ruchu, wyświetlanie "komputera pokładowego", te nieszczęsne czujniki kolizji.
....
Jedno z drugim w takim samym związku jak "skiśnięcie mleka w lodówce tuż a nawet w trakcie aktualizacji Sync3".
Zachowanie zegarów może mieć 100 różnych przyczyn luźno lub wcale nie związanych z aktualizacją Sync3. Np. nadmierne wyładowanie akumulatora w związku z uruchomieniem aktualizacji nie na włączonym silniku.
Zgadywanie nic nie da. Tyle razy już tu było pisane, że warto poczytać zanim człowiek zabierze się za rzeczy dla siebie nieco egzotyczne...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:28   #714
piotrek55
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno z drugim w takim samym związku jak "skiśnięcie mleka w lodówce tuż a nawet w trakcie aktualizacji Sync3".
Zachowanie zegarów może mieć 100 różnych przyczyn luźno lub wcale nie związanych z aktualizacją Sync3. Np. nadmierne wyładowanie akumulatora w związku z uruchomieniem aktualizacji nie na włączonym silniku.
Zgadywanie nic nie da. Tyle razy już tu było pisane, że warto poczytać zanim człowiek zabierze się za rzeczy dla siebie nieco egzotyczne...
pełna zgoda - dlatego czytałem wcześniej jak taką aktualizacje zrobić, poszukałem potencjalnych problemów - i nie znalezłem niczego, co by mnie zniechęciło do jej zrobienia.
Wgrałem update na włączonym śilniku (nawet w trakcie jazdy).

A tak z ciekawości - skad przekonanie, że to oprogramowanie nie ma żadnego wpływu na działanie zegarów? Chyba dość ciężko to potwierdzić bez analizu kodu źródłowego tego softu...

Będe szukał dalej, w skrajnym przypadku serwis...

Bump:
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cuda się czasami dzieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób aktualizację drugą która Ci proponuje strona Forda (1.30h) siedzenia w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest jakiś pomysł, po średnio udanej dotychczasowej akcji nie chciałem ruszać map - bo niby jaki to może mieć związek - ale może to też nie są same mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:31   #715
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał piotrek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będe szukał dalej,
można sobie guza nabić i nerwów .
Zrób do końca aktualizację i już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:51   #716
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał piotrek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A tak z ciekawości - skad przekonanie, że to oprogramowanie nie ma żadnego wpływu na działanie zegarów? ...
Stąd, że się na tym trochę znam...
Architekturę systemów Forda i wzajemne powiązania informacyjne poszczególnych modułów jakoś tam ogarniam...

Dla informacji Kolegi - to co my tu potocznie nazywamy "oprogramowaniem Sync3" to jest soft dość specjalizowanego systemu komputerowego z własnym dyskiem (flash) i układem WE/WY (ekran, dotyk, wyjścia dźwiękowe, porty USB). Cały ten system jest bytem mocno autonomicznym. Z całą resztą auta komunikuje się za pomocą specjalnego interfejsu do tego auta - w pewnym uproszczeniu - jest to tzw. "duża płytka Sync3". Długo by się rozpisywać, ale najogólniej mówiąc - w tzw. "starym Sync3" (czyli dla softu aż do 3.0 we wszystkich kompilacjach) przyjęto założenie minimalnej ingerencji Sync3 w ustawienia innych modułów auta. Sync3 nawet nie potrafi zmienić nastaw korektora graficznego radia ("pop", "rock", "classic", itp.) - mimo, że potrafił to Sync2. Tak to mniej więcej zostało pomyślane.
Czyli - Sync3 w wersji 3.0 nie ma mechanizmów do zmiany ustawień zegarów. Wniosek - zegary sobie same zmieniły ustawienia z jakiegoś powodu związanego z działaniami Kolegi albo leżącymi po stronie nieprawidłowych zachowań auta (awarii).

Aktualizacja Sync3 mapami może coś tam zmienić - w końcu wraz z mapami wgrywane jest całe oprogramowanie ich wizualizacji i obsługi.
Standardowo nie ma to wpływu na wydajność Sync3.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-02-2020 o 22:54
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 23:41   #717
piotrek55
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd, że się na tym trochę znam...
Architekturę systemów Forda i wzajemne powiązania informacyjne poszczególnych modułów jakoś tam ogarniam...

[...]

Aktualizacja Sync3 mapami może coś tam zmienić - w końcu wraz z mapami wgrywane jest całe oprogramowanie ich wizualizacji i obsługi.
Standardowo nie ma to wpływu na wydajność Sync3.
Jasne, rozumiem, ja z S3 i Fordem w ogóle mam styk od killkunastu dni - więc pewnie ciężko o bardziej zielonego gościa na tym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kolei na oprogramowaniu i systemach informatycznych się znam (tak, nie samochodowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - i straaaasznie ciężko mi uwierzyć w koincydencję updatu i kwestii 'zegarowej'. Po prostu to się wydarzyło razem.

Bo absolutnie uznająć Twoją wiedzę o architekturze systemów Forda - czy przez pobranie softu ze strony Forda i wsadzenie pena do USB aktualizuje się tylko S3? Nic innego, nie mogą się zaktualizować np. kod obsługi zegarów? Bo może to nie jest wykluczone... Ok, nie mam pojećia czy tak czy nie. Mogę podesłać listę plików, które były w tej aktualizacji - o ile to ma coś wnieść.

Zaktualizuję mapy, napisałem też do Forda, w skrajnym przypadku zostaje serwis.

Tak czy inaczej dam znać co i jak - może się przyda innym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piotrek55 ; 17-02-2020 o 23:45
piotrek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 07:29   #718
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał piotrek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy przez pobranie softu ze strony Forda i wsadzenie pena do USB aktualizuje się tylko S3? Nic innego, nie mogą się zaktualizować np. kod obsługi zegarów? ...
Nic innego. Tylko S3. Reszta WYKLUCZONA.

BTW - problemy Kolegi wynikają z tego, iż z aktualizacją S3 zbiegła się jakaś awaria systemu ABS albo PSCM ujawniona w czasie tej jazdy "aktualizacyjnej".
"Bicie piany" na forum nic nie da - trzeba podłączyć auto pod komputer (najprościej i najszybciej FORScan u kogokolwiek z okolicy co ogarnia to choćby na poziomie podstawowym) i wszystko będzie jasne.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-02-2020 o 07:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 08:13   #719
piotrek55
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic innego. Tylko S3. Reszta WYKLUCZONA.

"Bicie piany" na forum nic nie da - trzeba podłączyć auto pod komputer (najprościej i najszybciej FORScan u kogokolwiek z okolicy co ogarnia to choćby na poziomie podstawowym) i wszystko będzie jasne.
ok, dzięki, tak zrobię.
piotrek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 09:16   #720
trybal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo MK5 Titanium S/Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 180KM/2.0 TDCi 115(163)KM
Rocznik: 2015/2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Spróbuj jeszcze odłączyć akumulator na ok. 1min.
trybal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.