Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2018, 19:06   #1
DjFarrand
ford::amateur
 
Avatar DjFarrand
 
Zarejestrowany: 26-10-2015
Model: Focus MK@
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 9
Post Dziwny objaw usterki wspomagania

Moi Mili Fordzianie help me bo juz rozkladam raczki , moja fordzina wywala blad usterki ukladu wspomagania, usterki silnika,brak przyspieszenia,czesto pojawia sie przy dodaniu gazu zapala gasnie ,auto staje ale nie gasnie, oddalem auto mechanikowi stwierdzil ze niestety moze byc turbo , regeneracja, okazuje sie ze turbiny byl juz koniec wylamane lopatki brak geometrii ,ok robimy, wiadomo 1800 zl nie twoje . Teraz po wymianie auto chodzi pieknie jest moc az wgniata w fotel poezja bmw 5 na miescie robie jak chce i mnie ganiaja a tu nagle, przejezdzam 500 km znowu to samo te same bledy, problem tkwi w tym ze mam podobnie jak jeden Pan i nie moge sobie poradzic jeden , mechanik mowi alternator akumulator, i jedziesz po kosztach, Dziekuje za odpowiedzi bo: nie wiem czy np wymiana swiatel led od rejestracij tez czegos nie komplikuje, bo jak zaloze po okresie 4 5 miesiecy lewa strona oswietlenia, mruga czy te led robia do dupy czy cos jest nie tak i tak zachowuje sie samochod , i czy wymienic na orginal zarowka. Przypomne iz u mnie auto chodzi bez problemu wspomaganie wszystko jest , masakra jakas. Po jakims czasie zauwyazylem niedogrzewanie silnika temp 83 82 , nie raz wiecej na miescie mechanik stwierdzil termostat ok zakupuje orginal 450 zl czkema na wymiane czy to on tez moze powodowac takie usterki jak jest uszkodzony i nie puszcza wody.

POST INNEGO UZYTKOWNIKA PODOBNY OBJAW.
Witam.
Zwracam się o pomoc, gdyż nie mogę sobie poradzić z tytułową usterką we własnym zakresie.
W samochodzie kilka lat temu padła pompa wspomagania - została wymieniona na nową (sprwaną używkę) i działała sobie tak bezproblemowo 4 lata do kwietnia tego roku. Kilka miesiący temu zaczęło się losowo wyłączać wspomaganie, głównie podczas opadów deszczu. Jak to bywa objawy nasilały się wraz czasem i dodatkowo pojawił się dużo mocniejszy niż zwykle pisk, więc wymieniłem pompę na kolejną używkę jakiś miesiąc temu. Działała bezproblemowo tydzień czasu, aż do pierwszych opadów deszczu. Wymieniłem więc czujnik skrętu kół - również bez rezultatu. Pompa z biegiem czasu zaczęła wyłączać się coraz częściej, aż po którejś ulewie zaczęła bardzo głośno piszczeć i następnego dnia nie załączyła się już wcale.
Ściągnąłem z internetu schemat wiązki el. i zacząłem sprawdzać po kolei całe okablowanie, prąd na przewodach zasilających jest, druga wtyczka biegnie do czujnika skrętu kół - przejście na 3 przewodach jest.
Trzecia wtyczka to szyna CAN (2 przwody) i jakieś małe zasilanie +12v. Przejście pomiędzy tą wtyczką, a skrzynką z biezpiecznikami jest, na trzecim kablu +12v jest.
Przeczyściłem też skrzynkę z bezpiecznikami.
Po tych zabiegach po podłączeniu akumulatora zaczęły dziać się cuda - wspomaganie nie włączyło się już ani na chwilę, pojawiała się usterka układu ESP, prędkościomierz włączał się i wyłączał, komunikat zmniejszone przyspieszenie (rzeczywiście takie było), usterka układu silnika.
Wczoraj pojechałem do znajomego handlarza i kupiłem trzecią pompę wspomagania. Po jej podłączeniu oczywiście dalej zapaliła się usterka układu wspomagania, ale popracował minutę i załączył pompę. Zrobiłem wczoraj kilkadziesiąt km i działała bezproblemowo. Dzisiaj wyjeżdżając z domu znów pojawił się komunikat usterka układu wspomagania kierownicy, który zniknął po przejechaniu kilometra. Póki co działa, ale mając już przykre doświadczenia wiem, że będzie tylko gorzej. I nie wiem za co mogę się jeszcze zabrać.
Pod komputerem na obd2 pokazuje niewiele - błąd komunikacji z szyną CAN i jakaś usterka ABS, który normalnie działa.
Alternator sprawny - podaje 14-14,5V. Akumulator prawie nówka Boscha 72AH (ori był 60).
Znajomy mechanik sugerował, że mogą być jeszcze uszkodzone zegary.
Sytuacja wygląda tak, że sterownik po prostu odłącza pompę mimo, że jest ona sprawna.
Dodam, że komunikat usterka układu wspomagania wyświetla się już po przękreceniu kluczyka w pozycję zapłonu, nawet bez odpalania silnika.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Z gory dzieki.

DjFarrand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 09:19   #2
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

Hej, a akumulator jest ok? Bo u mnie sypało podobnymi błędami - wymieniłem aku i jak ręką odjął. Może z nim coś nie tak i elektronika wariuje?
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 15:25   #3
DjFarrand
ford::amateur
 
Avatar DjFarrand
 
Zarejestrowany: 26-10-2015
Model: Focus MK@
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

wlasnie podpialem prostownik, i na kompie w koncu pokazuje 12,2 przy odpaleniu, zobacze rano bo nie raz mialem 11,2 ,11,4 przy dopalaniu spadal do 8 7 nawetGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ale dziwne podczas jazdy tez tak miales ?? wywalalo bledy wspomagania itp??

Ostatnio edytowane przez DjFarrand ; 07-01-2018 o 15:27
DjFarrand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 22:04   #4
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

też mi się zdarzało, że podczas jazdy nagle wywalało i potrafiło nie być wspomagania, w różnych losowych momentach. Dałem nawet do elektryka żeby zobaczył co jest to mi powiedział że pompa wspomagania raczej do wymiany, jak mu zasugerowałem że poczytałem w necie że to może być objaw padającego aku to wtedy coś tam posprawdzał i faktycznie już niby aku był na wykończeniu.
Auto normalnie chodziło, odpalało bez problemu nawet godzinę przed tym jak już go nie mogłem odpalić. Po prostu nagle zgon i nawet nie kręcił. Po wymianie aku żadnych przygód.
Więc tak mi się nasunęło, że to może też akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 17:58   #5
DjFarrand
ford::amateur
 
Avatar DjFarrand
 
Zarejestrowany: 26-10-2015
Model: Focus MK@
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

I miło bo wymieniłem we wtorek ale w w sobotę mi auto wariowalo to jeszcze wyciągnąłem liczniki i poprawiłem piny na złączu kabla z licznikiem i do wtorku błędy się nie pojawiły ale dla zasady wymieniłem Aku. Od 4 lat nie wymieniany chyba pora więc kupiłem 74 na 680 i narazie błędu brak jest środa. Ale na teście zegarów miałem błędy d900 i e510 ponoć liczniki pojechałem na kompa skasowały się bez problemu więc narazie usterka usunięta bo jak już ktoś naprawi ma to gdzieś i nie napiszę na forum dzięki za odpowiedz i konkretne rady. Jak błędy się pojawia szukamy dalej oby nie.

Ostatnio edytowane przez DjFarrand ; 10-01-2018 o 18:02
DjFarrand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 22:12   #6
wodzmistrz
ford::beginner
 
Avatar wodzmistrz
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Środa Wielkopolska
Model: FORD FOCUS ST
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

Spoko, to fajnie i oby już nie wróciło. Powodzonka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus ST MK2 - 390 HP / 518 Nm: Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot RSMK2, Turbo RSMK2, aktuator + Dv Forge, wtryski 550cc, pompa paliwa Quantum, kolektor ssący AIRTEC, szpera MFactory, wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT etc
wodzmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 22:03   #7
inquinabor
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

To ja tylko dodam dla potomnych.
Piszcząca zaraz po odpaleniu silnika i znacznie mocniej przy temperaturze poniżej zera pompa wspomagania, nie oznacza od razu kosztów i problemów.
W mojej foce od około 6 lat mam w/w objawy i czekam aż łaskawie padnie i paść nie chce.
Tak więc jeśli zaczyna wam piszczeć pompa wspomagania, to obserwujcie, ale nie panikujcie. No chyba że wali błędami tak jak u Kolegi wyżej.
inquinabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2018, 17:43   #8
DjFarrand
ford::amateur
 
Avatar DjFarrand
 
Zarejestrowany: 26-10-2015
Model: Focus MK@
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny objaw usterki wspomagania

sprawdz luty na zegarach od licznika sam zalyutowalem to jest przyczyna zwarcie elektronika.
DjFarrand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.