Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2015, 17:24   #1
Zonder
 
Postów: n/a
Domyślnie FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Witam

Mam prośbę o poradę dotycząca Forda Mondeo. Początkowo planowałem kupić Focusa/Civica ale niestety mojej dziewczynie twarde zawieszenie nie odpowiada więc koniec kropka hondy nie będzie. Więc myślę, że jeśli chodzi o komfort jazdy to mondeo byłby w sam raz. Pytanie do Was na jaki rocznik w tym przedziale cenowym (30 do 40 k zł) mógłbym liczyć oraz jaki silnik wybrać (generalnie na codzień do pracy jeżdżę komunikacją miejską, a samochód na święta i weekendy na dłuższe wypady by się przydawał szczególnie że w drodze jest nowy członek rodziny). Jakichś szalonych osiągów nie wymagam ale oczekuje dynamicznego auta, które nie ma problemu z szybkim wyprzedzaniem innych samochodów oraz jest w miarę bez awaryjny.

Za wszelkie porady z góry dzięki.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 18:43   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

koło 30tys szukać trzeba 2008, 35tys 2009, do 40 2010 i wszystko zależy od wyposażenia. Generalnie myśle że topowy silnik 2.0 Tdci. Dobre spalanie do osiągów i przyjemności z podróżowania.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 18:47   #3
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Jak na wekendy to spokojnie 2,0 benzyna da rade. Diesel to jak w wekend trzaśniesz 1000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chyba że chcesz lepszy wypas a nie podstawe to musisz w tej cenie patrzeć na max 2009-2010
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 21:36   #4
Jagus24
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-03-2014
Skąd: Trzebież
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Ja bym polecił benzynę ale pod warunkiem ile chcesz nim jeździć w ciągu miesiąca, ja powiem tak że jak miałbym okazje to z chęcią bym wymienił mojego diesla na benzynę mam co prawda mk3 z 130 km, ale za mało jeżdżę żeby diesel był mi potrzebny a i wiadomo że diesel jeździć musi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli chodzi o awaryjność to wszystko zależy jak poprzedni właściciel dbał, jeden tylko leje i jeździ nic go nie interesuje że coś stuka, charczy, trzeszczy aby do przodu i po takim kupić auto to masakra (ja chyba po takim gościu kupiłem), a inny to leje i dba o auto żeby służyło jak najlepiej. Jeśli nowy członek rodziny ma się pojawić to rozglądnij się za kombiakiem tak od około 140 kucy myślę że w twoim przedziale cenowym czyli do około 30-35 tyś. śmiało możesz się rozglądać za dobrze wyposażonym mk 4 z 2010 r. lub za 40 słabiej wyposażone z 2011, 2012 bo takie też widzę teraz na stronie
Jagus24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 23:52   #5
Zonder
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Szczerze przyznam, że też wolałbym benzynę. Rozumiem, że w kwestii komfortu Mondziakowi za wiele zarzucić nie można?
W mojej okolicy są tylko dwa sensowne benzyniaki:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk4-ti...C35960638.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk4-si...C35556803.html

Przy czym ja kombi nie potrzebuję, tzn wydaje mi się to zbyt niezgrabne i za długie chociaż zapewne jest to użyteczne. Co myślicie o powyższych egzemplarzach jest sens się interesować (tak wiem że jeden to kombiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Pytam bo mam mechanika co bierze 120 złotych od przeglądu każdego auta i nie chce kolejnych stów wywalać jeśli od razu coś śmierdzi na odległość.

Ostatnio edytowane przez Zonder ; 15-02-2015 o 00:02
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 07:30   #6
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Heh, żeby było ciekawiej , kombi nie jest najdłuższe , tylko 4drzwiowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 09:43   #7
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

No własnie kombi jest ciutke krótsze od sedana, a bardziej funkcjonalne.
Hajminga bym sobie odpuścił bo już nie raz był na tapecie korygowanych.
Ten kombik dobre wyposażenie i convers, alcantarka, i zawieszenie aktywne podobnie nie jakieś awaryjne bo to nie hydraulika i 2009r za sensowne pieniądze. Tylko nic nie pisze o bezwypadkowości najlepiej było by ze swoim miernikiem dobrze go przepatrzeć i niech dadzą wyciągi z napraw.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 09:55   #8
Zonder
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Niestety obawiam się, że już został sprzedany bo na ich stronie już go nie widzę, ale upewnię się w poniedziałek. Jak tak patrze to strasznie trudno o benzyne 2,0 w Warszawie przynajmniej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 09:58   #9
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

Kombi jest też pewnie twardsze, ja kupowałem też auto pod dziecko, o ile kompakta szukałem typowo w kombi, to klasa średnia już myślałem nad hatbackiem.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 10:58   #10
Zonder
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: FORD mondeo od 30 do max 40 k PLN

http://otomoto.pl/C35918830.html?output=web
Jeszcze cos takiego znalazlem mam niedaleko wiec moze warto obejrzec?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.