Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2020, 16:06   #1
wancki002
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Opole
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Głuche kierunkowskazy, lampka ręcznego, niedziałający zamek centralny

Witam.
Posiadam Forda Focusa MK2 z 2005 roku. Dzisiaj podczas podróży wszystko działało dobrze. Jednak kiedy wróciłem do domu zaobserwowałem następujące problemy:
- bez przerwy świeci kontrolka czerwona, ta sama kiedy mam zaciągnięty ręczny
- nie działa zamek centralny, a dokładnie reaguje na pilocik, ale wszystkie zamki tak jakby się zamykają i natychmiast otwierają z powrotem. Dzieje się tak w przypadku pilota, bo przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy zamykają się tylko te jedne drzwi
- nie da się otworzyć klapy bagażnika normalnie, czyli przyciskiem nad tablicą rejestracyjną. W ogóle nie reaguje na zamek centralny tak jak inne zamki. Mogę bagażnik otworzyć tylko tym specjalny guzikiem na pilocie
- wszystkie drzwi mogę zaryglować ręcznie (czyli manualnie każdy zamek zamykam) oprócz tylnych drzwi po stronie pasażera - nie mogę ich zamknąć ani przed zatrzaśnięciem ani siedząc w środku samochodu, dlatego samochód stoi obecnie nie do końca zamknięty
- kierunkowskazy i awaryjne działają, ale nie słychać zwyczajowego tykania w kokpicie, to jest lampki mrugają ale jest cisza w samochodzie
- na trybie "świeć tylko kiedy drzwi otwarte" świeci się cały czas lampka nad głową w kokpicie, czyli tak jakby drzwi były otwarte.

Dotychczas wszystko działało dobrze. Podczas jazdy razem z żoną słyszeliśmy taki stuk właśnie w okolicach tylnych drzwi po stronie pasażera, ale mógł to być też jakiś kamyczek. Problemów jest dużo, z pozoru ze sobą niepowiązanych, więc kompletnie nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

wancki002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 19:16   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Głuche kierunkowskazy, lampka ręcznego, niedziałający zamek centralny

Sprawdź czy są docisniete wtyczki w GEM i czy nie jest zalany płynem chłodniczym
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 19:36   #3
wancki002
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Opole
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Głuche kierunkowskazy, lampka ręcznego, niedziałający zamek centralny

Może to jakiś trop, bo niedawno miałem wyciek płynu chłodniczego do środka samochodu. Mechanik rozbierał cały kokpit, więc może albo on albo ten płyn. Dzięki

Bump: Tak! Dziękuję za pomoc. Okazało się, że mechanik nie założył z powrotem osłony i żona w czasie jazdy obluzowała jeden wtyk stopą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wancki002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.