Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2016, 11:23   #11
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów

Cytat:
Napisał wojtekpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że dioda rgb ma chyba cztery nóżki, a nie dwie...
I wsadź to do licznika.
Ok, w samochodzie są takie diody:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I w swoim zabarwieniu są bezbarwne. Ostatnio miałem problem z diodą oświetlajacą włącznik ESP. Jak wiadomo świeci ona na zielono. Chciałem sprawdzić czy dioda jest ok, czy coś innego. Wymontowałem przycisk i podłaczyłem w domu na 12V ot tak. Emitowała kolor biały. A w samochodzie jest już zielona. Stąd mój wniosek, że coś innego musi wpływać na kolor diód. Nie znam się aż tak by wiedzieć co. Skoro piszecie o wartościach prądu, to pewnie tak jest, tyle że to ile prądu ma być dla diody gdzieś jest ustawione. A jak jest to chyba można zmienić.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 17:42   #12
D_Mrozu
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 28-09-2016
Skąd: ZGIERZ
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,8D
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów

Chyba nie tą wymontowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo nie tą sprawdzałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niema takiej możliwości, aby taka dioda świeciła raz w takim, a za innym razem w innym kolorze. Chyba że jej kolor zmienia się cyklicznie - wtedy będzie miała 2 końcówki i świeciła w różnych kolorach, ale żeby świeciła w jednym z dowolnie wybranych kolorów - to jak napisał wojtekpl - dioda MUSI MIEĆ 4 końcówki.
Kolor obudowy jest bez znaczenia - o kolorze decyduje rodzaj domieszek w złączu diody.
Pozdawiam.
D_Mrozu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 16:58   #13
pitstop77
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Mazowsze
Model: mk6
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów

Dyskusja się rozkręciła ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam w płycie licznika są 4 żarówki podświetlające zegary, siedzą w takich jakby plastikowych kapturkach i są wlutowane na amen. Żeby je wymienić trzeba je po prostu wyrwać/zgnieść, kapturki rozwalić|( praktycznie same się rozpadają ze starości) i wlutować nowe żarówki/ ledy.
Tak mi to wygląda.
Czy może ktoś to robił inaczej?
pitstop77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 20:05   #14
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów

Cytat:
Napisał pitstop77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dyskusja się rozkręciła ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam w płycie licznika są 4 żarówki podświetlające zegary, siedzą w takich jakby plastikowych kapturkach i są wlutowane na amen. Żeby je wymienić trzeba je po prostu wyrwać/zgnieść, kapturki rozwalić|( praktycznie same się rozpadają ze starości) i wlutować nowe żarówki/ ledy.
Tak mi to wygląda.
Czy może ktoś to robił inaczej?
To sam sobie odpowiedź napisałeś. Masz kapturki. Zdejmnij stare, kub nowe w innym kolorze, nasadź i będzie miał podświetlenie w dolonym wybranym kolorze.
W moim poprzednim aucie, Daewoo Lanosie w ten sposób, czyli zdjęcie kapturków zmieniłem kolor z zielonego na biały.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 18:50   #15
PRZEMEK
ford::beginner
 
Avatar PRZEMEK
 
Imię: HEI-PA 173
Zarejestrowany: 17-07-2008
Skąd: Łagów/FKR , Osterrade/HEI
Model: Fiesta ST MK VI, Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Pb ,2.0 TDCI
Rocznik: 2006 , 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów

Tak gwoli informacji za kolor podświetlenia odpowiedzialny jest filtr naklejany na spodnią (wewnętrzną) część licznika . Tutaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] są do wszelkich aut . Niestety do fiesty mk6 brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
PRZEMEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 06:36   #16
tegies
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Łódź
Model: inny
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Częściowy brak podświetlania zegarów

Spotkał się może ktoś z awarią typu częściowy brak podświetlania wskaźników?

Wygląda to tak, że nie ma podświetlania wskaźnika obrotów, podświetlanie prędkościomierza jest.
Po rozebraniu zegarów i sprawdzeniu co i jak żarówki (wlutowane) dobre - na punktach lutowniczych nie ma napięcia. Padł któryś z elementów SMD na płytce pewnie - choć 'na oko' żaden nie jest przegrzany i uszkodzony.
Wymiana całego licznika nie wchodzi w grę, bo trzeba immo kodować i bawić się przebiegiem aby się zgadzał.
Ciągnąć podświetlanie przewodami z żarówek prędkościomierza? Czy jakiś inny pomysł może ktoś ma? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tegies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 08:28   #17
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Częściowy brak podświetlania zegarów

Cytat:
Napisał tegies Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba immo kodować i bawić się przebiegiem aby się zgadzał
to akurat nie jest jakiś problem
immo ma opcję bez komputer, przebieg cóż... tu potrzeba 2 minut z komputerem.

Szukanie na ślepo co padło, to IMO większy kłopot.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 13:44   #18
tegies
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Łódź
Model: inny
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Częściowy brak podświetlania zegarów

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to akurat nie jest jakiś problem
immo ma opcję bez komputer, przebieg cóż... tu potrzeba 2 minut z komputerem.

Szukanie na ślepo co padło, to IMO większy kłopot.
Zrobię to ForScanem przez ODBII na BT?
Bo wymiana licznika to nie problem, mam inny tyle że z literką JE zamiast obecnego JF na końcu. No i z innym przebiegiem, ale skoro to również można ruszyć to mogę i taką opcję rozważyć.
Drążę temat to bo mój były pojazd, dmuchany i chuchany, z sentymentu chciałem się nim teraz też zająć. Będę miał to niego dostęp w sobotę dopiero.
tegies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 13:49   #19
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: Częściowy brak podświetlania zegarów

Cytat:
Napisał tegies Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez ODBII na BT
Nie
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 13:53   #20
tegies
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Łódź
Model: inny
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Częściowy brak podświetlania zegarów

No to kicha. Zostaje mi kabelkologia. Nie mogę uziemić czasowo tego samochodu aby go gdzieś zaprowadzić, on ciągle jeździ.
Albo poszukam dokładniej na płytce albo ciągnę przewody od żarówek prędkościomierza.

edit: Po dokładnych oględzinach płytki pod silnym szkłem powiększającym wyszło kilka mikropęknięć spoiny lutowniczej. Po poprawieniu lutowania tych miejsc wszystko gra i świeci. Płytkę oglądałem cierpliwie prawie godzinę ale się opłaciło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tegies ; 28-10-2019 o 10:18 Powód: aktualizacja
tegies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik , podświetlenie zegrów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.