Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 13:05   #1
sowinho7
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-01-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Błąd P010F

Witam,
Mam problem związany z błędem P010F - Korelacja sygnału czuników A/B przepływomierza powietrza. Samochód pod dużym obciążeniem(często pod górkę) przy wysokich obrotach przechodzi w stan awaryjny i wyskakuje powiadomienie o usterce silnika, po sprawdzeniu pod komputerem pokazany jest błąd P010F. Po wyłączeniu silnika błąd znika i można normalnie jeździć. Pierwsza diagnoza - przegryziony najprawdopodobniej przez kuny przewód miedzy turbo a intercoolerem - wymieniony, jednak błąd dalej występuje.
Znalazłem gdzieś w internecie, że to problem z czujnikiem temperatury na przepustnicy przed kolektorem ssącym, wymieniłem go, jednak błąd dalej występuje. Moje pytanie, czy miał ktoś podobny problem, lub wie co jeszcze mogę sprawdzić, gdzie szukać przyczyny? Czy wymiana przepływomierza pomoże?

sowinho7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 21:55   #2
manek
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-04-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Błąd P010F

Mam to samo,podmieniony przepływomierz,czujniki na przepustnicy i bez zmian , identyczne objawy jak u Ciebie .A Ty znalazłeś przyczynę ?

Ostatnio edytowane przez manek ; 02-04-2020 o 22:06
manek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 16:49   #3
PrzemekR
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: W-wa
Model: Fusion, FOCUS
Silnik: 1.4, 2.0
Rocznik: 2006, 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Błąd P010F

Jakiś update w temacie? Mam taką samą sytuację w focusie 2.0 tdci
__________________
Jest: Fusion FL 1.4 2006 Durashift LPG, Fiat Bravo 1.4 Tjet 2008 LPG, Focus MK2 2008 FL 2.0tdci PS
Był: Fusion 1.4, 1.4tdci, 1.6 tdci, fiesta MKVI 1.4tdci, mondeo mk3 2.0 tdci
PrzemekR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2022, 18:03   #4
TIROWIEC
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-09-2020
Skąd: Międzychód
Model: KUGA
Silnik: 2.0 diezel
Rocznik: 2009
Postów: 1
Post Awaria silnika błąd P010F

Witam Kuga mk1 2.0 tdci 136Km DW10 2009r. Przewody dolotu sprawdzone, EGR wymieniony. W tryb awaryjny wchodzi na 5 i 6 biegu, rzadko na 4. Na drugim, trzecim i czwartym petarda. Po zaświeceniu awaria silnika tryb awaryjny, wygaszenie silnika i po ponownym odpaleniu wszystko niknie, aż do następnego razu i tak po kilka razy na trasie. Nie zapala się ikona CHECK. Częściej zaczął wypalać się DPF co 100. 150km. Przed wypalaniem silnik faluje po nie. Nie wiem co oznacza ten błąd P 010F. Sprawdzę jeszcze przepływke. Proszę o poradę i jakieś sugestie. Z góry dzięki. Pozdro Ps. Jestem tu nowy i pierwszy raz pisze.
TIROWIEC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.