Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2012, 16:21   #1
forduser001
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: internet
Model: Ford
Silnik: 2000
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Witam.
Czy może mi ktoś powiedzieć jaki dokładnie wał napędowy muszę kupić do Forda Transita 1994r 2000 cm benzyna?
naprawiany jest już trzeci czy czwart raz i za każdym razem po kilku miesiącach wyje jak zażynany bawół, rozwalają się łożyska podpórkowe.

Może ktoś poda jakieś namiary?
Z góry dzięki

forduser001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 17:29   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wał napędowy do transita benzyny 1994

Cytat:
Napisał forduser001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zy może mi ktoś powiedzieć jaki dokładnie wał napędowy muszę kupić do Forda Transita 1994r 2000 cm benzyna?
Wykonań wałów jest mnóstwo - więc taki jaki już masz - chyba nikt go nie zamienił...
Cytat:
Napisał forduser001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
naprawiany jest już trzeci czy czwart raz i za każdym razem po kilku miesiącach wyje jak zażynany bawół, rozwalają się łożyska podpórkowe.
Gdyby był naprawiany prawidłowo - to taka sytuacja by się nie zdarzała. Albo zakładane są słabe zamienniki podpór, albo wał jest źle wyważany (najlepiej jak to się robi na samochodzie), albo jest źle składany, albo wszystko razem...
Najlepiej jest udać się do specjalistycznego warsztatu od wałów - w okolicach Warszawy służę adresem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 17:43   #3
forduser001
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: internet
Model: Ford
Silnik: 2000
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wał napędowy do transita benzyny 1994

cóż, mieszkam we Włocławku, więc Warszawa odpada.
Co do wału, to niestety chyba w jakimś warsztacie coś pozamieniali, nie mam juz pewności, czy wał jest oryginalny.
forduser001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 12:14   #4
Orem
ford::beginner
 
Imię: Orem
Zarejestrowany: 11-12-2018
Skąd: LUBLIN
Model: Transit
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Panowie odkopuję ponieważ mam metaliczne stuki na wale w momencie wkładania biegów (jak w Żuku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - szczególnie 1 i wsteczny. Wał zdjęty, podpory obie będą wymienione ale w miejscu krzyżaków są duże luzy stąd stuki. Nie mogę znaleźć części zamiennych już do tego (mam 2.0 DOHC). Czy części wału od nowszego modelu na pojedynczym kole np od Transita 2.3 benzyna będą pasowały?
Orem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 13:03   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Nawet jakbyś zdołał coś z tym sam zrobić, to przecież po naprawie wał musi być wyważony.
Jedź do warsztatu specjalizującego się w wałach, nawet jeśli nie będziesz miał części na wymianę, to wspawają ci inne krzyżaki od jakiegoś popularnego auta.
Z tego co pamiętam w modelu Mk5 krzyżaków Ford nie dostarcza jako części zamienne 0 nie występowały jako część zamienna. Dlatego ja przejeździłem pół mln. km na krzyżakach od Żuka...
Jeżeli chcesz sprawdzić zamienność części pomiędzy modelami, to poszukaj może tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 07:29   #6
Orem
ford::beginner
 
Imię: Orem
Zarejestrowany: 11-12-2018
Skąd: LUBLIN
Model: Transit
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Dziękuję za szybką odpowiedź Wojtekjanus.

Rzuciłem okiem na Transit center - mają tam jeszcze trochę wałów różnych dziś będę dzwonił do nich jak pomierzę swój

W temacie teorii o wałach napędowych jestem zielony jak trawa na wiosnę więc mogę napisać teraz jakąś bzdurę. Sądziłem, że te krzyżaki się wymienia jak każde inne części. Czy nawet jeżeli kupię nowy i będzie pasował to także trzeba go wyważyć czy kwestia wyważenia dotyczy wyłącznie używanego gdy wymianiamy krzyżaki?
Z tego co tam widzę jeśli uda mi się zdobyć właściwy to nawet nowy będzie tańszy niż wymiana krzyżaków z wyważaniem. Różnica +-1000 zł

Ostatnio edytowane przez Orem ; 12-01-2022 o 07:37
Orem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 13:53   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Praktycznie zawsze po wymianie krzyżaków wał trzeba wyważać - bije słabiej lub mocniej.
Kiedy jeździłem Mk4/5, to ze dwa, trzy razy zmieniałem krzyżaki, ale pamiętam, że ze zdziwieniem dowiedziałem się, że Ford nie dostarcza tych krzyżaków na wymianę. Uważali, że cały wał należy wymienić. Teraz. po 25 - 30 latach wiele się zmieniło, być może są dobre zamienniki, ale nadal Ford nie ma dla nich numeru, więc szuka się trochę tak na dobry traf...

Nawet po wymianie łożyska na podporze wału - co wymaga rozłączenia wału - trzeba go wyważyć.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 07:32   #8
Orem
ford::beginner
 
Imię: Orem
Zarejestrowany: 11-12-2018
Skąd: LUBLIN
Model: Transit
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 1999
Postów: 15
Lightbulb Odp: Jaki wał napędowy do benzyny 2.0 z 1994r?

Mam luz na wieloklinie i na szczęście udało się znaleźć zakład który naprawy i wyważenia wałów robi od 700 zł netto a nie jak wcześniej od 1500 netto. Raczej niczego nie będę sprowadzał w takim wypadku tylko biorę swój i zawiozę do lokalnego zakładu.
Tą podpowiedzią:
Cytat:
. Nawet po wymianie łożyska na podporze wału - co wymaga rozłączenia wału - trzeba go wyważyć.
Rozwiałeś wszelkie wątpliwości kiedy wał trzeba wyważyć i dlatego szukałem kogoś kto może mi tu lokalnie pomoc to naprawić.
Dziękuję jescze raz Wojtekjanus! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.