Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2015, 18:54   #61
padremore
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 12-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy i wibracje na biegu jalowym po odpaleniu zimnego sinika.

Dziekuje i pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez padremore ; 30-10-2015 o 19:50
padremore jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 06:45   #62
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy i wibracje na biegu jalowym po odpaleniu zimnego sinika.

Ja po wymianie dwóch z trzech poduszek. Niestety strach i zdrowy rozsądek nie pozwolił mi wymienić trzeciej przy użyciu kobyłek. Pozbyłem się ogólnie bicia na pedałach oraz wibracje na kierownicy i karoserii są trochę mniejsze ale niestety są.
Czy ta trzecia poduszka może mieć aż taki wpływ na wibracje kierownicy i karoserii czy problemu należy szukać w innym miejscu? Zaznaczam, że dwumasa jest nowa.

EDIT: Ja po wymianie trzeciej poduszki, która znajduje się pod autem. Tak jak przeczuwałem wymiana poduszki nic nie zmieniła w zachowaniu auta. Następnym krokiem będzie wymiana zestawu paska klinowego, może to w czymś pomoże.

Ostatnio edytowane przez maniunio ; 30-11-2015 o 06:34
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 18:21   #63
karolsz1
ford::beginner
 
Imię: Karoo
Zarejestrowany: 07-09-2014
Skąd: Wrocław
Model: SMax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy i wibracje na biegu jalowym po odpaleniu zimnego sinika.

Panowie proszę o pomoc. Jakiś rok temu wymieniałem wszystkie poduszki a mimo to dalej czuć było wibracje silnika. Ostatnio postanowiłem sprawdzić stan poduszki pod akumulatorem ponieważ wibracje i buczenie przy stałych obrotach czuć bardziej po stronie kierowcy. Wyraźnie widać że jest ona naderwana , pytanie tylko czy takie naderwanie może mieć wpływ na wibracje w samochodzie? Dodam że poduszkę lewa czyli pod akumulatorem kupiłem oryginalna.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karolsz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 11:58   #64
martius.wu
ford::amateur
 
Imię: Martius
Zarejestrowany: 06-01-2024
Skąd: Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie 1.6 Ecoboost 160 km - wibracje kierownicy na biegu jałowym

Dzień dobry Panowie,
jestem nowym użytkownikiem zarówno forda jak i forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zakupie samochodu w pierwszej kolejności wymieniłem rozrząd, filtry oraz oleje.
Po wymianie rozrządu pojawiły się delikatne wibracje na biegu jałowym co zgłosiłem w warsztacie.
W mojej obecności popatrzyli na poduszki (tą przy rozrządzie oraz pod silnikiem) i nie stwierdzili nieprawidłowości.
Co za tym idzie - nie wiedzą czym wibracje są spowodowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samochód poza tym nie wykazuje żadnych błędów obroty są ok, odpala normalnie.
Jednak mimo wszystko chciałbym się pozbyć tej przypadłości a z tego co widzę na warsztat nie mam co liczyć ponieważ według ich opinii zrobili wszystko jak należy i pozostaje mi obserwować jak się samochód zachowuje.

Podpowiedzcie gdzie szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za podpowiedź
Pozdrawiam
martius.wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 12:59   #65
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.6 Ecoboost 160 km - wibracje kierownicy na biegu jałowym

Skoro wibracje pojawiły się PO wymianie rozrządu to chyba oczywiste jest że podczas tych prac ktoś coś uszkodził. Nawet nie wiem czy nie było tu podobnego tematu kiedyś że rozrząd złożony niepoprawnie dawał takie objawy jak lekkie wypadanie zapłonu. Poszukaj....
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 18:03   #66
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.6 Ecoboost 160 km - wibracje kierownicy na biegu jałowym

Trzeba sprawdzić na blokadach czy rozrząd jest złożony jak należy, jakoś często mechanikom lubią się przestawiać w tych ecoboostach. Błędów nie ma?

Ewentualnie gdzieś poduszki poprzestawiali i naciągnęli.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.