Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2017, 10:18   #1
VrilYa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 TDCi 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Duratec czasem nie odpala + 'kopnięcia' podczas jazdy

Witam,
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Maksia 2.0 Duratec Flexifuel +LPG. Początkowo problemy z odpalaniem były sporadyczne, potem coraz większe i większe...
Opis problemu:
Wsiadam do auta(zimnego), przekręcam kluczyk, czekam aż zgasną kontrolki i odpalam. W większości przypadków auto odpala normalnie, ale jeśli tak się nie stanie to:
a) łapie ok 500 obrótow, pochodzi kilka sekund, zero reakcji na pedał gazu i gaśnie. Potem nie mogę go odpalić przez 5-10 minut. Kręci, ale jakby nie mógł zapalić. Czasem pojawi się spalanie chwilowe i włączą się kontrolki od podgrzewania szyb, ale na obroty nie wchodzi i zaraz wszystko gaśnie. Wciśnięcie gazu nie pomaga. Po tych 5-10 minutach w końcu załapie, obroty stabilizują się na ssaniu (ok 1300) i jest wszystko super.
b) drugi przypadek jest bardzo podobny do pierwszego, z tym że za pierwszym razem nie odpala w ogóle - dalej podobnie...

Auto było na czyszczeniu przepustnicy i EGR, przez 2-3 tygodnie było ok, a ostatnio znowu rano siedziałem na mrozie z dzieckiem przez prawie 10 minut i kręciłem... Na ciepłym silniku problemu nie ma, odpala od strzała. Nie ważne czy auto stoi pół dnia czy 3 dni nie ruszane, czy jest -1 czy -20, czasem po prostu nie chce odpalić. Wymieniłem akumulator na nowy bo padł przy pierwszych mrozach, to przynajmniej jest czym kręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha, na komputerze nie pokazuje żadnych błędów a sytuacja z nie-odpalaniem pojawiała się też zanim założyłem LPG - więc to RACZEJ nie związane z instalacją.

Dodatkowo mam kilka pytań technicznych, nie chcę zakładać oddzielnych tematów:
1) Obroty po odpaleniu - jak odpalam zimny silnik to od razu wskakuje na ssanie ok 1200-1300 obrotów, jak już trochę nagrzany(70-80 stopni) to najpierw leci na 2000 po czym spada na ok 800 po 2 sekundach. Tak ma być?
2) 'Kopnięcia' podczas jazdy - jak jadę ze stałą prędkością, czuję jakby kopnięcie i w tym momencie spalanie chwilowe wzrasta o 1-2litry i zaraz spada do poprzedniej wartości. Mam wrażenie, że dzieje się to tylko podczas jazdy z włączonym nawiewem - możliwe że to sprężarka?(przy ujemnych temperaturach też tak jest)
3) Jak to jest u Was z odcinaniem paliwa po puszczeniu gazu dopóki auto jeździ 'na ssaniu'? Zawsze myślałem, że po odpuszczeniu gazu paliwo jest odcinane od razu, niezależnie czy silnik zimny czy ciepły. A tutaj dopóki nie osiągnie ok 40-50 stopni cały czas pobiera paliwo, chwilowe spalanie pokazuje ok 4-6 litrów na setkę. To taki patent na szybsze osiągnięcie temperatury? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez VrilYa ; 14-03-2017 o 06:41
VrilYa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 13:33   #2
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Dziwne ze nie ma bledow na kompie... A sprawdzales FORscanem, czy metoda z przyciskiem OK i na zegarach? Bo na zegarach to niewiele Ci pokaze...

Przy ujemnych temperaturach sprezarka klimy sie nie uruchamia - chyba tylko z wyjatkiem uzywania funkcji szybkiego 'odparowania' szyby.

Ja bym jeszcze podejrzewal moze pedal gazu moze sa jakies paprochy i podaje dziwne wartosci... Sprobuj przed kazdym odpaleniem 'przegazowac ze 2 razy na sucho' i potem odpalaj bez dodawania gazu...

A jakie jest napiecie przed i po odpaleniu auta? Moze tu jest problem? Powinno byc jakos z przedzialu 12,5V-14V i nie powinno fluktuowac...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 20:47   #3
VrilYa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 TDCi 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Podłączenie do komputera oczywiście w serwisie. Napięcie aku myślę, że bez znaczenia, skoro po 10 minutach kręcenia w końcu łapie - raczej wyższe się nie robi w międzyczasie. Pedał gazu jeśli chodzi o jednostajną jazdę też raczej odpada, bo przy wyłączonej klimatyzacji tego efektu nie ma. Zaś jeśli chodzi o odpalanie, ostatnio testuję opcję wciskania pedału gazu po zgaszeniu auta - póki co od kilku dni za każdym razem odpala bez problemu, zobaczymy jak długo... Tak czy siak, z pewnością nie jest to rozwiązanie problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VrilYa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 06:41   #4
VrilYa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 TDCi 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Zrobiło się cieplej i problemy z odpalaniem praktycznie minęły, póki co spróbuję wyjeździć paliwo do rezerwy żeby zobaczyć czy to nie pompa pada.
Zaś jeśli chodzi o kopnięcia podczas jazdy, musi to być związane z układem klimatyzacji. Zrobiłem ostatnio dłuższą trasę i problem ten występuje tylko gdy jest włączana klima - A/C. Jeśli wyłączę a/c i zostawie tylko nawiewy wszystko jest ok, oczywiście przy wyłączonym też jest ok. Czyli problem jest albo ze sprężarką albo nie wiem z czym, ktoś ma jakiś pomysł? Jak kupiłem auto kojarzę, że robili mi w serwisie łożysko sprężarki, może coś skopali?
VrilYa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 12:44   #5
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Zauwazylem ze masz LPG...

Kiedys mialem (ale nie w FORDZIE) LPG i mialem podobne usterki z obrotami i moca...

Cos sie zepsulo z LPG i podawalo czasami oba paliwa na raz - co skutkowalo straszna upierdliwoscia i podobnymi objawami...

W sumie przypadkiem odkrylem co jest grane jak wyjezdzilem gaz do konca... i auto zaczelo normalnie pracowac...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:23   #6
kielu79
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 12-12-2019
Skąd: Zduńska Wola
Model: s-max
Silnik: 2,0 duratec
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Problem z rozruchem silnika benzyna

Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

Parę miesięcy temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem s-maxa 2.0 16v +lpg. Jest to mój pierwszy ford.

Kilka dni po zakupie zaczęły się problemy z odpalaniem rano. Po kilku próbach kręcenia silnik odpalał. Sytuacja powtarza się za każdym razem po kilkugodzinnym postoju. Auto potrafi przez tydzień jeździć, a potem przez kolejny tydzień nie odpala. W okresie dwóch miesięcy wymieniłem pompę paliwa, czujniki położenia wału i wałka, czyściłem przepustnicę i mapsensor. Komputer nie rejestruje żadnych błędów. Spalanie jest w normie. Jeździłem do kilku mechaników i gazowników bo były sugestie, że to może być wina instalacji (wtryski. reduktor i sterownik ok). Od pięciu tygodni auto stoi u "magika" z polecenia i jedyne co się dowiedziałem to: Panie trzy dni odpala a potem trzy dni nie odpala. Dodam, że po pierwszym uruchomieniu można jeździć cały dzień bez problemu. Dzisiaj "magik" przysłał mi zdjęcie sterownika bo podejrzewa, że to jego wina. Ale nie mam ochoty wydawać kolejnych pieniędzy w ciemno (czytaj pompa, czujniki).

Będę wdzięczny za każdą pomoc, bo straciłem już cierpliwość do "magika" i do auta.
kielu79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 15:42   #7
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Co to za instalacja LPG ?
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 11:11   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Sterownik benzynowy sie przyuczył pewnie do gazu, spróbuj jeździć tylko na benzynie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 11:49   #9
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Ale jak? Jezdzilem autami z parownikiem i sekwencja. Auta moze na lpg wariowaly czasem, ale na PB nigdy. Nie odpalalo czasem w zimie, jak za wczesnie zaskoczyl lgo, to zamarzal mikser ( moze myle pojecie, bo od dawna juz tylko diesel)
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 13:07   #10
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala + 'kopnięcia' podczas jazdy

pompę wymieniłeś a czy sprawdziłeś wtyczkę? Pamiętam że sporo osób miało problem z wypalonymi pinami na niej. Druga sprawa to rozrusznik. Sprawdź w forscanie na jakie obroty wchodzi przy odpaleniu (lub próbie)
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.