Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2020, 06:50   #1
wąsik64
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Od czego ta Wtyczka

witam. podczas instalacji LPG zauważyłam wtyczkę . Czy ktoś z Was wie do czego ona służy .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200501_200801.jpg (92.5 KB, 100 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 03-09-2020 o 11:36
wąsik64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 13:05   #2
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Od czego ta Wtyczka

Obstawiam że do podłączenia do gniazdka żeby grzać auto podczas postoju ? często taki wtyczki występują w autach z Skandynawii ale mogę się mylić.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 13:42   #3
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Od czego ta Wtyczka

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
często taki wtyczki występują w autach z Skandynawii
Kanada, 120V
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 15:02   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Od czego ta Wtyczka

Cytat:
Napisał wąsik64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy ktoś z Was wie do czego ona służy .
Służy do "amerykańskiej elektryczności". A z jakiego powodu znajduje się pod maską, to nam Kolega powie, jak dojdzie w miejsce gdzie jej kabel się kończy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez żadnej wątpliwości nie jest to pomysł fabryki, tylko "prywatna inwencja" jakiegoś mniej lub bardziej ogarniętego Amerykanina...
Może chciał przerobić Escape "na prąd" zamiast "na gaz"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... często taki wtyczki występują w autach z Skandynawii ale mogę się mylić.
Gniazda do podgrzewacza bloku silnika mają inny kształt - formę takiego specjalnego gniazdka w przednim zderzaku.
To jest zwykły "amerykański przedłużacz"...
Oczywiście może być "związany" z podgrzewaczem bloku silnika, ale to wtedy będzie "aftermarket" jakiś...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-09-2020 o 15:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 09:41   #5
wąsik64
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Od czego ta Wtyczka

witam Panów . zrobiłem zdjęcia gdzie kończy się wtyczka . Końcówka wchodzi w górną część silnika .

Bump: witam . zdjęcia nie są może profesjonalne ale takie jest podejściem . Auto sprowadzone z Kanady może to do podgrzewania silnika przy niskich temperaturach . Jakie jest zasilanie może trzeba kupić transformator na inne napięcie ktoś pisał 120V albo 115V jakaś podpowiedz gdzie można kupić taki transformator na taką wtyczkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200906_095645.jpg (90.8 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200906_095537.jpg (75.5 KB, 74 wyświetleń)
wąsik64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 09:47   #6
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Od czego ta Wtyczka

To na 100% wtyczka od grzałki boku silnika. Mam w swoim escape z Kanady podobną, z tą różnicą, że z zaślepką i uchwytem i oznaczeniami FoMoC. W specyfikacji po vin mam też ową grzałkę na wyposażeniu. Ale faktycznie w innych modelach widuje gniazda w zderzaku - dlaczego to jest wtyczka pod maską nie mam pojęcia.
Jeśli chcesz używać to trzeba kupić transformator z 230 na 110 i można podłączyć - ale czy w naszym klimacie to ma sens?
kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.