Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2020, 10:13   #491
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Cytat:
Napisał Vacanza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W sprzedaży on ma około 94 tys km, a w carfaxie wynika ze już to auto ma 100,759 mil
...
Na Copart na aukcji miało 58129 mil.

Popatrz na swój Carfax:
13.10.2018 - 55,814 mil
31.01.2019 - 100,759 mil

W 3,5 miesiąca 45.000 mil - przecież to fizycznie niewykonalne!
Czyli wydałeś pieniądze na niewiarygodny raport...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-03-2020 o 10:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 10:18   #492
Vacanza
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 2000
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

No i ten Pan tak się zarzeka ,nawet mi go żal się zrobiło ,bo był tym mocno poruszony. fakt 45 000 mil w niecałe 3 miesiące. Myślę że to babol carfaxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vacanza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 10:26   #493
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Cytat:
Napisał Vacanza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ten Pan tak się zarzeka...
Tu nie ma co się "zarzekać". Wystarczy pokazać kopię/fotkę 'title' - tam jest oficjalny przebieg wpisany przez odpowiednik amerykańskiego wydziału komunikacji.
OSKP robiąc badanie techniczne dopuszczające auto do rejestracji w Polsce wpisując do CEPIK przebieg sprawdza go z 'title' (przeliczony na km).
W amerykańskich autach nie ma miejsca na "rzeźbę na przebiegu"...
Mówię oczywiście o normalnych sytuacjach a nie 'znajomym diagnoście, któremu zdarzył się czeski błąd przy wpisywaniu do CEPIKu'...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-03-2020 o 10:29
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 00:39   #494
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]jest dopisek przy przebiegu ( Odometer 58,129 MI (EXCEEDS MECHANICAL LIMITS))

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podają (Odometer 100759 mi (161214.4 km) ACTUAL)
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 11:43   #495
Vacanza
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 2000
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Nie wiem co Ci amerykanie jarają ale na PACTRA znowu pisze że to kolor czarny.
Pasuje tu cytat Pana "Jarka" jak mówił " Nas nie przekonają że białe jest białe a czarne jest czarne " :) :) :) Więc komu tu wierzyć ?
hej ;)
Vacanza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 06:40   #496
Vacanza
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 2000
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

EDIT: Auto kupione i zarejstrowane, piękne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vacanza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 20:05   #497
ikarPL
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-04-2020
Skąd: WROCŁAW
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Witam, właśnie przymierzałem się do kupna Mondeo z USA. Cena korzystna, carfax jest i sie zgadza ale gość kręci. Możecie mi powiedzieć jak to wygląda bo facet go kupił i ponoć jest już załadowany do kontenera więc niebawem powinien wypłynąć. Więc widzę go na zdjęciach i jestem chętny ale jest problem. Gość twierdzi że auto dopłynie do Niemiec i chce kasę przed odbiorem kontenera bo jeżeli zrobi papiery na mnie to jak mu nie zapłacę to samochód i tak jest mój (słyszał ktoś większą bzdurę?). Oczywiście kasy nie zapłacę dopóki nie zobaczę auta, bo przecież nikt nie zapłaci za auto które jest na promie i za obietnicę opłacenia cła i VAT na mnie. Zacytuję jegomościa

"Rozumiem Pana obawy, ale mogę zapewnić że my do takich firm nie należymy, zanim cokolwiek zaczniemy działać podpisujemy umowę 🙂 Widzę że nie do końca rozumie Pan o co chodzi z odprawą w Niemczech, to pozwolę sobie to krótko opisać. Jeśli na odprawie w Niemczech znajduje się Pana imię i nazwisko to Pan staje się właścicielem pojazdu i na Pana powinien być on zarejestrowany. Jeśli my odprawimy samochód prywatnie czy na firmę, to obowiązuje nas 6msc okres od zakupu gdzie przy dalszej odprzedaży płacimy podatek PCC, a przy odprawie na firmę dodatkowo VAT"
(...)
" A import z USA polega na tym że klienci płacą normalnie za samochody bezpośrednio do USA, my nie "zastawiamy" za nich pieniędzy i nie są to kwoty 4, 10, 15 , 20 tyś zł tylko dużo dużo większe, np jutro licytujemy w Kanadzie Porsche Panamera 2019 które w salonie kosztowało ponad 800 tyś zł, i na sam samochód przed przystąpieniem do licytacji klient musiał przelać 12 tyś zł zaliczki"

Ponoć jutro ma mi wysłać umowę, żebym zobaczył jak to wygląda. Więc mam pytanie Panowie. Wiecie może jak to się odbywa bo dla mnie to z daleka śmierdzi ale postanowiłem się dopytać bardziej doświadczonych. Ewentualnie jeżeli jest miejsce gdzie mogę wstawić jako nowy post to nie krzyczcie tylko podpowiedzcie gdzie ;-)

pozdrawiam
ikarPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 20:25   #498
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Cytat:
Napisał ikarPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Gość twierdzi że auto dopłynie do Niemiec i chce kasę przed odbiorem kontenera bo jeżeli zrobi papiery na mnie to jak mu nie zapłacę to samochód i tak jest mój (słyszał ktoś większą bzdurę?). ...
Dokładnie tak jest. To żadna bzdura. Aby auto było odprawione celnie "na Ciebie" dokumenty zakupu oraz zapłaty za auto muszą być także na Ciebie.

Nie godzisz się na warunki = nie kupisz auta z USA "na siebie" a dopiero jako kolejny właściciel w kraju. Twój wybór, tylko gościowi "głowy nie zawracaj", bo się musi z tym autem uwinąć...

Tak jest z autami z USA. Nie ma obowiązku w tym brać udział.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 06:45   #499
ikarPL
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-04-2020
Skąd: WROCŁAW
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Tede ale mnie nie zrozumiałeś chyba. Facet kupił to auto zanim się do niego odezwałem. Więc kupił na siebie. Jakim cudem teraz nagle miałoby być oclone na mnie? Ja się godzę na warunki ale jeżeli licytacje wygrał na siebie to obawiam się dawać mu kasę w ciemno. Co innego jakbym wygrał licytacje i sam zapłacił. Żeby nie było, jak się do niego odezwałem to już było zapakowane do kontenera i czekało na załadunek.

Ostatnio edytowane przez ikarPL ; 13-04-2020 o 08:24
ikarPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 10:27   #500
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Cytat:
Napisał ikarPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jeżeli licytacje wygrał na siebie ..
Kolego - zupełnie nie orientujesz się jak działa handel autami z USA. Ja wiem jak to działa, więc nie próbuj mi tego tłumaczyć.
Licytację na aukcjach w USA prowadzą koncesjonowani (posiadający licencję) agenci. Zwykle mający swoją legalną firmę amerykańską. Oni wystawiają dopiero "bill of sale" na osobę, która ma clić auto w Niemczech. Do clenia auta w Niemczech potrzebny jest właśnie między innymi "bill of sale" (czyli dowód ZAKUPU/POSIADANIA) w momencie clenia. Więc zgodnie z prawem ten co na tym kwicie jest - jest właścicielem i auto jest JEGO. Ten co wygrał licytację (i odnotowany jest w "title" jako kupujący) musi być jedynie wystawcą "bill of sale" (amerykańskiego!) na tego, co przedstawia w Niemczech auto do oclenia jako już "własne".

Przecież to proste jak budowa cepa.
Jeśli tego nie pojmujesz - nie baw się w zakup "bezpośredni" auta z USA. Kup sobie na OtoMoto i nie zawracaj głowy ludziom!.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-04-2020 o 10:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.