Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2022, 23:48   #1
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Cześć,
Chciałem zapytać o podłogę bagażnika w mk2 w wersji 5 osobowej. Standardowo jest mały schowek tuż za oparciami siedzeń 2 rzędu. Ale znalazłem info ze jest też druga wersja tej podłogi z dodatkowym schowkiem od strony klapy. Załączam zdjęcie znalezione w sieci.
Jakiś czas temu ktoś sprzedawał też taka podłogę na grupie smax mk2 na fb.

Czy ktoś orientuje się od czego zależy obecność takiego schowka, jak on wygląda i gdzie można taka podłogę nabyć?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg cdcebaf64132803b1276707e1711.jpg (11.5 KB, 133 wyświetleń)

lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 08:59   #2
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

O ile dobrze widzę, to jest to ten schowek między oparciami pasażerów ( czyli 2 rząd siedzeń), a bagażnikiem w wersji 5-osobowej na samym końcu podłogi. Miałem taki w MK1, ale w MK2 już tego nie mam.
Nadawało się to na nieco dłuższe przedmioty... u mnie leżał tam parasol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 10:26   #3
Michaloz
ford::beginner
 
Avatar Michaloz
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2019
Skąd: Ciechanów
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

W wersji 5-cio osobowej po odchyleniu klapy masz dostęp do śruby od windy koła dojazdowego.
Michaloz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 10:34   #4
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

O !!! W żadnej wersji S-MAXa nie miałem koła dojazdowego !!!
To jakaś samoróbka?
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 13:58   #5
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Cytat:
Napisał maciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile dobrze widzę, to jest to ten schowek między oparciami pasażerów ( czyli 2 rząd siedzeń), a bagażnikiem w wersji 5-osobowej na samym końcu podłogi. Miałem taki w MK1, ale w MK2 już tego nie mam.
Nadawało się to na nieco dłuższe przedmioty... u mnie leżał tam parasol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet w instrukcji obsługi mk2 jest ten schowek tuż za oparciami pokazany, więc myslalem ze jest zawsze w wersji 5os. Ale mi bardziej chodziło o schowek od strony klapy, jak widzisz ta poglogs że zdjęcia ma też otwieranie od strony klapy i ponoć były też wersję mk2 że schowkiem w tym miejscu
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 14:35   #6
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Ten przy klapie bagażnika - świetna i praktyczna rzecz !!
Wszystkie moje MK1 go miały (oczywiście 5-osobowe).
Niestety w MK2 już nie ma takiego schowka, chyba za sprawą 2 tłumików, które zabrały niezbędne miejsce pod bagażnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 18:06   #7
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Cytat:
Napisał maciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten przy klapie bagażnika - świetna i praktyczna rzecz !!
Wszystkie moje MK1 go miały (oczywiście 5-osobowe).
Niestety w MK2 już nie ma takiego schowka, chyba za sprawą 2 tłumików, które zabrały niezbędne miejsce pod bagażnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu nie chodzi o tak głęboki schowek jak w mk1, ale taki płytki jak ten za fotelami. Jak ktoś taki ma w swoim mk2 przy klapie to fajnie jakby wrzucil fotkę jak to wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 20:41   #8
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

NIE MA schowka w smax MK2 w wersji 5 osobowej w podłodze. Jest tylko takie dziadostwo jako wyrównanie podłogi za fotelami 2 rzędu. Jak chcesz schowek to tylko wersja 7 osobowa. Schowek również pełni rolę wyrównania podłogi do foteli. Nie wiem kto koledze sprzedaje takie fake newsy ... Może źródło nie rozróżnia wersji MK1 od MK2?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 20:54   #9
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE MA schowka w smax MK2 w wersji 5 osobowej w podłodze. Jest tylko takie dziadostwo jako wyrównanie podłogi za fotelami 2 rzędu. Jak chcesz schowek to tylko wersja 7 osobowa. Schowek również pełni rolę wyrównania podłogi do foteli. Nie wiem kto koledze sprzedaje takie fake newsy ... Może źródło nie rozróżnia wersji MK1 od MK2?
Zobacz moje zdjęcie z pierwszego postu tego wątku oraz dodatkowe zdjęcia zapożyczone z posta na grupie FB s-max mk2 - gdzie ktoś sprzedawał taką podłogę - to jest podłoga to wersji 5os mk2:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Otwierana z obu stron - zarówno od strony oparć tylnych foteli - gdzie widac schowek, oraz od strony klapy, gdzie wg komentarzy do wspomnianego posta - tez jest mały schowek.
Nie twierdze że tam jest duży schowek - być może jak to nazywasz "dziadowstwo" - ale ponoć taka wersja podłogi tez była stąd moje pytanie

Ostatnio edytowane przez lukast ; 23-01-2022 o 20:58
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 23:01   #10
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Podłoga bagażnika z dodatkowym schowkiem

Ehhh
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz moje zdjęcie z pierwszego postu tego wątku
Zgłoś kolego to do archiwum X.
Nie ma tam schowka, a Ty się doszukujesz.....
Na pierwszym zdjęciu masz wkładkę ze styropianu, którą Ford zastosował aby wyrównać podłogę. Przy okazji wyszedł im schowek - dziadostwo. Druga ruchoma część podłogi to kolegi wieko od schowka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest wyłącznie klapka ok której kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już wspominał - ukrywa śrubę windy jak jest dojazdowe koło.
No ok chyba że ktoś FB traktuje to jako schowek i trzyma tam wizytówkę do mechanika - więcej tam się nie zmieści.
Przynajmniej w nieptzerabianym i fabrycznym egzemplarzu.

Jak nie zapomnę to postaram się zrobić zdjęcie "schowka"
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 23-01-2022 o 23:05
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.