Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podkarpacka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2010, 12:36   #1
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Smile Wyprawa w Bieszczady - doradźcie.

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na przełomie lipca i sierpnia wybieram się w Wasze rejony, pooddychać klika dni świeżym powietrzem nad Soliną, dokładnie do miejscowości Polańczyk. Ponieważ jest to moja pierwsza wyprawa w tamte rejony i mam z Zielonej Góry kawałek drogi do pokonania (ok. 670km), chciałem zapytać się Was o kilka rzeczy, związanych z dojazdem i zwiedzaniem podkarpackiej krainy.

1. Wyznaczyłem sobie trasę dojazdu autostradą A4 (od Krakowa), dalej drogami E40, 73, 28, 84 (szczegóły trasy w załączniku - zrzucie ekranowym) - czy to "jedyna słuszna" droga dojazdowa? Jakich utrudnień mogę się spodziewać przy przejazdach przez miasta, szczególnie Pilzno, Jasło, Krosno i Lesko? Wszelki sugestie związane z radarami również mile widziane, gdyż, pomimo zainstalowania najświeższych POI nie wiem, na ile "życzliwa" będzie towarzysząca mi podczas podróży nawigacja z AutoMapą na pokładzie ;-) )

2. Jeśli szczęśliwie dotrę na miejsce: co warto zwiedzić w okolicach, w promieniu, powiedzmy, do 100km? Pytam Was, jako mieszkańców tego regionu, gdyż z pewnością znacie teren lepiej, niż nie jeden książkowy przewodnik turystyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Czy są organizowane, a jeśli tak, to ile kosztują jednodniowe wycieczki autokarowe, np. na Ukrainę do Kijowa lub na Węgry?

Za wszelkie wskazówki i sugestie dotyczące dojazdu i poruszania się po Podkarpaciu będę bardzo wdzięczy. Oczywiście, zapraszam w tym czasie (tj. 30.07-6.08.2010r.) do Polańczyka na mały spot. Sądzę, że na miejscu uda się zorganizować jakiegoś grilla, poznać się i spędzić trochę czasu w miłym, fordowskim towarzystwie ;-)

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Rafał.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg trasa-Polańczyk.jpg (94.7 KB, 14 wyświetleń)

__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 00:09   #2
pucio2
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Rzeszów/Boguchwała
Model: Windstar
Silnik: 3.0
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyprawa w Bieszczady - doradźcie.

Witam.

Więc jak mogę, to choć troszkę pomoge.

ad.1 Trasa jest najkrótsza i mysle że bedzie najlpesza. Przez Rzeszów nie ma sie co pchac. Bo miałbys parę godzin w plecy.
O radarach Ci duzo nie powiem, ale od Pilzna do Jasła jaki i z Jasła do Krosna musisz uważać na radiowozy nieoznakowane. Tak samo do Sanoka. Poźniej juz jest mnie przygód. Ale uważać trzeba. A i w Jaśle i Krosnie uważaj na kosze na śmieci z fotoradaramiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

ad.2
W promieniu 100km to zwiedzisz całe Bieszczady. Proponuję Pętle Duża(Lesko -Ustrzyki Dl. - Czarna - Ustrzyki Gr. - Cisna - Lesko) Bardzo ładna trasa, super widoki. (np. Wyjezdzasz rano, stajesz w Wetlinie. Idziesz na połoniny i jak juz sie zejdzie to powrót dokookola.)
Oprócz jeziora i gór, często są organiozwane różne festiwale albo coś w Tym stylu. Wogóle przed samym wyjazdem byś się odezwał to bym Ci wszystko opisał co i gdzie.

ad.3
Wyjazdy są organizowane, najczęsciej do Lwowa(jednodniowe). Słyszałem tez o Słowacji no i na Węgry do Miszkolca(Tak było kiedys, nie wiem jak będzie teraz)

Jak coś to pisz na pw. To wszystko Ci lepiej wytłumacze.

Pozdrawiam
__________________
Ford Focus C-Max 1,6 TDCi 2004r - prywatnie
Ford Fusion 1.4 TDCi 2007r - firmowo i na codzień
pucio2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2010, 20:13   #3
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Wyprawa w Bieszczady - doradźcie.

Kolego, dziękuję za garść cennych i praktycznych informacji. Zapraszam na grilla do Polańczyka!
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
autostrada , dojazd , podkarpackie , solina , spot



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.