Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2024, 13:30   #1
Danix
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-03-2024
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Pęknięta szyba czołowa

Ostatnio zauważyłem pęknięcie na przedniej szybkie w Ford Kuga mk1. Czy ktoś wie czym to mogło być spowodowane? Dodam że żaden kamień itp. nie uderzyły w szybę. Jaki będzie koszt wymiany takiej szyby?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1621.jpg (8.3 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1624.jpg (11.8 KB, 28 wyświetleń)

Danix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2024, 20:07   #2
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba czołowa

Ciekawe pękniecie... tak jakby na środku szyby - jakieś naprężenia karoserii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie napisałeś, ale pewnie auto posiadasz już od jakiegoś czasu i jesteś pewien, że nic nie było przy nim robione (blacharka) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o koszt wymiany, to zależy od rodzaju posiadanych czujników, producenta szyby oraz marży zakładu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W zeszłym roku płaciłem za oryginalnego Pilkingtona 1300zł (1100 szyba podgrzewana + 200 wymiana), ale najkorzystniej było w zakładzie oddalonym o 60km od mojego miasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 17-03-2024 o 20:12
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 10:29   #3
Dru
ford::amateur
 
Avatar Dru
 
Zarejestrowany: 21-11-2022
Skąd: Cieszyn
Model: Kuga
Silnik: 1997ccm 136KM/100kW
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba czołowa

hej jak masz wykupione autocasco i masz ubezpieczone szyby dodatkowo to dzwonisz do nich i mówisz że kamyk Ci odbił i tyle potem umawiają Cię na wymianę i po problemie.
Dru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2024, 04:38   #4
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Pęknięta szyba czołowa

Tyle że w ubezpieczeniu szyb określona jest maksymalna wartość szkody. Zależne od ubezpieczyciela, często maksymalnie 3000 złotych. Przy zakupie oryginału nie ma szans na wymianę. Wiem bo jestem w trakcie wymiany szyby czołowej. Zgłoszone z AC. Wariant ASO czyli naprawa na częściach oryginalnych. Odnotowana będzie w historii szkoda wartości 7900 zł bo szyba w moim FF MK3 (trend z pakietem) przystosowana jest do wszystkich czujników i z robocizną nie chce wyjść mniej, oczywiście wymiana w firmie w której pracuję.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.