Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2020, 09:16   #41
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Zwiększa się poziom przybywa oleju w silniku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 10:25   #42
kris_02
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 96 kW
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zwiększa się poziom przybywa oleju w silniku

WOW toż to jest lektura na dłuższy czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 18:18   #43
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Zwiększa się poziom przybywa oleju w silniku

No wiesz, z tego co piszesz masz 4-letnie zaległości.
Niestety, ale kręcąc się wokół komina dieselem z ekowynalazkami trzeba być świadomym użytkownikiem.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 08:31   #44
kris_02
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 96 kW
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zwiększa się poziom przybywa oleju w silniku

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wiesz, z tego co piszesz masz 4-letnie zaległości.
Niestety, ale kręcąc się wokół komina dieselem z ekowynalazkami trzeba być świadomym użytkownikiem.
sugerujesz wiec żeby skoncentrowac się na DPF-ie?? mimo że 3 tygodnie temu był płukany??

Szkoda tracić czas i pieniadze na sprawdzanie wtrysków? (na pewno po tylu latach użytkowania wtryski nie będą idealne)
kris_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 12:35   #45
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

Ja swoim jeżdżę od 10 lat wokół komina a jest to rocznik 2007. (w tym roku S Max był wybrany samochodem roku ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i odpukać w niemalowane drewno, ale nie miałem nigdy świecącej kontrolki silnika ani żadnej awarii DPF czy innej związanej z silnikiem . Co prawda przebieg dziś to ok. 124 tyś km. Od siebie powiem że jedynym pewnikiem dla mnie związanym z dopalaniem DPF jest żar bijący z wydechu i włączony wentylator chłodnicy .Bazowanie na chwilowym spalaniu to nie zawsze sie sprawdza. Oczywiście kontroluje olej w silniku i wiem że jeśli trochę przybyło to było pewnie dopalanie którego nie zauważyłem i wtedy zwracam uwagę przed zgaszeniem silnika czysie czasem właśnie nie dopala DPF jeśli tak to w drogę i na trójce piłuję go 70-80 /godz przez 8-10 km zazwyczaj po powrocie na parking jest już dopalony .Wymieniam raz do roku przed zimą to jest . 6-8 tyś km i również przed zalaniem świeżego przepłukuje tym olejem trochę przez otwór filtra olejowego aż przelewa się czysty pod miską olejową . Z kompa pokazuje średnie spalanie w mieście 6,5-6,8l /100km realnie to ok. 8 litrów z tankowania . Ale nie jest to regułą dla wszystkich użytkowników bo niektórzy kombinują z różnymi olejami , paliwami premium itp. itd .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 15:58   #46
meszyslav
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

Panowie , jak w temacie .
Filtr DPF ściągany i czyszczony ( sprawdzony kompem podczas jazdy i jest ok ) , wymienione wtryski. I wciąż ropa dostaje się do oleju i to w dość szybki tempie . Po wymianie oleju , 1/3 podziałki po przejechaniu 300 km w trasie. Macie jakieś podpowiedzi którędy może się jeszcze dostawać ropa do oleju ?
meszyslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 19:43   #47
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

Co to znaczy 1/3 podziałki po 300 km?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 20:05   #48
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

ja miałem komunikat "awaria silnika" tuż przed wizytą w celu wymiany oleju itp. wszystko zrobione, przejechane 2000km i mam zbyt dużo oleju oraz komunikat P... rozrzedzony olej/
przykro, że teraz trzeba ponownie zapłacić za wymianę oleju i filtra - a w ASO nie mają zanotowanego, aby wcześniej był jakikolwiek kod usterki :/
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 15:27   #49
Linquist
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zamość
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

Cześć

Nadal mam swojego c-maxa i umnie wygląda to tak

Wymieniłem filtr na nowy ceramiczny, katalizator na zamiennik , tłumik , wtryski zregenerowałem i nadal mi zalewała wiec zdecydowałem się elektronicznie usunąć filtr i musiałem też wypruć flaki z tego nowego kupionego- żal. Mechanik powiedział że wymiana DPF z jego doświadczenia to się prawie nigdy nie udaje. Miał klienta który zrobił filtr w serwisie nissana za 6 tys i co miesiąc jeździł na gwarancję bu mu zalewało. Proces wypalania jest sterowany różnicami ciśnień i wprowadzenie zmiany w układzie wymagało by kalibrowania układu od nowa. Nie należy usuwać płynu eloys dlatego że po usunięciu filtra auta od czasu do czasu nadal przeprowadza wypalanie i czasem auto dymi - no taki obciach ale mi ostatnio zadymił ze 2 tys temu.

Ja zrobiłem też turbinę ale nie polecam robić tego byle gdzie , najlepiej u gości którzy też robią oprogramowanie i mają hamownię. Moja turbina obecnie działa tylko na 1,2,3 biegu. od 4 auto nie ma mocy. mogę jechać i 140 ale po kilku minutach rozpędzania się.

W trakcie wycinania mój nowy filtr był czyściutki wiec dobrze działał ale i tak mi zalewało auto. Tu misiał by być dobry informatyk który opanował by niepotrzebne wypalanie filtra czyli nadmierne dozowanie paliwa.

Auto mam garażowane, przechodzi przeglądy wiec na razie mam

Jeśli możesz to poszperaj w necie, podzwoń po mechanikach bo mam znajomego ze śląska który wymienił filtr i wszystko ok. Może sama blokada nadmiernej dawki paliwa by pomogła.

pozdro
Linquist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 20:13   #50
meszyslav
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Koszalin
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 2,0 TDCI

Po 300 km przybyło 1/3 podziałki na bagnecie.( prawie full) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz jest już full ( po kolejnych 300 km.
DPF drożny , dopalanie średnio co 1000 km ( ostatnie 280 km temu), wg. mechanika prawidłowo ( porównując z innymi modelami).
Dawkowanie paliwa na wtryskach prawidłowa, porównana z innym modelem ( wtryski nowe).
Oleju wciąż przybywa.
Kolejną podejrzaną jest pompa paliwa , jednak nie ma pewności. Dlatego pytam czy ktoś miał podobny przypadek.
meszyslav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.