Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2020, 16:14   #41
sierysz
ford::amateur
 
Avatar sierysz
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Problemy z częstym występowaniem błędów w komputerze

Wielu kolegów właścicieli starszych C-MAXów ma problemy z występowaniem zgłaszanych błędów przez komputer pokładowy co zwykle wiąże się z wizytą w warsztacie, podłączaniem do komputera i wykasowaniem tychże błędów. Okazuje się że w starszych autach problem powstaje na styku komputera pokładowego z szyną danych CANBUS. Zwykle śniedzieją styki lub ulegają korozji. Radykalnym rozwiązaniem jest polutowanie od nowa w/w styków co na pewno nie zaszkodzi a może pomóc w rozwiązaniu problemu. W moim aucie taka operacja kosztowała mnie w warsztacie 200 zł a jeżeli ktoś lubi sam grzebać to będzie darmo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez sierysz ; 26-11-2020 o 16:16
sierysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 16:41   #42
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Seria komunikatów awaryjnych

Które miejsce masz na myśli? Generalnie w fordach zimne luty w liczniku powstają na gnieździe.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 17:05   #43
buch66
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 05-01-2024
Skąd: Żegocina
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Szarpanie i gaśnięcie podczas jazdy.

Witam, jako właściciel C-MAXa (1.6 TDCi)zmagam się z nieustannie narastającym problemem. Otóż zaczęło się od „niewinnego” szarpania podczas dodawania gazu. Samochód podczas jazdy zrywał w różnych odstępach czasu. Mógłbym to porównać do mocnego, lecz szybkiego wciśnięcia hamulca, a siła tychże szarpnięć zależała głównie od wysokości obrotów silnika. Zaraz na początku zmagania się z owym problemem, wymieniłem przewód do kolektora ssącego, ponieważ zauważyłem w nim niewielką szczelinę. Rozwiązanie to pomogło, lecz nie na długi czas. Problem powrócił po kilku tygodniach, i to ze zdwojoną siłą. Samochód oprócz szarpania przygasa na kilka sekund w trakcie jazdy, lub gaśnie całkowicie. Podczas tego przygaszania wyskakuje mi komunikat o wyłączonym systemie ESP. Niedawno wykryłem kolejną nieszczelność na przewodzie dolotu (między turbiną a filtrem powietrza). Część ta została wymieniona wraz z filtrem, lecz tym razem to rozwiązanie nie pomogło.

Chciałbym dodać jeszcze, że podczas testu zegarów wyświetlają się dwa błędy: D900 oraz E196

Będę ogromnie wdzięczny za zainteresowanie się tematem, pozdrawiam.
buch66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 19:14   #44
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Błędy magistrali

Podłącz pod kompa diagnostycznego z pełną diagnostyką
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.