Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2008, 11:15   #1
faber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie silnik krokowy

Właśnie zabrałem się za czyszczenie silniczka krokowego (biegu jałowego). Chciałem sprawdzić czy działa i moje pytanie Jakie napięcie jest podawane na silnik krokowy ? czy tak można go przetestować ?

faber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 09:45   #2
mihnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: zabrze
Model: tranzit
Silnik: 2.5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Re: silnik krokowy

witam napięcienajprawdopodobniej jak w większości aut to 12v mozna go sprawdzić trzeba uważac aby nie podłączć zle bo silniczki są dwubiegunowe czyli ma obroty lewo prawo lub ruch przód tył zależy od typu silnika
mihnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 10:02   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Re: silnik krokowy

Przynajmniej u mnie jest on zbudowany jak elektromagnes i spokojnie pod 12 V możesz go pootwierać . Ja raz czyściłem specjalnym środkiem do czyszczenia gaźników innym razem ropą lub WD 40 , za każdym razem przedmuchałem delikatnie powietrzem , wytarłem wacikami do sucha i się to sprawdza bardzo dobrze.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 11:46   #4
tahamata1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: silnik krokowy

witam
nie orientuje sie zadobrze w sprawach silnikowych ale czy silnik krokowy to inaczej przepływomierz?
Mam foczke 2.0 benzyna i mam klopot z obrotami . Przewaznie zauwazalne jest podczas zmiany biegów - Obroty silnika jakby sie zawieszały na ułamek sekundy i dopiero po chwili spadaja na jakies 700 obrotów. Chyba ze jest to normalna reakcja w silnikach forda. Jest to moja pierwsza foczka dlatego jakos dziwnie mi sie jezdzi. Czy moze mial ktos podobny problem - prosze o podpowiedz jak ewentualnie naprawic.
tahamata1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.