Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2015, 20:37   #11
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

1 Odciągamy płyn który jest w zbiorniczku.2 Zdejmujemy wężyk powrotu ze zbiorniczka.3 Zaślepiamy wylot w zbiorniczku (nie musi być mocno) 4 Powrót wkładamy do 2litrowej butelki. 5 Zalewamy nowy płyn do zbiorniczka, do pełna i zostawiamy zdjęty korek. 6 Bierzemy pomagiera do dolewania płynu. 7 Odpalamy auto i kręcimy lewo/prawo. 8 Pomagier dolewa płynu do zbiorniczka. Układ ma pojemność niecałego litra.9 Zakładamy powrót na zbiorniczek i zakręcamy korek.

kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 08:38   #12
szczepan35
ford::beginner
 
Imię: szczepan
Zarejestrowany: 15-04-2015
Skąd: bedworth
Model: mk4 tytanium x
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

panowie dolacze sie do tematu.. ma to samo po wumianie wyje niemilosiernie,, dodam ze magiel po wymianie 2 tygodnie temu teraz pompa ,, stara za male cisnienie robila, wymienilem tez zbiorniczek ,, i tu moje pytanko,,, dlaczego jak skrece kierownica na max w zbiorniczku ubywa mnustwo plynu i poopuszczajac kierownice plyn powraca,, dodam ze nie ma piany... a pompa wyje niemilosiernie, dzieki i najlepszego na nowy rok
szczepan35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 18:38   #13
dymitr2006
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-02-2016
Skąd: mazowieckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

U mnie pomogło prawidłowe ustawienie przewodów od pompy wspomagania. Ktoś w servisie nie włożył ich prawidłowo w prowadnice( trzymaki) i były mocno naprężone. Teraz jest dużo ciszej. Wcześniej wymieniłem płyn i czyściłem zbiorniczek z filtrem - nie pomagało i już zastanawiałem się nad wymianą pompy (mechanicznej napędzanej paskiem).
dymitr2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2016, 23:04   #14
marcinmoroz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Witam.
Mi też buczało i myślalem że to pompa ale po wymianie zbiorniczka wspomagania cisza jak należy.

Ostatnio edytowane przez marcinmoroz ; 12-09-2016 o 23:21
marcinmoroz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 15:11   #15
krystianmydlarz
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Jaworzno
Model: ford mondeo ambiente kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

bucząca pompa wspomagania - zacząłem od wymiany płyny , efekt taki sam , wymieniłem pompę wspomagania (używkę) ale sprawną - dalej tak samo , dużo czytałem na temat dzwoniłem po specjalistach - powtarzało się jedno winny jest zbiorniczek wyrównawczy , demontowałem kilka krotnie czyściłem płukałem i dalej efekt ten sam , poprosiłem znajomego o możliwość przełożenia zbiorniczka z jego mk4 do mojego i co " eureka " wszystko jest ok , oddałem co nie było moje skontaktowałem się z fordem zamówiłem nowy zbiorniczek , w nowym zbiorniczku są dwa sitka filtrujące , jedno wyjmowane na wyjściu do zasilania pompy , drugie zamontowane trwale wewnątrz zbiorniczka na powrocie z maglownicy , różnica jaką zauważyłem pomiędzy nowym a starym zbiorniczkiem to wdmuchiwane powietrze do nowego zbiorniczka na króćcu powrotnym z maglownicy miało dużo mniejszy opór niżeli w starym , sitko wyjmowane z króćca zasilającego pompę wspomagania wymontowałem .
dobrej zabawy Krystian
krystianmydlarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 01:03   #16
Mucia2009
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: TG
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Pompa wspomagania dzwoni

Witam serdecznie mam pewien problem od jakiegoś czasu coś dzwoni mi pod maska zlokalizowałem to w okolicy pompy wspomaganie taki metaliczny dźwięk po zgaszeniu samochodu włożyłem śrubokręt w otworki koła wspomagania i tam właśnie coś dzwoni czy ta pompa jest rozbieralna i co to może być nie mogę dodać filmu w załączniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. samochodzik do mondek 2009rok silnik 2.0 benzyna bardzo proszę o info pozdrawiam mariusz
Mucia2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 10:40   #17
kamilkw88
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-06-2017
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Ford Mondeo Mk4 2.0 tdci TitaniumX kombi 2008
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Re: bucząca pompa wspomagania

Cześć. U mnie tak samo. Wyciągnięcie filtra z króćca pomogło. Pompa nie buczy i wszystko działa dobrze.
kamilkw88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2018, 22:46   #18
Janek2404
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 08-02-2018
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Stary post lecz miałem podobnie podczas delikatnych ruchów kierownica było słychać buczenie myślałem że czeka mnie wydatek lecz wcześniej postanowiłem wymienić akumulator i odziwo zaraz po wymianie odpaliłem auto i buczenie przestało
Janek2404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 18:02   #19
Quper
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Cool Odp: bucząca pompa wspomagania

Cześć wszystkim. Miałem podobny problem z wspomaganiem. Zaczęło się od września gdy usłyszałem, że coś wyje spod maski... okazało się, że to pompa ponieważ przy ruchach kierownicą dźwięk się nasilał. Poczytałem na forum troszkę i zastosowałem się do waszych wskazówek żeby wymienić zbiorniczek i płyn. Przy demontażu starego zbiorniczka okazało się że ktoś wcześniej wyciągnął fiterek. Trochę mnie to wystraszyło ale wymiana zbiorniczka i przepłukanie układu (w sumie przelałem 2 litry) pomogło. Stary płyn wiele zdradził - cały brudny i gęsty.

Jedyne co to przy odpaleniu trochę wyje ale po kilku ruchach kierownicą przechodzi i też kierownica działa dużo lżej niż przed wymianą.
Quper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 13:37   #20
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Świszczący dźwięk

Ford Mondeo 2011r. 2.0 tdci (DW10C)

Jak jest silnik nagrzany to pojawia się tzw świszczący dźwięk na postoju
w okolicach 2000 obr. a w trakcie jazdy od 1000 - 1500 obr. Mechanik stwierdził, że to od pompy wspomagania. Przepłukany został układ wspomagania i wymieniony płyn ale nic to nie pomogło więc zasugerował wymiane pompy.
Przy skręcaniu kół na postoju i w czasie jazdy nie ma żadnych odgłosów z pompy.

Edit: Niestety błędna diagnoza mechanika. Pompa została wymieniona i nic się nie zmieniło.

Czy ktoś z Was miał taki problem ?

Filmik nagrany przeze mnie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 05-03-2019 o 21:12
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , mondeo mk4 , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.