Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2020, 15:01   #21
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Cytat:
Napisał llukass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy to przypadkiem na wiosnę moje mondeo (z Poznania) chciałeś kupić? I rzeczywiście mój trochę bierze ale to są małe ilości (zresztą z tego co czytałem to większość benzyn ma taką bolączkę, nie tylko w fordach ale też w toyotach, mazdach, słynna grupa vaga itp itd)
Wiesz, że wczoraj w nocy nawet się nad tym zastanawiałem? Jeśli na wiosnę i niebieski to tak! Dziecko co chwilę mi płakało więc nie mogłem się skupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego chciałem wtedy Twojego bo chociaż wiedziałem na czym stoję z tym olejem. Mój poprzedni samochód nie brał, ale to prehistoria. We wspomnianej firmie poza kijankami w dieslu mieliśmy jedną benzynową octavię (roczna). Na każdy wyjazd brało się nie 1l oleju a całą bańkę. Po wielu reklamacjach firma dostała oficjalne stanowisko skody, że tak jest i poprawili instrukcję żeby była stosowna informacja. Pracowałem tam tylko 2 lata więc nie wiem jak ten samochód skończył.

Czytałem że jeśli chodzi o zmianę mapy w dieslu na 163 KM to dotyczy to silników z odpowiednim modułem od Delphi chyba. Czy po nr VIN można rozpoznać na etapie sprzedaży jaki sterownik tam siedzi? Jest jakaś data produkcji lub coś w tym stylu?

Dziś jeszcze nie zdążyłem usiąść do tematu bo mam chore dziecko na głowie, ale wczoraj znalazłem takie dwa ogłoszenia o których wspomniałem:
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeszcze nie dzwoniłem, ale daleko i raczej to maksymalny budżet.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przez chwilę się zastanawiałem patrząc po lokalizacji czy to nie Ty, bo nie mogłem na forum znaleźć twojego auta, ale reszta mi nie pasowała.
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dużo bliżej, ale nie dodzwoniłem się przed południem.

SPRZEDANY

W przypadku drugiego ogłoszenia duża różnica na cenie, data produkcji wg ETIS to 10.2010 z tego co pamiętam. Po za tym też mniejszy przebieg i w miarę blisko...


Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 22-12-2020 o 15:28 Powód: aktualizacja
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 15:23   #22
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, że wczoraj w nocy nawet się nad tym zastanawiałem? Jeśli na wiosnę i niebieski to tak! Dziecko co chwilę mi płakało więc nie mogłem się skupić Dlatego chciałem wtedy Twojego bo chociaż wiedziałem na czym stoję z tym olejem
Tak to ten sam, jakby co to jest na sprzedaż ale wiem wiem szukasz czegoś większego dla dwójki dzieci (dobrze pamiętam?) co jest lepszym rozwiązaniem.


Jeśli masz konto na fb poszukaj tam, ja tak z 2-3miesiące temu znalazłem znajomym smaxa w dieslu z salonu pl wystawiony chyba był za 35tyś z pewną historią, czasami można tam coś interesującego znaleźć.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 15:27   #23
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Dokładnie, ale nie tylko chodzi o drugie dziecko. Teraz to i 6 i 7 miejsce zaczyna wchodzić w grę, chociaż nie chodzi o trzecie dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przede wszystkim bagażnik.

Nie mam FB, ale żona nadrabia zaległości za mnie Chodzi o grupę ford S-Max czy sa jakieś inne "kanały sprzedażowe"?

Drugie ogłoszenie już nieaktualne.

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 22-12-2020 o 15:30 Powód: aktualizacja
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 16:27   #24
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Na fb przeważnie przeglądam "marketplace" (tam znalazłem smaxa dla znajomych) a są też grupy jak np "autogiełd-kupię/sprzedam/zamienię"


Na szybko coś znalazłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


A jak coś znajdziesz w okolicach Poznania to wal śmiało spróbuje obejrzeć

Ostatnio edytowane przez llukass ; 22-12-2020 o 16:36
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2020, 09:58   #25
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeszcze nie dzwoniłem, ale daleko i raczej to maksymalny budżet.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przez chwilę się zastanawiałem patrząc po lokalizacji czy to nie Ty, bo nie mogłem na forum znaleźć twojego auta, ale reszta mi nie pasowała.
[/S]
Z moim to tylko kolor się zgadza. Swojego nawet w najdalszych planach nie mam na sprzedaż.

Bump:
Cytat:
Napisał llukass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szybko coś znalazłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to jest 1.6 TDCI nawet sobie głowy nie zawracaj.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2020, 22:22   #26
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki za info, odezwę się do Ciebie w tygodniu, bo chciałbym o coś zapytać.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , spokojnie jeśli chodzi o TDCI to tylko 2.0 biorę/brałem pod uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem okazję porozmawiać w Święta na ulicy z dwoma właścicielami 1.6 eb, jeden z 2013 drugi z 2012. Obaj twierdzili, że niczego im nie brakuje jeśli chodzi o rodzinny samochód i nie mieli żadnych problemów (pierwsi właściciele). Mocy w sam raz, że z dzieciakami nie traktują s-max-a jako auto do ścigania się ale ma odejście itp. Jeden facet twierdził że jeździ nim codziennie po mieście a latem co weekend pogina z Warszawy nad morze bo ma jakąś przyczepę i w trasie też się sprawdza. Zastanawiało minie tylko to że powiedział że w mieście ma spalanie 7-8 l/100 a w trasie udało mu się nawet poniżej 6 zejść. A o akcji serwisowej i przegrzewaniu nigdy nie słyszał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie zero problemów przez 7 lat.
Z drugiej strony naczytałem się w dziale S-MAX o problemach z dopalaniem DPF i trochę się zdziwiłem ile osób ma taki problem. Szczerze, to liczę na w miarę bezobsługowe auto...

W każdym razie po przeczytaniu paru względnie starych wątków z 2017 i 2018 o s-max 1.6 eb gdzie kupujący mieli te same rozterki postanowiłem jednak poczekać i poszukać jeszcze benzyny. Mam nadzieję w tym tygodniu zaliczyć jadę próbną takim modelem.

Diesla jeszcze nie przekreślam bo z tymi 1.6 eb rzeczywiście cienko na rynku...

Mam jeszcze dwa pytania ogólne:
1. Po czym poznać, jak nakierować właściciela do sprawdzenia przez telefon, żeby się dowiedzieć czy wystawiony egzemplarz jest przystosowany do montażu trzeciego rzędu foteli? Przydałoby się je mieć, ale nie jest to dla mnie jeszcze dziś must-have. Na jesieni może się okazać że będę zmuszony je dokładać raz w miesiącu.
2. Czytałem że wyświetlacz convers+ to fajny bajer i tylko bajer. W wątku o przekładaniu zegarów widziałem nawet stwierdzenie, że drugi raz niektórzy by tego nie robili bo niewiele to wnosi poza wizualizacją czujników parkowania. Czy rzeczywiście tak niewiele wnosi ten wyświetlacz? Ja szczerze mówiąc najbardziej to chciałem ze względu na te czujniki (dla żony, bo sam mam doskonały słuch i usłyszę że jestem blisko sąsiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Co tak naprawdę poza czujnikami wnosi ten wyświetlacz, czy w diagnostyce problemów dużo pomaga?
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 07:45   #27
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Każdy S-max jest przystosowany do montażu 3 rzędu siedzeń. Niektóre nawet są zarejestrowane na 7 osób bez foteli. Niektóre mają np pasy, ale wyjęte fotele w celu powiększenia bagażnika. Jeśli chcesz 7 miejscowy to szukaj od razu z wszystkimi fotelami.
Convers+ to nie tylko bajer, pokazuje w "przyjazny" sposób wiele informacji. To jak porównanie podstawowego smartfona z Nokią 3310. Niby robią to samo ale jednak różnica jest. Fajnie się wybiera muzykę z pendrive, pokazuje czujniki itp, mi jakoś nie leży ten czerwony wyświetlacz. Szukając auta nawet takich nie oglądałem.
A z tym spalaniem 1.6EB to sprawdź dokładnie bo tyle co ci podał właściciel to nawet moje 2.0 TDCI nie pali.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 12:24   #28
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Conversa mam w przedliftowym mondeo i chyba nie kupiłbym forda z tym czerwonym czymś , wyglądają to gorzej niż w cordobie z 2000r !
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , diesel , kupno , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.